Naminis pyragas / bulka

2020-03-08 Autorius WorldRecipes.lt

Naminis pyragas / bulka
Nežinau kaip jums, bet man šis naminis pyragas / bulka kvepia vaikyste. Nors pas mane šeimoje ją kepti nebuvo įprasta, atsimenu kaip močiutė visada jos parnešdavo. Tad man ji labai stipriai asocijuojasi su žalia pieva ir močiutės uogienėmis. Kai sėdi basomis ant pleduko patiesto kiemo viduryje su jau išpurvinta suknele ir valgai bulką su per smakrą tekančia uogiene. Tuomet vasaros skonis būtent toks ir buvo.. Tad siūlau ir jums, kartu su manimi prisiminti šį skonį. Skanaus!

Ingredientai

  • pieno: 1 litro (šiek tiek jo atidedam mielių ruošimui)
  • miltų: 1,5 kilogramo
  • mielių: 1/3 - 1/2 pakelio
  • cukraus: 1 stiklinė
  • aliejaus: keletą gerų šaukštų; arba lydyto sviesto
  • razinų (nebūtinai)

  Recepto paruošimas

 1. 1. Dalį miltų užpilkite pienu (šildyti nereikia), tešla turėtų būti tirštos grietinės konsistencijos.
 2. 2. Mieles ištrinkite su cukrumi, įpilkite šilto pieno (turi būti TIK šiltas, jokiu būdu ne karštas), supilkite į tešlą, sumaišykite ir pastatykite šiltai, kad pakiltų. Labai patogu tiesiog į puodą įpilti karštoko vandens ir ant to puodo padėti dubenį su tešla. Tik stebėkite, kad tešla "nepabėgtų". Kildinkite maždaug valandą.
 3. Reklama
 4. 3. Dabar dėkite razinas, pilkite aliejų, likusius miltus ir minkykite, kiek tai įmanoma. Vėl pakildinkite, apie pusvalandį, bet galima ir ilgiau.
 5. 4. Tada pasitepkite rankas aliejumi ir išminkykite tešlą. Suformuokite vieną didžiulę arba dvi mažesnes bulkas ir kol orkaitė įšils iki kokių 180 laipsnių temperatūros karščio, dar pakildinkite (aš visad aptepu kiaušinio trynio ir pieno plakiniu, geriausia tai padaryti rankomis).
 6. 5. Tuomet jau pašaukite į orkaitę. Kepkite maždaug 45 minutes, bet gali prireikti ir daugiau. Kaip sakydavo mama, bulka turi tapti panaši į baravyko kepurę. Tokia gerai ruda, tik sudeginti nereikia.
 7. iškeptas naminis pyragas bulka
 8. 6. Patarimai: Mielės nemėgsta karščio, tad su jomis elkitės atsargiai. Bulka turi atvėsti, o geriausia pradėti valgyti nuo kitos dienos.
 9. 7. Rekomendacija: Daugiau batonų receptų rasite: Batono receptai.

Dangira Liandzbergiene

Kiek tiksliai mielių?
Atsakyti
Bananų ir medaus duona
(1)