Bagetės

2020-03-13 Autorius WorldRecipes.lt

Bagetės
Naujai gimęs receptas.. Kai bandai kepti bandeles, o gaunasi bagetės (tarsi prancūziškas batonas) :) 

Nežinau kiek kartų taip yra nutikę jums, bet man tikrai ne pirmas kartas, kai bandydama naujus receptus ką nors ne to padarau ir gimsta netikėtai nauji receptai. Šį kartą bandžiau bandeles formuoti pagal video, bet vis tiek gavosi tik ilgi blynai. Be abejonės nepamirškime, kad turiu įprotį prieš pašaunant į orkaitę mielinius kepinius aptepti kiaušinio bei pieno plakiniu. Tad žiūrėkime kas čia man gavosi :)

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  Įmaišui:
  • mielės: 10 gramų
  • vanduo: 135 mililitrų
  • miltai: 150 gramų
  Tešlai:
  • viso įmaišo
  • miltai: 350 gramų
  • medus: 1 arbatinio šaukštelio
  • druska: 10 gramų
  • vanduo: 150 mililitrų
  • sviestas: 20 gramų (kambario temperatūros)

  Recepto paruošimas

 1. 1. Įmaišui skirtus produktus sumaišykite, uždenkite ir palikite stovėti maždaug 30 minučių.
 2. 2. Į dubenį dėkite pastovėjusį įmaišą, sviestą, medų, pilkite vandenį, berkite miltus, druską ir užminkykite tešlą.
 3. Reklama
 4. 3. Minkykite kol tešla beveik nelips prie rankų (apie 5-10 minučių). Suformuokite kamuoliuką, uždenkite ir palikite pakilti maždaug 30 minučių.
 5. 4. Pakilusią tešlą šiek tiek perminkykite iš naujo ir padalinkite ją į dvi ar tris dalis. Kiekvieną dalį suformuokite kaip parodyta video (jis pridėtas recepto pabaigoje), dėkite į kepimo skardą išteptą aliejumi bei pabarstytą miltais arba suformuotas bagetes dėkite ant miltuoto rankšluostėlio ir uždengus palikite pakilti maždaug 40 minučių.
 6. 5. Įkaitinkite orkaitę iki 220 laipsnių temperatūros, bagetes įpjaukite keliose vietose, aš dar iš įpratimo patepiau kiaušinio ir pieno plakiniu, o tada pašoviau į orkaitę. Kepkite apie minučių, tada sumažinkite kaitrą ir kepkite dar maždaug 15-20 minučių.
 7. 6. Kad išvaizda ir traški plutelė būtų panašesnės į bagetės reikėtų orkaitę įkaitinti kartu su skarda, kurioje žadate kepti, iki 250 laipsnių temperatūros. Įkaitintą skardą išimkite ir atsargiai perkelkite ant rankšluosčio kildintas bagetes, labai aštriu peiliu įpjaukite keliose vietose ir pašaukite kepti. Pakepus apie 10 minučių temperatūrą pamažinkite iki 220-200 laipsnių temperatūros ir kepkite dar maždaug 10-15 minučių kol švelniai paruduos.
 8. perpjauta bagetė
 9. 7. Rekomendacija: Daugiau batonų receptų rasite: Batono receptai.


Indiška Naan duonelė
(4)