Virtiniai su varške

2019-04-17 Autorius Su karamele

Virtiniai su varške

Ingredientai

  • miltai: 3,5 stiklinės (galite įmaišyti dalį kitokių miltų, pvz., tamsių speltos miltų)
  • druska: žiupsnio
  • kiaušiniai: 1
  • pienas: 0,5 stiklinės (125 mililitrų)
  • vanduo: 0,5 stiklinės (125 mililitrų)
  • riebesnė varškė: ~500 gramų
  • cukrus: ~25-40 gramų (2-3 valgomųjų šaukštų)

  Recepto paruošimas

 1. 1. Iš pradžių į didelį dubenį suberkite miltus, įmaišykite ir druską.
 2. 2. Tuomet kitame inde išplakite kiaušinį, įpilkite pieną bei vandenį. Skystąją dalį supilkite į miltus bei gerai išmaišykite (man pačiai pradžioje patogiau tai daryti su šakute), paskui išminkykite, kol gausite glotnų kamuolį. Jį pridenkite (pvz., maistine plėvele) bei dėkite į šaldytuvą mažiausiai pusvalandžiui - tešla "susigulės" ir lengviau kočiosis.
 3. Reklama
 4. 3. Varškės įdarui varškę ištrinkite su cukrumi.
 5. 4. Po to tešlą pasidėkite ant miltais paruošto paviršiaus bei iškočiokite didelį, pakankamai ploną stačiakampį. Paimkite didesnį puodelį arba dubenėlį bei išspauskite apskritimus. Ant kiekvieno dėkite pilną šaukštelį varškės bei užlenkite, kraštus suspauskite (pvz., šakutės pagalba), galite užsukti, kaip mokate.
 6. 5. Užvirinkite didesnį puodą vandens, įberkite ~1 arbatinį šaukštelį druskos bei sudėkite virtinius (geriausia, kad jie dar pakankamai laisvai plaukiotų). Jiems pakilus, virkite dar maždaug 5-6 minutes. Nupilkite vandenį kiaurasamčiu bei perdėkite į dubenį - aš pati visada ant dugno įdedu sviesto gabaliuką - šitaip man skaniau. Po to nepamirškite "pakrutinti" dubens, kad sviestas pasiskirstytų.
 7. 6. Skanaukite su grietine, jogurtu ar uogiene arba jų "miksu".
 8. 7. Pastebėjimas: Tokiems virtiniams reikia nepagailėti varškės įdaro. Žmonės sako, kad virtinių įdarui geriau yra rinktis riebesnę, tai yra ne tokią rūgščią varškę, kad reikėtų dėti mažiau cukraus. Nes - varškė cukraus "pagalba" išskiria daugiau skysčio, todėl išvirusių virtinių įdaras bus vandeningesnis, o to juk visai nenorime. Geriau dėti mažiau cukraus į įdarą, o jei gujo trūks - pasaldinti grietinę arba padažą.
 9. 8. Pastebėjimas: Ši tešla taip pat tinka ir koldūnams su kitokiais įdarais: bulvių, mėsos ar vyšnių.
 10. 9. Pastebėjimas: Taipogi gavau patarimų iš keletos žmonių, kad virtinių tešloje pieną galima pakeisti kefyru - tešla bus dar minkštesnė, bet pati dar to neišbandžiau.
 11. 10. Rekomendacija: Daugiau virtinių receptų rasite: Virtiniai.
Virtiniai su varške