Naudokite tokį paprastą triuką, kad apsisaugotumėte nuo erkių visą vasarą ir ne tik!

Naudokite tokį paprastą triuką, kad apsisaugotumėte nuo erkių visą vasarą ir ne tik!

Saulės spinduliai, šviežias gamtos kvapas, vėjas plaukuose… ar gali kas būti geriau? Bet yra ir kai kurių nemalonumų. Iš pikniko arba žygio galite paprasčiausiai grįžti su erkėmis!

Naudokite tokį paprastą triuką, kad apsisaugotumėte nuo erkių visą vasarą ir ne tik!
Reklama


Jeigu jūs daug laiko praleidžiate gryname ore, labai svarbu žinoti, kaip apsaugoti save nuo erkių. Jos ne tik nemalonios, bet taipogi gali pernešti mirtinas ligas.

Kitą kartą, kai nuspręsite pasimėgauti gamta, būtinai atsiminkite šį triuką!

Volelis bei eterinis aliejus!

Naudokite tokį paprastą triuką, kad apsisaugotumėte nuo erkių visą vasarą ir ne tik!

Viskas, ko reikia šiam triukui - volelio bei eterinio aliejaus! Tiesiog pasiimame su savimi šį volelį ir kai kitą kartą nuspręsime eiti į žygį arba pasidarbuoti kieme - pavoliojame juo visus savo drabužius ir jūs tikrai būsite nustebinti rezultatų!
Reklama


Užlašiname truputį eterinio aliejaus ant volelio net tuo atveju, jeigu jūs nusprendėte pasivažinėti dviračiu. Eterinio aliejaus purškimas ant drabužių bei įtrynimas į odą padeda atbaidyti erkes, kurios nori prisiartinti prie jūsų. Dar daugiau, šis triukas padeda susidoroti su uodais bei mašalais.

3 geriausi eteriniai aliejai

Levanda - fantastiškiausia tai, kad mes mėgaujamės levandos kvapu, bet erkės jo negali pakęsti. Dar daugiau, tai taip pat liečia tiek mašalus, tiek uodus.
Eukaliptas - eukalipto aliejus gali būti naudojamas vienas arba kombinacijoje su citrinžolės aliejumi bet kokių vabzdžių sulaikymui.
Citrina - eterinis citrinos aliejus turi junginių, žinomų kaip "limonele". Šis mišinys yra laikomas itin efektyviu kovoje su blusomis bei kitais vabzdžiais.

Ko privalote nedaryti, jei jums įsisiurbė erkė? Keletas patarimų
Pavasarį bunda visa gamta. Kadangi žiema buvo neįtikėtinai šalta, teigiama, kad padaugėjo erkių. Ar žinoti, ko nereikia daryti, jei jums įsisiurbė erkė? 

Erkių negalima tepti aliejumi, seilėmis ar alkoholiu
Žmonės tiki, kad erkes galima uždusinti, aptepant jas seilėmis, alkoholiu ar aliejumi. 

Mokslininkai tokios informacijos nėra patvirtinę. Ką daryti, jei žmogui įsisiurbė erkė? Nelaukite, kol erkė uždus ir nukris pati, bet pamėginkite ją pašalinti iškart, kai tik pastebite. 

Tą galima padaryti naudojant įprastą siūlą arba specialų prietaisą, kuris parduodamas vaistinėje. 

Tuo pačiu metu pabandykite erkę visiškai ištraukti, nepalikdami jos galvutės: būtent joje yra seilių liaukos, kuriose gali būti virusai. Jei galvutė vis dėl to lieka, galite pamėginti ją nuimti dezinfekuota adata. 
Reklama


Negalima traiškyti erkių ar jų išmesti
Ką daryti namuose, jei pastebite, kad jums įsisiurbė erkė? Įdėkite ją į stiklainį, butelį ar bet kokį kitą indą, kurį galima nuvežti į laboratoriją ir ištirti. Geriausia tai padaryti tą pačią dieną, tačiau jei tai neįmanoma, erkę galite laikyti uždarame inde ne ilgiau kaip 3 dienas. 
Reklama
Kodėl tai svarbu? Erkė gali būti daugybės virusinių ligų, iš kurių pavojingiausios yra encefalitas ir boreliozė, nešiotoja. Sunkiausios encefalito pasekmės yra paralyžius, regėjimo ir klausos praradimas. Jei boreliozė negydoma, galimi sąnarių, širdies, regos ir klausos sutrikimai. 

