Virtos kiaulių kojos ir žirniai su spirgučiais

2021-02-01 Autorius WorldRecipes.lt

Virtos kiaulių kojos ir žirniai su spirgučiais
Gal kai kuriems kiaulių kojų ir nepavyks įsiūlyti, bet šis receptas skirtas tiems, kurie mėgsta šį "delikatesą" ir nebijo išmėginti naujų patiekalų. Kiti galite lengvai išmėginti itin skanią žirnių košę su spirgučiais. Man pačiai kartais labai ir labai patinka toks kaimiškas lietuviškas maistas. :) 

Šis užkandis dar labai patiks visiems, kas mėgsta šaltą alų. "Sueina" puikiai!

Ingredientai

  Virtoms kiaulės kojoms:
  • kiaulės kojos: 4 (perkirstos pusiau)
  • morkos: 1
  • svogūnai: 1
  • česnakas: 1 galvos
  • lauro lapai: kelių
  • pipirai: kelių grūdelių
  • druska: ~3-4 valgomųjų šaukštų
  Žirniams su spirgučiais:
  • skaldyti žirniai: ~300 gramų
  • lašinukai: 100 gramų
  • druska
  • džiovinti krapai
  • svogūnai: 0,5

  Recepto paruošimas

 1. 1. Virtos kiaulės kojos: Į dideli ir gilų puodą sudedame kiaulių kojas, nuplautą bei stambiai pjaustyta morką, nuluptą ir į 2 dalis padalintą svogūną, česnako galvą (neluptą), lauro lapus, pipirus, druską ir viską užpilame verdančiu vandeniu, tiek, kad apsemtų.
 2. 2. Verdame maždaug 90 minučių, o jeigu neskubate valgyti, tai galite ir dar ilgiau pavirti, tikrai bus tik skaniau. Morkos ir visi kiti ingredientai yra skirti tik tam, kad kiaulių kojos apvirtų aromatingesniame sultinyje, jų valgyti nėra būtina.
 3. Reklama
 4. 3. Žirniai su spirgučiais: Žirnius užpilame vandeniu, kad apsemtų beveik dvigubai, įberiame šiek tiek druskos ir verdame maždaug pusvalandį. Vis patikriname, kad nesutižtų.
 5. 4. Tada supjaustome smulkiai svogūną bei lašinukus.
 6. 5. Pirmiau į keptuvę dedame kepti lašinukus, kai jie šiek tiek apkepa ir paleidžia savo riebalus, prie jų sudedame ir svogūną. Kepiname, kol svogūnas pagelsta.
 7. 6. Kai jau žirniai išvirę, jeigu nuvirė ne visas vanduo, jį nupilame ir sumaišome su visu keptuvės turiniu ir valgome.
 8. 7. Arba yra antras variantas (šį kartą jį pasirinkau): Sudedame žirnius sumaišytus su krapais į dvi čenakines, dar šiek tiek įpilame vandens (kad neišsausėtų), ant viršaus uždedame kepintus spirgučius su svogūnais (su visais riebalais) ir dedame maždaug 30 minučių į iki 200 laipsnių temperatūros orkaitę.
 9. 8. Žirniai šitaip labai skaniai "iššunta" su spirgučiais ir riebalais, o valgant juos su kiaulių kojomis iš vis pasijaučiau tarsi gražiausioje pasakoje, kur maistas pats tobuliausias.:) Skanaus ir Jums!
 10. 9. Pastebėjimas: YouTube radau panašų receptą, kuris patiko mūsų šeimai. Jei ir Jums būtų įdomu pasigaminti, prisegiau video įrašo pabaigoje.
 11. 10. Rekomendacija: Daugiau užkandžių receptų prie alaus rasite: Užkandžiai prie alaus.


Kulinaras

Puiku, ypač antras variantas.
Atsakyti

Antanas

Niekada negalvojau, kad savo gyvenime valgysiu kiaulės kojas, bet tas noras išmėgint kuo daugiau patiekalų... Dabar galėčiau kiekvieną savaitgalį šitą patiekalą skanaut. :D Tikrai skanu!
Atsakyti
Virtos kiaulių kojos ir žirniai su spirgučiais
Orkaitėje kepti šonkauliai su barbekiu padažu
(8)
Marinuoti BBQ šonkauliukai orkaitėje
(5)
Vytinta nugarinė
(4)