Kibinai man visada primena Trakus. Kai važiuojant namo prie pat ženklo "Trakai", tėtis paklausdavo:
"Gal kibinų?". Nuvažiavus į vieną iš kibininių jis visada pasakodavo, kaip kibinai atsidūrė Lietuvoje. Juos į Lietuvą atvežė Karaimai dar XIV a. Karaimus po žygio į Krymą parsivedė LDK Vytautas, jiems buvo suteiktos žemės šiaurinėje Trakų dalyje. Jie turėjo ir privilegijų - galėjo nemokėti muito mokesčio ir prievbolių dvare. Ir tik 1863 metais karaimų teisės buvo prilygintos vietinių teisėms.
Karaimai kaip ir žydai laikosi košerinio maisto taisyklių, be to jų religijos yra panašios. Tai reiškia, kad kiauliena yra draudžiama. Vadinasi, kibinai prie kurių esame įpratę nėra tokie, kuriuos valgytų karaimai. Originalūs kibinai buvo gaminami su aviena ir svogūnais. Jautiena irgi yra priskiriama prie košerinės mėsos, bet karaimai ją pradėjo naudoti tik persikėlę į Lietuvą. Įdomu yra tai, kad kibinai būdavo ir ant kunigaikščių stalų, mat lietuvių didikai juos pamėgo.
Mes galime džiaugtis, kad neprivalome laikytis griežtų mitybos taisyklių ir prieš mus yra plati kibinų skonių gama. Populiariausi, aišku, yra su
kiauliena, nors daug kur galime rasti su
vištiena ar vegetariškų (su varške, špinatais ar grybais). Kai kurie restoranai jau gamina kibinus su šokoladu. Tačiau
tikrieji kibinai su
aviena ar
jautiena yra randami ne visur, bet patikėkit manimi, Trakuose tikrai juos rasite.