Sorų košė

2020-10-11 Autorius 7 ravioli

Sorų košė
Ar soros tai tik paukščių lesalas? Ar jos auga ant tų pačių augalų, iš kurių yra rišamos šluotos? Ar jų grūdeliai auga kokiose nors ankštyse? Ar derlius nurenkamas iškart tokie geltonučiai karoliukai, ar parduotuvėse jos būna su nulupinėta žievele? Ar soros auginamos Lietuvoje? Kokių šalių virtuvėje sorų yra daugiausia?

Kai kuriuos atsakymus duoda vikipedija, be to dar pridurdama, kad sorų lapai su nuleistomis lapamakštėmis. Neįsivaizduoju, kaip atrodo nuleistos lapamakštės, bet bala jų nematė. Visur, kur tik rašoma apie soras, paminima, kokios jos naudingos sveikatai, o tokius teiginius kaip  “Sorų kruopų košė verdama ne mažiau kaip 1 valandą” galiu paneigti patikrinusi praktiškai. Na jau tikrai soroms nereikia valandos!

Ingredientai

  • sorų kruopos: 1 dalies
  • vanduo: 2 dalių
  • druska
  Pagardinimui: 

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pamatuokite kruopų kiekį puoduku, dubenėliu arba kibiru. Kruopas perplaukite iš pradžių šaltu vandeniu, paskui nuplikykite karštu vandeniu. Tą vandenį nupilkite.
 2. 2. Kruopas supilkite į puodą storu dugnu.
 3. Reklama
 4. 3. Tuo pačiu puoduku, dubenėliu ar kibiru, kuriuo buvo matuotos kruopos, atsimatuokite šalto vandens ir užpilkite ant kruopų. Šiaip jau sorų ir vandens santykis yra vienas prie dviejų – dviejų su puse, bet kadangi kruopos buvo plautos vandeniu, kurį nupylus vienas kitas lašas vistiek dar liko, tai užpylus dar dvi tokias normas vandens, kiek buvo kruopų, gaunasi pats tas.
 5. 4. Įberkite druskos.
 6. 5. Dėkite ant nestiprios ugnies. Po užvirimo dar pavirkite 20 minučių, kol kruopos sugers visą vandenį.
 7. 6. Nuimkite nuo ugnies ir neatidengus palaikykite dar 5 minutes.
 8. 7. Gardinkite arba sviestu, arba spirgučiais su svogūnais.
 9. 8. Spirgučiams šviežius lašinius supjaustykite gabaliukais. Nelabai svarbu, kokio dydžio ir formos jie bus, kubeliais, lakšteliai ar šiaudeliai, bet svarbu, kad bent viena kryptimi jie būtų plonyčiai.
 10. 9. Pakepinkite tol, kol paleis riebalus ir traškiai sugruzdės. Išgriebkite spirgučius.
 11. 10. Riebaluose pakepinkite smulkiai pjaustytą svogūną iki kol nuskaidrės ir šiek tiek apkeps.
 12. 11. Viską sumaišykite – sorų košę, spirgučius, keptus svogūnus ir riebalus. Skanaus.
 13. 12. Rekomendacija: Daugiau košių receptų rasite: Košės.