Trinta braškių uogienė

2022-07-15 Autorius WorldRecipes.lt

Trinta braškių uogienė
Toks uogienės receptas - tai mano greitasis būdas išgelbėti pernokusioms braškėms, o kartu pusryčių metu pamaloninti tiek mažus, tiek didelius pilvus. Pagaminimui naudoju tik pirktines braškes, nes mano pačios sode augančių braškių "gelbėti" niekada netenka - jos būna suvalgytos tokiu pat greičiu kaip ir noksta. Uogienės virimas trunka vos apie 15-20 minučių, jei virti ilgiau, pradeda tamsėti skaisti braškių spalva, skirsis kartus braškių sėklų skonis, išnyks natūralus braškių aromatas. Su citrinų sultimis tokios uogienės spalva gausis ryškesnė raudona.

Paruošta uogienė nėra per saldi, ganėtinai skysta (atšalus sutirštėja), bet dar ne sirupas, joje jaučiamas tikrų braškių skonis. Trinta braškių uogienė tinka biskvitiniams tortams pertepti, pusryčiams ant kruasano užtepti, varškę ar baltą sūrį aplieti, manų arba avižinių dribsnių košę pagardinti, bet skaniausia ji man su varškėčiais, lietiniais ir pieniškais ledais.

Mano viena teta Halina, šiam receptui naudoja gabaliuką sviesto. Aš sviestą pakeičiu alyvuogių aliejumi. Mat, riebalai padės ilgiau išsaugoti braškių aromatą, be to, verdant sirupas mažiau putos. Taip pat alyvuogių aliejus yra natūralus konservantas, apsaugojantis net ir nesaldžią uogienę nuo pelijimo.

Pagaminimui reiks turėti 2-3 litrų talpos puodą, blenderį, 1 litro talpos sterilų indelį. Iš nurodytų ingredientų kiekių gaunasi šiek tiek daugiau nei 1 litras uogienės.

Ingredientai

  • braškės: 0,9-1 kilogramo
  • cukrus: 1,5 stiklinės
  • vanduo: 0,5 stiklinės
  • citrinos sultys: 1 valgomojo šaukšto (nėra būtina)
  • alyvuogių aliejus: 1-2 valgomųjų šaukštų

  Recepto paruošimas

 1. 1. Iš pradžių kruopščiai nupjaustykite uogų žalius vainikėlius ir visus puvimo arba skaisčios raudonos spalvos pasikeitimo pėdsakus. Uogas nuplaukite kiaurasamtyje ir gerai nuvarvinkite.
 2. 2. Tada supjaustykite braškes 1-2 centimetrų kubeliais.
 3. supjaustytos braškės
  Reklama
 4. 3. Puode uogas sumaišykite su cukrumi, pilkite citrinų sulčių (nėra būtina), palikite maždaug 20-30 minučių sultims išsiskirti. Kas 10 minučių uogas vis pamaišykite.
 5. verdamos braškės
 6. 4. Išsiskyrusios sultys turi būti su lyg uogų turiniu, jei trūksta skysčio, pilkite šiek tiek vandens. Virš vidutiniškos kaitros uogas sultyse užvirinkite, pilkite aliejaus, sumažinkite kaitrą ir dar pakunkuliuokite maždaug 15-20 minučių. Šaukštu pašalinkite paviršiuje susidariusias puteles.
 7. 5. Nukelkite uogienę nuo kaitros ir palikite maždaug 10 minučių, šiek tiek atvėsti kambario temperatūroje.
 8. 6. Tada uogienę pilkite į blenderį ir suplakite iki vientiso turinio masės. Pilkite į sterilų indelį ir užsukite.
 9. 7. Laikykite šaldytuve iki 2 mėnesių (gal galite ir ilgiau laikyti, bet mano namuose greit tokie dalykai būna suvalgyti). Skanaus!
 10. pertrinta braškių uogienė
 11. 8. Patarimas: Aš pati dar įsigudrinau tokią uogienę supilstyti į buteliukus su siaurais snapeliais. Iš jų itin patogu laistyti arba raudonais taškeliais papuošti desertus.
 12. braškių uogienė su ledais
 13. 9. Rekomendacija: Daugiau uogienių receptų rasite: Uogienės.
Trinta braškių uogienė