Pica su burata sūriu, vytintu kumpiu ir pesto padažu

2022-08-07 Autorius WorldRecipes.lt

Pica su burata sūriu, vytintu kumpiu ir pesto padažu
Būna picų, kurioms paruošti reikia kelių parų, būna tokių - kurioms užtenka 30 minučių. Ką daryti, kai picos norisi dabar pat, o laiko ne per daugiausiai?

Atsakymas itin paprastas, kaip ir šis receptas, kuriuo dalijuosi šį kartą - iškepti kur kas greitesnę ir paprasčiau paruošiamą picą.

Vos 10 minučių tešlai sumaišyti, 30 minučių - pakilti, dar 10 minučių - picai iškepti. Jei turite bent laisvą valandą, picą galite iškepti labai greitai.

Patarimai

- Jeigu turite pastatomą tešlos plaktuvą, naudojame jį tešlai užminkyti - mielinės tešlos minkymas negalėtų būti dar greitesnis ir paprastesnis, nei panaudojant plaktuvą su maišymui (minkymui) skirtu antgaliu.
- Šiai tešlai pakilti pakaks vos 20-30 minučių, bet jeigu norite, galima ją kildinti ir įprastai, maždaug valandą, kol tešlos tūris padvigubės. Trumpiau kildinta tešla gausis kiek traškesnė, ilgiau kildinta - minkštesnė ir puresnė.
- Tešlą galima pasiruošti ir iš vakaro - uždengtą maistine plėvele galima laikyti šaldytuve iki ryto, o tada prieš kočiojant leisti sušilti kambario temperatūroje.
- Jeigu turite picos kepimo akmenį, picą kepame ant jo. Kitu atveju kepame ant įprastos kepimo skardos, tik leidžiame jai įkaisti kartu su kaistančia orkaite.
- Orkaitės skardą (su picos akmenimi ar be jo) įstatome orkaitės viršuje, kuo arčiau kaitinimo elemento, kur karštis yra pats didžiausias.
- Picą galima ruošti su įvairiausiais mėgstamais priedais. Mano rekomenduojamas variantas - viduriukas tarp picos ir salotų. Jeigu mėgstate ir viena, ir kitą, išmėginkite!

Ingredientai

  Tešlai:
  • miltai: 385 gramų (2,75 stiklinės)
  • sausos mielės: 7 gramų (1 pakuotės)
  • cukrus: 1 arbatinio šaukštelio
  • druska: 1 arbatinio šaukštelio
  • alyvuogių aliejus: ketvirtadalio stiklinės (56 gramų)
  • šiltas vanduo: 1 stiklinės (250 gramų)
  Pomidorų padažui:
  • trinti pomidorai: 0,5 skardinės (200 gramų)
  • džiovintas raudonėlis: žiupsnio
  • česnakas: žiupsnio
  • druska: žiupsnio
  • pipirai: žiupsnio
  Viršui:

  Recepto paruošimas

 1. 1. Paruošiame picos tešlą: Dideliame dubenyje sumaišome miltus, mieles, cukrų ir druską.
 2. 2. Toliau maišydami (jeigu turite, naudojame tam pastatomą plaktuvą su tešlos maišymo antgaliu), supilame aliejų, tada - lėta srovele supilame šiltą (bet ne karštą!) vandenį.
 3. Reklama
 4. 3. Minkome tešlą kelias minutes - jeigu naudojate plaktuvą, ji turėtų atšokti nuo dubens sienelių ir apkibti maišymo antgalį. Paruošta tešla turi būti minkšta, elastinga, šiek tiek lipni.
 5. 4. Jeigu matote, kad tešla pernelyg lipni, įberiame papildomai miltų. Jeigu pernelyg sausa, įpilame truputėlį vandens.
 6. 5. Pasiruoštą tešlą uždengiame rankšluosčiu ir leidžiame pastovėti maždaug 20-30 minučių, kol pasiruošime likusius ingredientus.
 7. 6. Paruošiame pomidorų padažą: Trintus pomidorus pagal savo skonį pagardiname žiupsniu džiovintų raudonėlių, česnakų, druskos ir pipirų.
 8. 7. Paruošiame picą: Orkaitę įkaitiname iki 250 laipsnių temperatūros (kaitinimas iš viršaus ir apačios, be vėjelio). Jeigu turite, įkaitiname orkaitėje picos akmenį, jeigu jo neturite - leidžiame orkaitėje įkaisti kepimo skardai.
 9. 8. Picą kepame orkaitės viršuje, arčiausiai kaitinimo elemento, taip pat - geriausiai kepti jas po vieną.
 10. 9. Tešlą padaliname į dvi lygias dalis. Vieną tešlos dalį iškočiojame iki maždaug 30 centimetrų skersmens.
 11. 10. Aptepame pomidorų padažu ir apibarstome kietuoju sūriu.
 12. 11. Dedame picą į orkaitę - su liže perkeliame ant kepimo akmens arba dedame į kepimo popieriumi išklotą įkaitintą kepimo skardą. Kepame įkaitintoje orkaitėje maždaug 6-10 minučių (ant picos akmens pica iškeps greičiau, ant skardos - lėčiau), kol pagrindas bus iškepęs, o sūris - išsilydęs.
 13. 12. Lygiai taip pat paruošiame ir iškepame antrą tešlos dalį.
 14. 13. Vos išėmę picą iš orkaitės, pagardiname priedais: išdėliojame plėšytą Burata sūrį, vytinto kumpio riekeles, šaukšteliu išdėliojame pesto padažą, užberiame perpus perpjautų vyšninių pomidorų ir pagardiname sauja šviežių gražgarsčių.
 15. 14. Patiekiame nieko nelaukdami. Skanaujame!
 16. 15. Rekomendacija: Daugiau picų receptų rasite: Picų receptai.
Pica su vištiena, rūkyta šonine ir obuoliais
(2)
Pica iš cukinijų pagrindo (be gliuteno)
(1)
Pica su baklažanais ir kalakutiena
(1)
Makaronų pica
(3)
Pizza margherita - Naminė pica Margarita
(3)