Grybai konservuoti svieste - šilbaravykių confit

2022-10-17 Autorius WorldRecipes.lt

Grybai konservuoti svieste - šilbaravykių confit
Grybai užkonservuoti svieste tapo vienu iš pačių mėgstamiausių mano baravykinių grybų konservavimo būdų.

Confit (prancūziškai) - tai toks konservavimo būdas, kurio metu produktai labai ilgai ir lėtai kepami yra apsemti riebalų. Iškepti produktai yra užpilami riebalais, kuriuose kepė ir šitaip užkonservuoti laikosi mėnesių mėnesiais. Prieš naudojimą produktai būna ištraukiami iš riebalų, gali būti valgomi tiek šalti, arba dar kartą pašildomi, paskrudinami. Confit būdu būna konservuojama tiek mėsa, tiek žuvis, tiek daržovės, tiek grybai.

Tik nereikia itin aukštinti Prancūzijos virtuvės, visiems pasakojant, kad jie sukūrė tokį konservavimo būdą. Prancūzai viso labo moka labai garsiai girtis, o mes, lietuviai, tylėti ir nemokėti vertinti tai ką turime savo virtuvėje.

Grybų virimas svieste - tai labai senas lietuviškas konservavimo būdas. Šitaip konservuotus grybus galima pašildžius patiekti su įvairiausiais mėsos patiekalais, košėmis, bulvėmis, atšildžius iki kambario temperatūros užtepti ant duonos.

Ingredientai

  • jauni švieži grybai: 1 kilogramo (tiks visi baravykiniai grybai: baravykai, šilbaravykiai, raudonviršiai, makavykai ir taip toliau. Taip pat puikiai tinka voveraitės. Rekomenduočiau pamėginti paeksperimentuoti ir su kitais grybais: rudmėsėmis, ūmėdėmis, gudukais)
  • sviestas: 700 gramų (gali reikėti ir kiek daugiau)
  • druska: 20 gramų

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia šviežius, ką tik surinktus grybus nuvalykite. Jeigu reikia nuplauname, bet stengiamės laikyti vandenyje kuo trumpiau.
 2. 2. Didesnius grybus galima perpjauti pusiau arba į 4 dalis. Jeigu norisi galima visus pasmulkinti, supjaustyti griežinėliais ir panašiai, šitaip bus patogiau tepti ant duonos. Tik labai nenusmulkiname!
 3. Reklama
 4. 3. Į puodą arba keptuvę aukštesniais kraštais sudedame sviestą, ištirpiname, sudedame grybus, druską, uždengiame ir verdame ant mažos kaitros, kol suminkštėja ir sviestas tampa skaidrus. Jeigu virsite pasmulkintus grybus gali užtekti virti maždaug 1,5-2 valandas. Aš šilbaravykių galvutes viriau 4 valandas.
 5. 4. Likus pusvalandžiui iki virimo pabaigos - nuimame dangtį, kad išgaruotų svieste esanti drėgmė.
 6. 5. Į sterilius stiklainiukus sudedame grybus ir užpilame sviestu. Atsidedame šiek tiek sviesto. Kadangi supylus grybus su sviestu, grybai kils į viršų, negalėsite jų užpilti taip, kad nekyšotų.
 7. 6. Kai grybai atvės ir sviestas sustings, supilame likusį sviestą. Šitaip grybai bus pilnai apsemti. Užsukame steriliais dangteliais.
 8. 7. Grybai užkonservuoti svieste privalomai turi būti laikomi šaldytuve.
 9. 8. Vietoje sviesto galite naudoti kiaulienos, žąsų, ančių taukus, aliejų. Skanaus!
 10. 9. Rekomendacija: Daugiau grybų receptų rasite: Grybų receptai.
Tiršta trinta pievagrybių sriuba su lydytu sūreliu
(1)
Kepti grybai - bobausiai grietinėlės padaže
(2)
Trinta šampinjonų sriuba su pienu ir grietinėle
(2)
Keptų grybų salotos su lazdynų riešutais
(2)