Svarainių sirupas / sultys

2020-10-20 Autorius WorldRecipes.lt

Svarainių sirupas / sultys
Vaikystėje aš visada labai laukdavau vasaros (na ką ten vaikystėje, ir dabar jos labai laukiu), kai lauke šakos tiesiog linkte linkdavo nuo vyšnių, buvau pamilusi vienintelį kieme geltonąjį serbentą ir dar vieną didžiauogį kampinį juodąjį. Niekaip nesugebėjau suprasti, kodėl mėlynose slyvose visada privalo gyventi kirmėlės ir kam yra reikalingi tie niekam tikę spygliuoti krūmai, kurie vis buvo aplipę neskaniais obuoliais. Aš gerai pamenu, kad mintyse tikėjausi, kad juos kas nors iškas. O viskas apsivertė aukštyn kojomis taip, kad norėčiau šiuos lietuviškus geltonskruosčius ir dabar įkurdinti mūsų sodelyje. Kažkada, kai dar gera mamos draugė turėjo daržą po daugiabučio langais Vilniuje, mano pačios buvo manymu tai buvo juokinga bei kvaila, bet dabar tai juk aukso verta veikla, ar ne tiesa? Tikriausiai žmogaus gyvenime nėra nieko nepastovesnio bei netikresnio, kaip visiškai kraštutiniai įsitikinimai. 

Šiomis dienomis svarainiai labai laimingi auga mūsų vienkiemyje. Iš ten jų kvapnus derlius pagaliau pasiekė ir mano pačios virtuvę bei tapo švelniai geltonos spalvos sirupu už kurį gardžiau kvepėti sugeba tik šviežios birželio žemuogės.

Svarainiai yra prilyginami lietuviškoms citrinomis, jie kupini vitamino C bei kitų naudingų medžiagų. Šios lietuviškos gėrybės itin ilgai išsilaikomo vėsioje vietoje ir yra visiškai nemokamos, jei iš savo sodo. Vien dėl pačio kvapo verta imtis jų išdarinėjimo.
Reklama

Taip pat noriu pateikti kelis pasiūlymus kaip naudoti svarainių sirupą:
 • Sirupu galite saldinti juodą arbatą (suteikia malonią rūgštelę).
 • Galite skaninti varškės sūrį ar įsimaišyti į rytinę košę, sirupas taip pat puikiai tinka blynams ar ledams.
 • Užvirę ir pakaitinę kurį laiką sirupą, kol sutirštės, galite naudoti aplieti pyragus bei keksiukus.
 • Galite naudoti kepiniuose vietoj cukraus sirupo arba keisti įprastinį cukrų. 
 • Sirupu, sumaišytu su cukraus pudra, galite aplieti sausainius.
 • Atlikusias svarainių skilteles džiovinkite orkaitėje apie 4 valandas 80 laipsnių temperatūroje, paskleidę ant kepimo popieriaus. Tai puikus užkandis. Arba nedžiovintus juos galite panaudoti pyragui kepti, pvz., trapiu pagrindu.
 • Pamąstymas – galbūt tiktų alkoholiniams kokteiliams, pvz., balta + sirupas + spanguolių sultys arba šlakelis į šampaną ar karštą baltą vyną?

Iš nurodyto ingredientų kiekio gaunasi vienas litras gėrimo.

Ingredientai

  • jau išdarinėti svarainiai: 1 kilogramo
  • cukrus: 800 gramų - 1 kilogramo

  Recepto paruošimas

 1. 1. Iš pradžių svarainius nuplaukite ir išdarinėkite (išimkite sėklas). Supjaustykite nedidelėmis skiltelėmis. Išdarinėtų svarainių svoris turi būti 1 kilogramas.
 2. 2. Tuomet sudėkite svarainius į 3 litrų stiklainį ir suberkite cukrų.
 3. Reklama
 4. 3. Stiklainį uždarykite, pakratykite ir pamirškite savaitei laiko.
 5. 4. Po 7 dienų sirupą perkoškite ir supilkite į buteliukus, stiklainius ar kitus indus. Laikykite vėsioje ir sandarioje vietoje.
 6. 5. Kadangi cukraus kiekis gan didelis, sirupas išsilaikys ne vieną savaitę. Galite naudoti mažiau apie 600 gramų cukraus, tačiau tuomet sirupo galiojimo laikas sutrumpės.
 7. 6. Rekomendacija: Daugiau sulčių receptų rasite: Sulčių receptai.

Baba

Cukraus dėti tol kol jis ištirpsta nuolat pamaišant. sirupą, nekaitinti, kad nedingtu vitaminas C, galima laikyti vėsioje vietoje visus metus. O nuvarvintas skilteles džiovinti paskleidus ant kepimo popieriaus, arba džiovinti iki 40 laipsnių temperatūroje
Atsakyti