Kani salad - skani krabų mišrainė kitaip

2022-03-01 Autorius Segebutės užrašai

Kani salad - skani krabų mišrainė kitaip
Kai pirmą kartą paragavau "Kani" mišrainės, buvau itin maloniai nustebinta jos švelnaus skonio, žaismingai spagečių pavidalu supjaustytais ingredientais, pasirinktų produktų paprastumu ir nuostabia tarpusavio darna. "Kani" salotose ingredientai pakeičia savo individualų skonį bei sukuria naują, nepatirtą gaivumą. Man asmeniškai ši mišrainė buvo tobulas atradimas; pamėginkite, gal patiks ir jums. Mano vaikai per įvairias šventes renkasi vietas prie stalo arčiau šios mišrainės, o tai jau daug ką pasako.

Šioje mišrainėje yra naudojamos "Krabų lazdelės". Tai yra žuvies produktas, įprastai gaminamas iš šiaurinių jūrų menkės, saidos, Pietryčių Azijos vandenų baltojo karšio arba karoso. Žuvies mėsa sumalama ir išverdama, pridėjus krakmolo, kiaušinio baltymo ir pagardų. Pagaminta masė vadinama "surimi" - tai Japonijos tradicinės virtuvės patiekalas. Iš surimio masės įprastai gaminami kamuoliukai, kurie pagardinami įvairiais prieskoniais, padažais ir sultiniu.

"Krabų lazdelių" gamyba prasidėjo dar 1973 metais ir šiomis dienomis jos tapo populiariausiu surimi patiekalu. Iš surimi masės formuojami lakštai, kurie susukami į lazdeles ir nudažomi raudonais maistiniais dažais, šitaip siekiant imituoti krabo mėsos vaizdą. Geresnės kokybės krabų lazdelėse yra skoniui naudojamas natūralus krabų kiautų nuoviras, žemesnės kokybės produkte - dirbtiniai pagardai. Aš pati visada atskiriu juos pagal kainas, kai pasirenku dvigubai brangesnį produktą, tai dažniausiai ir skonis būna natūralesnis bei geresnis, nes mažiau jaučiasi krakmolas.

Skaniau mišrainėje būtų naudoti virtų krabų mėsą. Bet daug laiko užima krabų mėsos išgvildenimas. Kartais aš gamindama naudoju konservuotą krabų mėsą white crab meat - angl. Ji yra parduodama 170 gramų arba 300 gramų indeliuose. Kainuoja gan brangiai, bet dėl švenčių tikrai apsimoka paįvairinti stalą. Konservuose arba atskirtos iš kiautų virtų krabų mėsos neįmanoma suformuoti į juosteles. Tad tokiu atveju aš rekomenduočiau formuoti mišrainę užkandžių lėkštelėse, žiedo formoje. Kulinarinę žiedo formą galite nusipirkti specializuotose įrankių ir indų parduotuvėse, arba ją galite pasigaminti iš tuščio metalinio konservų indelio, arba plastmasinio indelio, nupjovus dugną.

"Kani" salotoms visi ingredientai pjaustomi 3 milimetrų pločio ir maždaug 12 centimetrų ilgio juostelėmis. Man kruopštus pjaustymas užtrunka maždaug 15 minučių, o patiekalas susivalgo visada per greitai. Savo mišrainę papuošiu karambolos arba citrinos griežinėliais.
Reklama

Paruošimui reiks turėti patogų aštrų peiliuką, kulinarines žnyples - maišymui ir "sūkuriniam" patiekimui lėkštutėse. 

