Aš esu viena iš tų merginų, kurios, ieškodamos, ką pasigamins pietums, neapsiriboja didžiaisiais prekybos centrais ar tinklinėmis parduotuvėmis. Aš labai mėgstu pasivaikščiojimus po turgų, netradicinių maisto prekių parduotuvėles arba pačiose atokiausiuose miesto kampeliuose esančias bakalėjas. Stebina tai, kad toks šniukštinėjimas man, kaip moteriai, suteikia žymiai daugiau malonumo nei blaškymasis po rūbų arba kosmetikos parduotuves, ir tai supratau tik tuomet, kai pastebėjau, kad mano rūbų spinta yra gerokai mažiau užgrūsta drabužiais ir batais nei virtuvinė spintelė, kuri jau vos užsidaro nuo pačių įvairiausių nekasdieniškų maisto produktų arba priedų.:) Taip įprastai ir kasdieniškai beslampinėjant po dar vieną "užkampio" parduotuvę mano akys užkliuvo už rajos sparnų, kurių niekada nebuvau mačiusi nei viename didžiajame prekybos centre, todėl ilgai negalvojusi pagriebiau kelis sparnus ir grįžau namo apgalvoti, ką įdomaus su jais galėčiau paruošti. :)
Raja kažkodėl yra laikoma viena pigiausių žuvų rinkoje ir, yra teigiama, kad jos paklausa nėra tokia jau didelė. Ganėtinai dažnai žvejai rajas pagauna per atsitiktinumą, gaudydami visai kitas žuvis, todėl, šiuo atžvilgiu, ši žuvis tampa menkavertė, nes "visai netyčia įsipina į tinklą". Bet pasaulyje yra vietų, kur rajos yra gaudomos specialiai, vieta, kur šios žuvies kaina drastiškai kyla, tai - Singapūras ir visas Malaizijos regionas. Šiame regione yra gaminamas vienas populiariausių singapūriečių/malaiziečių patiekalas iš jūros gėrybių - "Sambal stingray", kai paprastoji dygliauodegė raja yra įvyniojama į banano lapą, iškepama kepsninėje ir patiekiama su sambal aštriuoju padažu. Grįžtant prie nedidelės rajos kainos, mane labai nustebino tai, kad pastaroji, greenpeace.org duomenimis, yra įtraukta į žuvų, kurioms gręsia išnykimo pavojus, sąrašą, todėl, kodėl raja šitaip nuvertinama? Atsakyti į šį klausimą aš negaliu, nes ši žuvis yra ne tik pasakiškai skani, bet ir sutverta tokiems kaip aš - kurie nemėgsta žuvų su daug kaulų ir mikro kauliukų, įsmingančių į liežuvį arba gerklę. Tiesiog fantastiška žuvis. 🤗
Turiu pripažinti, visada galvojau, kad rajos nėra valgomos, nes jos priklauso ryklių šeimai, kuri, kaip žinia, savo šlapimą išskiria per odą, bet tinkamai apdoroti šių žuvų sparnai yra dar ir kaip valgomi! Šią mintį pasakiau tik tam, kad įspėčiau - jeigu jūsų turimi rajos sparnai skleis nemalonų amoniako arba šlapimo kvapą - žinokite, kad žuvis buvo blogai apdorota. Dar vienas svarbus patarimas - tiek šviežius, tiek šaldytus rajų sparnus privaloma labai gerai išsausinti ir leisti bent per naktį pastovėti šaldytuve. Šitai sutvirtina mėsą, tad apdorojama ji nesubyra į gabaliukus, patikėkit, rajos turi savybę subyrėti, jeigu yra ruošiamos visiškai šviežios.
Reklama
Tikiuosi, kad Jūsų dar neišgąsdinau, nes ši žuvis tikrai nuostabi!:) Mažai terlionės virtuvėje, jokių paslėptų kauliukų, nuostabiai gražiai atsiskirianti mėsa, o ir kepa itin greitai. Žemiau Jums visiems pateikiu savo rajos sparnų interpretaciją.:)