Tradiciniai nesaldūs scones - angliškos bandelės su kanapių sėklomis

2023-11-09 Autorius Wild spoons

Tradiciniai nesaldūs scones - angliškos bandelės su kanapių sėklomis
Scones - tai tokios nuostabios angliškos bandelės / duonelės. Įprastai jos būna apvalios, bet gali būti ir trikampės. Šitaip tauposi tešla bei laikas, nes reikia tik iškočioti gražų apvalų tešlos gabaliuką ir ir tarsi tortą padalinti jį į trikampius. Taipogi, pjaustant labai svarbu ne brūžinti peiliu per tešlą, o vienu judėsiu iš viršaus ją nupjauti. Apvaliems sconsams idealiai tiks metaliniai apvalūs žiedai.

Bandelės yra gan iškilusios, bet iškyla jos visai ne nuo mielių, o nuo kepimo miltelių. Dar vienas itin svarbus aspektas - nepadaryti tešlos, iš kurios pjausit bandeles per daug plonos. Manau, kad tai buvo mano pačios klaida, nes būčiau norėjusi, kad manieji sconsai būtų kiek aukštesni.
 
Sconsai gana dažnai būna pasaldinti, su razinomis arba panašiais ingredientais. Šįkart aš juos gaminau sūrius su nuostabiu ingredientu - kanapių sėklomis, kurias mėginau jau ne pirmą kartą. Sumaltos, jos turi itin švelnų aromatą, kuris kažkiek primena riešutus, o gal tiksliau reiktų sakyti skrudintas riešutų luobeles.

Iš nurodytų ingredientų kiekių gaunasi apie 20 scones. 

Ingredientai

  • kvietiniai miltai: 2 puodelių
  • pasukos: 1 puodelio
  • sviestas: 70 gramų
  • kepimo milteliai: 2 arbatinių šaukštelių
  • druska: žiupsnelio
  • pipirai: žiupsnelio
  • nemaltos kanapių sėklos: 3 šaukštų (galima pakeisti kmynais)
  • česnakas: 2 skiltelių
  • kiaušiniai: 1

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia sausoje keptuvėje kelias minutes pakaitiname kanapių sėklas. Metame jas į blenderį ir sugrūdame.
 2. 2. Tada inde sumaišome miltus, kepimo miltelius, druską, pipirus ir maždaug du trečdalius pasiruoštų kanapių sėklų.
 3. Reklama
 4. 3. Įpjaustome šaltą sviestą ir rankomis viską triname tol, kol nelieka sausų miltų.
 5. 4. Tuomet dedame smulkiai sukapotą česnaką, permaišome dar kartą ir pilame pasukas. Jeigu masė itin limpa prie rankų, užberiame šiek tiek miltų. Svarbu šitos tešlos neperminkyti, tad nereiktų persistengti.
 6. 5. Po to tešlą išverčiame ant sauso paviršiaus ir keletą kartų perbraukus kočėlu, suformuojame skritulį (maždaug 2-3 centimetrų storio).
 7. 6. Jį padaliname į trikampius arba mažus skritulius (jeigu renkatės pastarąjį variantą, svarbiausia, kad apskritimo formos, kuria bus supjaustoma tešla, galai būtų ploni ir ganėtinai aštrūs ir tešlą pjautų, o ne gnybtų).
 8. 7. Sudedame visus scones į kepimo skardą, padengtą kepimo popieriumi.
 9. 8. Išplakame kiaušinį su šaukštu vandens. Gautu plakiniu aptepame bandelių viršų ir apibarstome jas likusiomis maltomis kanapių sėklomis.
 10. 9. Dedame į iki 200 laipsnių temperatūros įkaitintą orkaitę maždaug 15-ai minučių. Skanaujame!

Rasa Medvedeva

Koks puoduko tūris?
Atsakyti