Ingredientai

  • virta krabų mėsa: ~400-500 gramų (galima pakeisti 10 krabų lazdelių)
  • agurkėliai: 4 (arba 1 angliško besėklio agurko)
  • Japoniški jūrų kopūstai "Wakame": 100 gramų (arba 6 saliero stiebai - tik šviesūs iš gūžės vidaus*)
  • masago ikrai: 1 valgomojo šaukšto (labai smulkučiai raudonieji ikriukai; galima ir nedėti)
  • panko džiūvėsėliai: 1 valgomojo šaukšto (nėra būtina)
  • sezamo sėklos: 1 valgomojo šaukšto (nėra būtina)
  Padažui:
  • druska: 0,5 arbatinio šaukštelio
  • cukrus: 0,5 arbatinio šaukštelio
  • aitriųjų pipirų marinatas: 1 arbatinio šaukštelio (arba jūsų mėgstamas čili padažas)
  • švelnaus skonio majonezas: 2 valgomųjų šaukštų
  • citrinos sultys: 2 valgomųjų šaukštų (arba ryžių actas)
  • paprikos milteliai: 0,5 arbatinio šaukštelio (nėra būtina)
  • šviežiai tarkuotas imbieras: 0,5 arbatinio šaukštelio (nėra būtina)
  Skoniui ir spalvai paįvairinti pasirenkame vieną iš sekančių priedų (viską pjaustykite plonyčiais ilgais ruoželiais):
  • ananaso šerdys: 1
  • morkos: 2
  • žaliosios papajos: ketvirtadalio (būtinai kietos)
  • mango vaisiai: 0,5 (būtinai kieto)
  • porai: 0,5

  Recepto paruošimas

 1. 1. *Salierų stiebų valymas nuo plaušų: Išoriniai saliero stiebai yra tamsesnės spalvos, jie kartesni ir nuostabiai tiks sriuboms bei troškiniams. Saliero lapija tiks lapinėms salotoms, žuvies patiekalams. Mišrainėms yra naudojami tik šviesūs, vidiniai gūžės stiebai. Salierus ruoškime šitaip:
 2. 2. Nupjaukite salieruose esančias jungtis - jos atrodo tarsi sustingę sąnariukai.
 3. Reklama
 4. 3. Pašalinkite iš salierų plaušus - tarp peiliuko ašmenų ir nykščio užgnybkite saliero koto išorinės žievelės 2 mm, palengva lupkite žemyn - turėtų tarsi siūlai išsitraukti plaušai. Palikusius arba nutrūkusius plaušus pašalinkite lygiai taip pat užgnybdami iš koto antro galo;
 5. 4. Kitas būdas - laužkite saliero stiebą perpus; dabar palikę plaušai lengvai išsitrauks pirštais. Laužkite vėl ir vėl, kol pašalinami visi kieti saliero plaušai.
 6. 5. Keli plaušai tikrai gali palikti, jie skonio nepagadins ir kramtant nesijaus.
 7. 6. Krabų mišrainė: Padažo ingredientus sumaišykite puodelyje ir palikite šaltai.
 8. 7. Krabų mėsą išskaidykite plonais ruoželiais. Jei naudosite krabų lazdeles, jas supjaustykite išilgai plonomis juostelėmis.
 9. 8. Jei agurkų žievelė kieta, ją nuskuskite. Agurkus supjaustykite 10-12 centimetrų ilgio plonomis lyg spagečiai juostelėmis.
 10. 9. Jūrų kopūstus "Wakame" supjaustykite labai plonomis ilgomis juostelėmis, kartais parduodami jau plonai supjaustyti "Wakame". Jei naudosite salierus vietoj kopūstų, juos išvalykite (jau aprašiau kaip - aukščiau) ir supjaustykite išilgai plonyčiais tarsi spagečiai ruoželiais.
 11. 10. Visus ingredientus sumaišykite dubenyje, apliekite pasiruoštu padažu, užbarstykite masago ikriukų (arba panko džiūvėsėlių / arba sezamo sėklų) ir sukamuoju judesiu žnyplėmis lengvai išmaišykite. Patiekite nieko nelaukdami, papuošdami vienu iš pasirinktų ingredientų.
 12. 11. Jei formuosite mišrainę žiedo formoje: Ingredientus pjaustykite kubeliais. Žiedą statykite ant lygios pjaustymo lentelės. Formavimas yra pradedamas nuo ikrų, toliau - sluoksnis krabų mėsos sumaišytas su padažu (arba majonezu), agurkai ir jūrų kopūstai. Visas cilindro turinys lengvai sustangrinamas stiklinės dugnu, paskui išspaudžiamas tiesiai į lėkštelę.
 13. 12. Rekomendacija: Daugiau krabų mišrainių receptų rasite: Krabų mišrainės.
Soti bulvių mišrainė su grybais
(6)