1. Iš pradžių paruošiame raugą. Sumaišome 200 gr. ruginių miltų, 200 gr. vandens ir 2-3 šaukštus turimo raugo. Uždengiame indą (rankšluosčiu, marle – geriausiai nenaudoti maistinės plėvelės, kad raugas galėtų kvepuoti) ir paliekame šiltoje vietoje (apie 20-22 laipsnių) 8-12 val. Per tą laiką raugas turi pakilti, jame turi atsirasti oro burbuliukų.
2. Tešlos paruošimas: Miltus prasijuojame, sudedame druską, raugą, supilame aliejų, vandenyje ištirpintą medų ir viską gerai išmaišome. Gaunasi minkšta, lipni tešla. Uždengame indą ir pastatome į šaldytuvą vienai parai.
3. Už paros išimame tešlą iš šaldytuvo. Sutepame formą aliejumi ir sudedame tešla. Kadangi tešla yra labai minkšta, šią duoną būtinai reikia kepti formoje. Prieš įdedant tešlą į formą, į ją galima įdėti norimų priedų (saulėgrąžų, lino semėnų, riešutų arba džiovintų vaisių – tiesiog to, ko norsi ir ką mėgstate). Paliekame šiltoje vietoje 3-4 valandoms. Formą gerausiai uždengti drėgnu rankšluosčiu arba marle, kad tešlos viršus neapdžiūtų. Per tą laiką tešla turi pakilti du-trys kartus.
4. Įkaitiname orkaitę iki 250 laipsnių. Į orkaitės apačia įdedame tuščia skardą.
5. Įdedame formą su tešlą į orkaitę. Į skardą įpilame stiklinę vandens – taip sukuriame garus, kurie reikalingi duonai kepti. Originaliame recepte siūloma kepti duoną 8-10 min. esant 250 laipsnių temperatūrai, po to sumažinti temperatūrą iki 200 ir kepti duoną dar 30-40 min. Bet pas mus namuose stovi sena dujinė viryklė, kurioje temperatūra nėra pažymėta. Bandymų ir klaidų metodu atradau viryklės nustatymus, kuomet pyragai ir duoną nesudega, ir viską kepu tik taip. Ir nieko, duona kuo puikiausiai išeina.
6. Iškeptą duoną išimame iš formos ir paliekame 30-40 min. ataušti.
Izolina
Atsakyti