Grietininis medaus tortas su kepinių margarinu

2023-09-10 Autorius WorldRecipes.lt

Grietininis medaus tortas su kepinių margarinu
Nors šį grietinini medaus tortą gaminau pirmą kartą, bet gavosi tikrai labai labai skanus tortas. Tik be proto didelis - rekomenduoju imti perpus mažiau produktų, jei gaminsite tik savo šeimai, o ne kelioms šeimoms. :)

Mano pastebėjimai: Kaip jau pastebėjau, tortas išėjo milžiniškas (maždaug 30 centimetrų skersmens) iš 8 sluoksnių, gausiai suteptų kremu. Beje, grietinės aš paėmiau šiek tiek daugiau - nes nurodytas kiekis nei 3 indeliai, nei 4. Ir šiaip pabijojau, kad kremo nebūtų per mažai, tad plakti teko dviejuose induose (į vieną nebetilpo) ir su dviem mikseriais (abu grėsmingai užkaito)... Bet kremo man ganėtinai nemažai liko nepanaudoto, biskvito trupinių irgi liko kiek per daug. Kitą kartą gaminčiau mažiau tešlos ir blynelius apipjaučiau prieš kepant, o trupiniams pakaktų 1-2 neapipjaustytų blynelių. Bet skonis tikrai tikrai labai fantastiškas, vertas pačio rieubiausio 10-uko!

Ingredientai

  • kiaušinių: 3
  • kepinių margarino: 100 gramų
  • medaus: 3 valgomųjų šaukštų
  • miltų: 5 stiklinių
  • sodos: 3 arbatinių šaukštelių
  • acto: 2 valgomųjų šaukštų
  • cukraus: ~4 stiklinių (kremui)
  • cukraus: 1 stiklinės (tešlai)
  • pačios riebiausios grietinės: 1800 mililitrų
  • citrinos sulčių: iš 1,5 vnt.

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia į dubenį sudėkite kiaušinius, margariną, medų, stiklinę cukraus ir stiklinę miltų.
 2. 2. Tada indą statykite ant puodo su verdančiu vandeniu ir visus produktus gerai išmaišykite (šildamas margarinas savaime po truputį ištirps).
 3. Reklama
 4. 3. Kai masė smarkiai įkaista, supilkite nugesintą acte sodą (smarkiai suputos).
 5. 4. Nukelkite indą ir supilkite likusius miltus.
 6. 5. Kai jau bus sunku maišyti išverskite tešlą ant miltais pabarstyto stalo ir suminkykite - ji turi nelipti prie rankų.
 7. 6. Kočiokite tešlą, kol ji dar šilta į blynelius (aš pati dariau 8 blynelius, visus išsikočiojau prieš pradedant kepti).
 8. 7. Kepkite iki 210 laipsnių temperatūros įkaitintoje orkaitėje, bet labai trumpai - vos įkiši ir jau po poros minutėlių reikia traukti.
 9. 8. Dar karštą blynelį, kol minkštas apipjaukite pagal tortinės dugną, pakraščių neišmeskite, iš jų gausis trupiniai papuošimui.
 10. 9. Kremui gerai atšaldytą grietinę plakite mikseriu visu greičiu su cukrumi ir citrinos sultimis - aš saldinau ir rūgštinau palaipsniui, vis paragaudama pagal savo asmeninį skonį. Grietinė turi gerai sutirštėti, kol mikserio šluotelė ją tiesiog pradeda pjauti.
 11. 10. Blynelius tolygiai ištepkite kremu, jų papildomai sulaistyti niekuo nereikia, ir bent 12 valandų laikykite šaldytuve. Kuo ilgiau stovi, tuo skanesnis.
 12. 11. Po to pjaustykite ir skanaukite!
 13. 12. Rekomendacija: Daugiau medaus tortų receptų rasite: Medaus tortai.
Grietininis medaus tortas su kepinių margarinu
Skanus vaisinis tortas su grietinėle
(1)
Tortas "Karamelinis"
(7)
Nekeptas Snickers tortas
(10)
Žaliasis sūrio tortas
(6)
Veganiškas šokoladinis tortas su lengvai šokoladiniu kremu
(5)