Keto kokosiniai sausainiai be cukraus

2021-09-23 Autorius WorldRecipes.lt

Keto kokosiniai sausainiai be cukraus
Ar Jums kada teko paragauti, parduotuvinių kokosinių sausainių? Jie tikrai labai gardūs, bet juos pasigaminti patiems savo virtuvėje taip pat itin paprasta - reikia tik 2 pagrindinių ingredientų: kokosų drožlių bei kiaušinių baltymų. Aš pati, stevijos arba vanilės ekstrakto neskaičiuoju kaip "rimto" ingrediento, nes čia lygiai kaip druska ar pipirai, gaminant pačius įvairiausius mėsos patiekalus. :)

Pats sunkiausias darbas, kuris Jūsų laukia begaminant šiuos kokosinius keto sausainius - išplakti kiaušinių baltymus iki standžių putų. Tam reikia elektrinio plakiklio (arba labai miklių rankų). Tiesa, geriausią rezultatą plakdami kiaušinius pasieksite, jeigu jie bus kambario temperatūros. Jeigu nespėjote tam pasiruošti iš anksto, išimame kiaušinius iš šaldytuvo ir tiesiog įdedame juos į šiltą vandenį 2-3 minutėms. 

Šį kartą gamindama sausainius aš panaudojau stevijos lašus. Jeigu jūs nuspręsite naudoti stevijos bei eritritolio mišinį, tai rekomenduoju sumalti kavamale, kad būtų pudra, nes kitaip valgydami galite jausti girgždančias granules…

Tokie iškepti kokosiniai sausainiai gali išbūti kelias dienas ant jūsų stalo ir jų skonis nė kiek nesuprastės. Taipogi galima išsikepti jų daugiau ir dalį užsišaldyti, o po to valgyti neatitirpinus, tarsi šaldytą desertą. 

Iš nurodytų ingredientų kiekių man gavosi 12 sausainių.

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  • kiaušinių baltymai: 2
  • kokosų drožlės: 120 gramų (1 puodelio)
  • stevija, vanilės ekstraktas

  Recepto paruošimas

 1. 1. Kelias valandas prieš gaminant, išimame kiaušinius iš šaldytuvo.
 2. 2. Pradėjus gaminti, įkaitiname orkaitę 175 laipsnių temperatūros.
 3. Reklama
 4. 3. Atskiriame kiaušinių trynius nuo baltymų.
 5. 4. Tryniai mūsų recepte liks visiškai nepanaudoti, tad atidedame juos į šalį.
 6. 5. Didesniame dubenyje pradedame plakti kiaušinių baltymus iki standžių putų, tai užtrunka maždaug 5-7 minutes.
 7. 6. Bebaigiant plakti, įlašiname maždaug 15 stevijos lašų, jeigu atrodo, kad trūks saldumo, kiekį padidiname pagal savo skonį.
 8. 7. Po to į išplaktus kiaušinių baltymus po truputį suberiame kokosų drožles ir lengvai įmaišome, kad nesuardytume baltymo putų.
 9. 8. Paskui kepimo formą išklojame su sviestiniu popieriumi, papildomai šiek tiek patepame riebalais ir šaukštu dedame gautą masę, vis suformuodami apvalius sausainius.
 10. 9. Galiausiai kepame orkaitėje maždaug 12-15 minučių. Atvėsiname ir lepinamės!

J

Receptas nepilnas arba nekorektiškas, kokosai sugėrė visą kiaušinio baltymą. Arba drožles reik mirkyt, arba mažiau arba daugiau kiaušinių?
Atsakyti
Sveiki kalėdiniai sausainiai
(1)