Švilpikai orkaitėje su padažu - skaniausi iki šiol mano gaminti!

2019-02-27 Autorius Lithuanian in the USA

Švilpikai orkaitėje su padažu - skaniausi iki šiol mano gaminti!

Ingredientai

  Švilpikams:
  • bulvės: 800 gramų
  • miltai: 100 gramų
  • kiaušiniai: 1
  • ištirpintas sviestas: 2 valgomųjų šaukštų
  • druska: 0,5 arbatinio šaukštelio
  Padažui:
  • 35% riebumo grietinėlė: 500 mililitrų
  • šalto arba karšto rūkymo šoninė: 200 gramų
  • svogūnai: 1 (vid. dydžio)
  • susmulkinti švieži krapai: 1 saujos
  • druska
  • juodieji pipirai

  Recepto paruošimas

 1. 1. Iš pradžių bulves išvirkite su lupena, atvėsinkite, nulupkite bei sutrinkite į košę. Į bulves įmuškite kiaušinį, pagardinkite druska bei išmaišykite. Tuomet sudėkite miltus bei suminkykite tešlą.
 2. 2. Įkaitinkite orkaitę iki 200 laipsnių temperatūros.
 3. Reklama
 4. 3. Tada imkite ketvirtadalį tešlos bei dėkite ant miltais pabarstyto stalviršio. Tešlą voliokite į pailgą virvelę, paskui ją suplokite. Turėtumėte gauti maždaug 0,5 centimetro storio bei 3-4 centimetrų pločio juostelę. Juostelę supjaustykite į norimo dydžio rombelius. Šitaip suformuokite visus švilpikus.
 5. 4. Po to ant kepimo skardos patieskite kepimo popierių, išdėliokite švilpikus (kad jie neliestų vienas kito) bei aptepkite juos ištirpintu sviestu. Kepkite įkaitintoje orkaitėje maždaug 15 minučių, paskui apverskite bei kepkite dar apie 15 minučių. Iškeptus švilpikus sudėkite į indą bei laikykite šiltai.
 6. 5. Padažas: Nulupkite svogūną, susmulkinkite. Šoninę taip pat susmulkinkite. Svogūną bei šoninę sudėkite į keptuvę ir kepinkite, kol svogūnas suminkštės. Paskui supilkite grietinėlę, sudėkite krapus bei maišydamos kaitinkite ant vidutinio kaitrumo ugnies.
 7. 6. Kai jau padažas pradės tirštėti, nukelkite nuo ugnies bei sumaišykite viename inde su švilpikais. Jeigu norisi, kad švilpikai suminkštėtų, prieš patiekdamos palaikome uždengtus inde su padažu (maždaug 15 minučių). Patiekiame ir skanaujame!
 8. 7. Pastebėjimas: Jeigu nesinori kepti švilpikų orkaitėje, juos galima kepti keptuvėje, su šiek tiek aliejaus. Žinoma, iškepti orkaitėje švilpikai gausis mažiau kaloringi, bet čia jau kaip kas mėgsta. Prieš maišant sutrintas bulves su kiaušiniu ir miltais, svarbu, kad bulvės būtų visiškai atšalę. Aš pati visada bulves sutrinu dar šiek tiek šiltas, bet paskui palaukiu, kad jos atvėstų. Švilpikus taip pat nėra būtina pjaustyti į rombelius, galima pjaustyti į norimos formos didesnius arba mažesnius gabaliukus.
 9. 8. Rekomendacija: Daugiau švilpikų receptų rasite: Švilpikų receptai.
Švilpikai orkaitėje su padažu - skaniausi iki šiol mano gaminti!

Birutė

Einu bandyti Niekada nedariau😊
Atsakyti

Visadaa

Galvojau , kad svilpikai gaminami is varskes
Atsakyti

O

aš bandžiau, ir ne kartą, labai patiko šeimynai
Atsakyti

J. A.

Mes šiuškėmis nuo seno vadiname. Ir padažą su grietinėlės pievagrybiais gardiname :)
Atsakyti
Sultinga marinuota kepta kiaulės karka rankovėje su bulvėmis
(10)
Žemaičių blynai su mėsa
(17)
Klasikiniai lietuviški šaltibarščiai su bulvėmis
(24)