Virti kalakutienos kukuliai su daržovėmis pagal Beatą

2022-02-10 Autorius WorldRecipes.lt

Virti kalakutienos kukuliai su daržovėmis pagal Beatą
Dauguma mūsų tikriausiai valgėme kotletus arba įvairius kukulius. Šiomis dienomis vaikai jų valgo tikrai rečiau nei aš savo vaikystėje, bet aš vis dar mėgstu juos gaminti. Nes skanus maltinukas yra itin smagus dalykas, ir ypač jeigu į jį sugebi sutalpinti tiek pat daržovių, kiek ir mėsos! Tikriausiai augindama vaikus išmokau daržoves "kišti" visur kur įmanoma, kad vaikai jų nepastebėtų, nes vienų pačių labai mažai suvalgo.

O būtent faršas, kaip žinia, tuo ir puikus, kad jame lengvai galima "paslėpti" daržoves. Tik aišku, viskas privalo būti kokybiška. Aš visada stengiuosi pasirinkti kalakutieną arba triušieną, tad šį kartą parodysiu kaip pagaminti tokius kalakutienos kukulius su moliūgais. Jie gaunasi tokie salstelėję, purūs bei dideli. Ir dar išvirti sultinyje.

Kalakutienos krūtinėlių mėsa yra ta balta pati liesiausia kalakutienos dalis ir tiesiog fantastiškas vaikų maistas arba sportuojančių pasirinkimas. Todėl vis dažniau iš kalakutienos, o ne kokios kitos mėsos kepu visus kotletus arba gaminu balandėlius.

Šiek tiek apie daržoves šiame patiekale: Jeigu neturite moliūgo, tai galima dėti saldžiąją bulvę, sutarkuotą morką arba cukiniją, tik rekomenduočiau lengvai patroškinti, nes morkai reikia virti kiek ilgiau nei mėsai, o va moliūgas išverda itin greitai. Žinoma galite kepti senu geru močiutės būdu, bet sultinyje išvirti jie dar smagesni, maistingesni, lengvai galima pašildyti ir kitą dieną.

Jeigu vis dar bijote, kad krūtinėlės mėsa bus per sausa - galiu nuraminti, daržovės bei virimas sultinyje puikiai viską subalansuoja.

Kaip ir su kuo juos valgyt? Labai skanu patiekti su morkų ir kopūstų salotomis, su grikiais arba bulvių koše, kaip tik kam norisi.

Ingredientai

  • smulkinta kalakutų krūtinėlių mėsa: 900 gramų
  • moliūgas: 450 gramų
  • kiaušiniai: 1
  • avižiniai dribsniai: 300 gramų (arba avižų sėlenos)
  • poras: ~10-15 centimetrų
  • druska
  • pipirai
  • kmynai: gero žiupsnio
  • džiovintos petražolės: žiupsnio
  • ciberžolė: žiupsnio

  Recepto paruošimas

 1. 1. Iš pradžių moliūgą sutarkuokite burokinės tarkos pagalba.
 2. 2. Porą supjaustykite smulkiai.
 3. Reklama
 4. 3. Tada į dubenį sudėkite smulkintą kalakutienos krūtinėlę, sėlenas arba avižas, druską, pipirus, kmynus, petražoles, ciberžolę, tarkuotą moliūgą, pjaustytą porą ir viską gerai rankomis sumaišykite.
 5. 4. Užvirkite puodą su sultiniu, įdėkite ten pasmulkintą morką, porą, lauro lapą, kvapiųjų pipirų. Į vos burbuliuojantį sultin5 suleiskite vieną po kito tuos kukulius. Privalo virti iš lėto, ne kunkuliuoti ir taip maždaug 20 minučių. Tuomet jau išimame ir galima patiekti!
 6. 5. Rekomendacija: Daugiau kalakutienos kukulių receptų rasite: Kalakutienos kukuliai.
Kalakutienos kepsneliai su saldžiarūgščiu padažu
(1)
Šaltiena su kalakutiena
(4)
Rageliai, įdaryti daržovėmis ir kalakutiena / vištiena - gimtadieniams, vakarėliams, ar vaikams neštis į pikniką ar iškylą!
(3)
Netikras kalakutienos zuikis su sūriu
(6)
Rumuniški kotletai - CHIFTELE
(6)