Storas picos pagrindas - itin universalus ir itin skanus!

2019-11-26 Autorius Su karamele

Storas picos pagrindas - itin universalus ir itin skanus!
Na kas gi nemėgsta picos? Tikriausiai tradiciškai, bent jau kaip ir aš esate įpratę kavinėse, picos būna plonu padu. Bet bent jau aš su savo šeima savo namuose daug dažniau mėgaujamės picomis su storesniu padu, todėl šį kartą noriu pasidalinti nuostabiu picos pagrindo receptu. Patiekalas, galėčiau teigti, itin universalus, nes ant šio pagrindo galite dėti praktiškai bet ką, ką tik mėgstame ar tuo metu turite šaldytuve - kažką iš mėsos (maltos mėsos, kepintos vištienos, dešros, kumpio ar panašiai), taip pat kažką sūriško (fermentinio, mocarelos, fetos sūriai...), kažką iš daržovių (pomidoro, paprikos, marinuotų agurkėlių...), padažo (pomidorų, majonezo su krienais...), aš pati asmeniškai dar labai mėgstu uždėti ir virto kiaušinio ir taip toliau... 

Ingredientai

  • pienas: 250 mililitrų
  • sviestas: 190 gramų
  • cukrus: 2 valgomųjų šaukštų
  • druska: žiupsnelio
  • kiaušiniai: 2
  • mielės: 40 gramų
  • miltai: ~550-600 gramų (labai skanu maišyti su pilno grūdo miltais)

  Recepto paruošimas

 1. 1. Iš pradžių prikaistuvyje sudėkite sviestą, pilkite pieną ir lengvai pakaitinkite, kol sviestas ištirps. Įberkite ir vieną šaukštą cukraus bei žiupsnelį druskos.
 2. 2. Tuomet dubenėlyje sudėkite mieles, užberkite likusį vieną šaukštą cukraus ir po truputį kantriai maišykite, kol mielės pavirs į skystą masę.
 3. Reklama
 4. 3. Tada sviesto masę supilkite į dubenį, kuriame bus gaminama tešla, ir plakdamos įmuškite kiaušinius.
 5. 4. Masė nebeturi būti karšta, bet dar vis ganėtinai šilta (jeigu turite maisto termometrą - tarp 36-40 laipsnių) - į ją supilkite ištirpintas mieles, viską išmaišykite.
 6. 5. Po to berkite maždaug 550 gramų miltų ir išmaišykite, tada minkykite rankomis. Jeigu dar labai limpa prie rankų, įberkite dar šiek tiek miltų. Bet sakyčiau, kad su šia tešla itin lengvai dirbasi.
 7. 6. Išminkiusios tešlą padėkite šiltai kilti maždaug 40-60 minučių.
 8. 7. Per tą laiką galite pasiruošti visus picos įdaro ingredientus, juos susipjaustyti ir panašiai.
 9. 8. Po to pakilusią tešlą lengvai perminkykite ir perkelkite ant miltais pabarstytos kepimo formos. Iškart iškočiokite, kad apimtų visą kepimo formos dugną (aš pati visada tešlą iki kraštų pratąsau tiesiog su rankomis).
 10. 9. Ant tešlos paskirstykite norimą ir mėgstamą padažą, užtarkuokite fermentinio sūrio ir sudėkite kitus pasiruoštus mėgstamus savo ingredientus.
 11. storas picos pagrindas su įdaru
 12. 10. Kepkite orkaitėje ant kiek žemesnės nei vidurinė pakopos maždaug 35-40 minučių arba kol pagrindas iškeps. Lepinkitės tobula pica!
 13. 11. Pastebėjimas: Iš recepte nurodytų ingredientų kiekių gausite 2 didokas picas, apimančias dvi orkaitės skardas.
 14. 12. Rekomendacija: Daugiau picų receptų rasite: Picų receptai.
Makaronų pica
(3)
Kalafiorų pica - party pizza su kalafioro padu
(4)
Pica su tortilija
(3)
Storapadė pica su špinatais, mocarelos sūriu ir kumpiu
(8)
Soti bulvių pica su dešrelėmis
(4)