Jonažolės žydi beveik visą vasarą, tad turime ganėtinai daug laiko šių žolelių prisirinkimui ir jų prisidžiovinimui žiemai. Idealiausia žoleles rinkti gražią ir saulėtą dieną, nupjaunant visą augalo stiebą su lapais ir žiedais.
Tai gali būti, vaistas nuo daugybės ligų.
Jau nuo seno yra puikiai žinoma, kad jonažolės iš savęs pasižymi šiomis savybėmis:
- palaikys stipresnį imunitetą;
- valys žmogaus organizmą;
- turi stiprų antiseptinį poveikį;
- veiks tarsi natūralus antidepresantas;
- padės kovoti su virusais bei uždegimais;
- efektyviai kovos su migrena;
- palaikys normalią virškinimo sistemą;
- gerins tulžies darbą;
- palaikys normalią kepenų veiklą;
- padės kovoti su pilvo pūtimu;
- ramins nervų sistemą;
- efektyviai šalins stresą bei nervingumą;
- pagerins žmogaus miego kokybę;
- paskatins šlapimo išsiskyrimą.
Taip pat iš daugybės žmonių galima yra girdimi teigiami atsiliepimai, bet apie šalutinį poveikį nėra užsimenama.
Jonažolė yra randama pievose, laukuose bei saulėtose ganyklose. Jonažolės įprastai yra renkamos nuo birželio pabaigos iki rugsėjo pabaigos.
Jonažolių arbatą galima rinktis vietoje kavos? Kodėl gi ne!
Jonažolių arbatą labai naudinga gerti kiekvienos ryte vietoje kavos: tai suteikia jėgų bei padeda įgyti daugiau optimizmo. Vieną šaukštelį džiovintų jonažolių užplikome 250 ml vandens, palaukiame maždaug 10-15 minučių, nukošiame, ir geriame dar šiltą.
Jeigu Jūs kovojate su stresu…
Jeigu nuolatos jaučiate stresą, jonažolių arbatą rekomenduotina gerti 2 kartus dienoje 15-20 dienų, o tada padaryti pertrauką. Vieną arbatinį šaukštelį džiovintų jonažolių įdedame į arbatos sietelį, užplikome 250 mililitrų vandens, palaukiame ne mažiau kaip 12 minučių, ir šią arbatą geriame dar šiltą. Jonažolių arbatos rekomenduotina nesaldinti.
Reklama
Vaistas nuo skrandžio opos
Jeigu Jus kankina skrandžio opos keliami skausmai, jonažolių arbata taipogi gali padėti.
Pažeistos odos gydymas
Jonažolės taipogi itin naudingos žmogaus odai: šios stebuklingos žolelės padės pagydyti sunkiai gyjančias žaizdas ir efektyviai kovos su spuogais.
Vieną šaukštelį džiovintų jonažolių užplikome 100 mililitrų vandens, paliekame stovėti maždaug 10-15 minučių, o tada nukošiame. Pavilgome vatos tamponėlį šiame nuovire, ir juo tepame pažeistas vietas.
Efektyvi kova su reumato skausmais
25 gramus jonažolių žiedų įdedame į 0,5 litrų alyvuogių aliejaus. Supilame šį mišinį į stiklinį indą, ir 5 dienas laikome šiltoje vietoje. Kai jau aliejus tampa ryškiai raudonos spalvos, juo galima tepti skaudamus sąnarius.
Dėmesio: Jeigu naudojate šį jonažolių aliejų, rekomenduotina nesideginti, nes priešingu atveju oda gali būti smarkiai sudirginta.
Kai jau sužinojome tiek daug naudingos informacijos apie jonažolių arbatą, tai dar pateiksiu vieną labai paprastą receptą kaip pasigaminti šio gėrimo. Mano šeima jį labai mėgsta ir geriame ganėtinai dažnai. Pamėginkite ir Jūs.
Taip pat neseniai rašiau apie
kmynų arbatos naudą, gal ir Jums bus įdomu sužinoti, tad perskaitykite.
Sandra Bakutyte
Atsakyti