Nevažiuokite pas infekcinių ligų specialistą tą pačią dieną, kai radote erkę
Žinoma, tai gali būti padaryta dėl jūsų ramybės, tačiau protingiau pas jį apsilankyti, kai jau turite testo rezultatus savo rankose – po 2–3 dienų. Jei jums bus pastebėta infekcijos pradžia, gydytojas paskirs prevencinį antibiotikų kursą (ir, atsižvelgiant į erkinio encefalito tikimybę, anti-encefalito imunoglobuliną). 
Reklama


Nesidarykite kraujo tyrimų kitą dieną po erkės įkandimo
Tai neturės jokios prasmės. Atkreipkite dėmesį: net jei pasigavote infekciją, antikūnai kraujyje atsiranda ne iš karto, o po 2–3 savaičių. Norėdamas sužinoti tikslius rezultatus, gydytojas gali paskirti antrus kraujo tyrimus praėjus 3 savaitėms po pirmojo tyrimo. 
Reklama
Neignoruokite pavojingų simptomų, kurie gali atsirasti net ir po mėnesio
Jei ant odos atsiranda žiedinė eritema (paraudimas aplink erkės įsisiurbimo vietą) arba per 3–30 dienų jums pakyla temperatūra (iki 38–40* C), nedelsdami kreipkitės į gydytoją ir būtinai pasakykite gydytojui apie erkės įkandimą, kad jums būtų pritaikytas tinkamas gydymas. 

Erkių įsisiurbimai – ne juokai. Būkite saugūs ir sveiki! 

Galinga ir labai paprasta priemonė nuo uodų


Naudokite tokį paprastą triuką, kad apsisaugotumėte nuo erkių visą vasarą ir ne tik!

Užkamavo uodai, o po ranka nėra jokios antimoskitinės priemonės? Rekomenduojame tau pasidaryti itin paprastą, bet labai efektyvų mišinį iš po ranka esančių medžiagų, kurias galima rasti beveik kiekvienuose namuose.

Jums prireiks:
– aliejaus (bet kokio)
– plaukų šampūnas
– 9% actas (nepainioti su esencija)
Reklama


Paimame visus šiuos skysčius lygiais kiekiais ir sumaišome tarpusavyje. Tu gausi priemonę, labai panašią į baltos spalvos emulsiją. Paruošus liks tik patepti visas atviras kūno vietas ir galėsite drąsiai būti lauke. Nei vienas uodas prie jūsų nenorės atskristi!

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

Algis Vegys

Ačiū. Aktuali informacija, išbandysiu.
Atsakyti

Vida Mikailioniene

Šaunu, ačiū už informaciją!
Atsakyti

Rima Sangavičienė

Gera informacija. Dėkui😊
Atsakyti

Birute Januskiene

Ačiu, būtinai pamėginsiu.
Atsakyti

Irena Sc

Ačiū labai, tikrai pravers pavasari
Atsakyti

Gitana

Aciu reiks isbandyti nuo odu.
Atsakyti

Kestut

Butinai išbandysiu:)))
Atsakyti

as

kokie rastingi komentatoriai taip taissiklingai raso :)
Atsakyti

Bronė

Tai taip ir nesupratau kam tas volelis. Ar juo pasinaudoti jau grįžus iš darbo lauke, kad surinkti "užlipusias" erkes?
Atsakyti

Aldona

Su voleliu ištepti rūbus kuriais apsirengsi

Liuda

Eidama į mišką visada visas atviras kūno vietas išsitepu kokoso aliejumi, o ant rūbų užsilašinu arbatmedžio aliejaus, į marškinių kišenėlę įsidedu nuluptas česnako 1-2 skilteles . Manęs tada bijo visi uodai,erkės, briedmusės (baisioklės, jos panašios į erkes, tik stambesnės ir turi plonus sparnelius. Lenda į plaukus, į antakius ir blakstienas, o jau jei įkanda, tai taip niešti, kad baisu. Bet jei miške užsibūni, tai briedmusės vis tiek apninka. Kartais tokių briedmusių iš galvos iškrapštau net sekančią dieną.)
Atsakyti