Kaip virti makaronus? Patarimai, kuriuos reikia žinoti kiekvienam!

2020-07-23 Autorius WorldRecipes.lt

Kaip virti makaronus? Patarimai, kuriuos reikia žinoti kiekvienam!
Makaronai tai toks produktas, kurį mano namuose tikriausiai surastumėt visuomet. Aš pati labai mėgstu makaronus dėl jų universalumo. 

Tiesiog greitai išverdi makaronus, tada pasidarai paprasčiausią padažą ir viskas - nuostabus patiekalas jau gali būti patiektas ant stalo. Smagiausia dalis yra ta, jog padažų variacijų yra tiek daug, kad kiekvienas gali surasti savo tinkamiausią variantą.;)

Bet dabar grįžtame prie esmės. Kad ir kiek makaronai paprasti bebūtų, makaronus išvirti taipogi privalu mokėti. Yra keletas paslapčių, kurios padeda pasiekti norimą rezultatą, apie jas šiandien Jums ir papasakosiu. Skaitom! :)

Ingredientai

  • norimi makaronai

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia - makaronai: Nėra svarbu, kokios jie rūšies. Bet labai svarbu, kad makaronai nebūtų pigūs. Brangesni makaronai yra pagaminti iš brangesnių miltų, o tai itin atsiliepia kokybei. Jeigu jau gaminate patiekalus iš makaronų, tai nepagailėkite jiems šiek tiek pinigų. Pigūs makaronai daug greičiau subyra, sulimpa ir tada yra tinkami tik išmetimui...
 2. 2. Kitas labai svarbus aspektas: Vanduo. Vandens privalo būti daug. Italų maisto forumuose teko skaityti, kad 100 gramų makaronų reikia maždaug 1 litro vandens. Aš pati niekada nematavau, bet vandens tikrai reikia negailėti. Kuo daugiau erdvės turi makaronai, tuo mažesnė tikimybė, kad jie virdami sulips.
 3. Reklama
 4. 3. Toliau: Druska. Kiek jos naudoti realiai yra skonio reikalas (nors kitur rašoma, kad 100 gramų makaronų reikia 10 gramų, arba šaukštelio, druskos). Bet labiau svarbu, kada ją įberti. Druską reikia berti į verdantį vandenį, išmaišyti ir tada suberti makaronus. Šitaip daugiau druskos teks makaronams, o ne vandeniui.
 5. 4. Dėl aliejaus yra aktyviai diskutuojama: Vieni šaltiniai sako, kad jo reikia, kiti - tikrai nereikia. Vis dėl to, aš pati visada virdama makaronus įpilu į vandenį šlakelį aliejaus. Tai padeda makaronams nesulipti ir jie patampa minkštesni.
 6. 5. Kiek laiko virti makaronus? Tai įprastai yra nurodyta ant makaronų pakuotės, nors aš pati ganėtinai retai vadovaujuos šia informacija. Vis dėl to, jeigu vadovaujatės tuo, kas ten yra parašyta, tai verdame 1-2 minutėmis trumpiau, nei nurodyta. Šitaip tikrai jų nepervirsite. O tai labai labai svarbu.
 7. 6. Paskutiniai patarimai: Virti makaronus reikia neuždengtame puode, ant mažos ugnies. Nuolatos pažiūrint, kaip jie verda. Kartas nuo karto reikia nepamiršti pamaišyti, kad jie nesuliptų. Jeigu, vis dėl to, atrodo, kad makaronus pervirėte - nukošiame juos ir praskalaujame šaltu tekančiu vandeniu. Tai šiek tiek išgelbės situaciją.
 8. 7. Rekomendacija: Daugiau makaronų receptų rasite: Makaronai.
Orkaitėje kepti makaronai su mėsos įdaru
(3)
Udon makaronai su shimeji grybais ir vištiena
(1)
Mėsos kukuliai su makaronais
(7)
Pad thai su krevetėmis
(4)