Maisto produktai, kurių nederėtų laikyti šaldytuve. Sužinokite!

2019-12-16 Autorius WorldRecipes.lt

Maisto produktai, kurių nederėtų laikyti šaldytuve. Sužinokite!
Daugybe žmonių pasaulyje labai mėgsta daugelį maisto produktų ir ingredientų laikyti šaldytuve. Pasirodo, jie tai daro visai veltui. Galiausiai, kai kurie maisto produktai visai neturėtų būti laikomi šaltai, nes tai jiems labiau kenkia, nei padeda. Perskaitom!

Ingredientai

  Recepto paruošimas

 1. 1. Duona: Nėra aišku kodėl, bet daugelis yra įsitikinę, kad šaldytuvas padės išlaikyti duoną minkštą. Tai nėra visai tiesa. Duona šaldytuve tik sugers nereikalingą drėgmę ir kvapus.
 2. 2. Svogūnai: Svogūnams laikytiu šaldytuvas taipogi nėra pati geriausia vieta. Dėl perteklinės drėgmės jie gali ganėtinai greitai sudygti, taipogi pakeisti savo spalvą bei supūti. Svogūnus reiktų laikyti sausoje, tamsioje vietoje.
 3. Reklama
 4. 3. Medus: Medus beveik niekada nesugenda (jeigu tai yra tikras natūralus kokybiškas medus). Bet per didelis šaltis jį tik greičiau kristalizuoja. Laikome medų kambario temperatūroje stikliniame indelyje tamsioje vietoje.
 5. 4. Bulvės: Dėl šaldytuve esančio šalčio bulvių krakmolas pavirsta cukrumi. Bulvės šitaip praranda savo skonį. Geriau laikome jas vėsioje, tamsioje ir sausoje vietoje.
 6. 5. Pomidorai: Šaldytuve kokybiškai pomidorai praras savo savybes ir taps neskanūs.
 7. 6. Obuoliai: Su obuoliais yra kiek sudėtingiau. Reikia žinoti, ar tą veislę galite laikyti šaldytuve. Iš tikrųjų kai kurioms obuolių veislėms žema temperatūra yra negalima.
 8. 7. Kiaušiniai: Kiaušinius iš esmės galite laikyti šaldytuve, bet jie privalo būti dedami į sandarų indą.
 9. 8. Padažai, kečupai, majonezai: Beveik visuose parduotuvėse esančiuose padažuose yra daugybe druskos bei stabilizatorių. Tad laikyti šaldytuve juos tiesiog nėra naudinga. Jie ten tik užima vietą. Juk parduotuvėse padažai irgi nebūna šaldytuvuose.
 10. 9. Vaistai: Šioje situacijoje reikia būti atsargiems. Juk kai kurių vaistų negalite laikyti šaldytuve. Netinkamas vaistų laikymas gali būti itin pavojingas jūsų pačių sveikatai. Būtinai skaitykite etiketes.
 11. 10. Visi nurodyti maisto produktai gerai išsilaiko kambario temperatūroje. Bet kaip elgtis yra galiausiai tik jūsų reikalas, o tai tik mūsų patarimai. :)
Brokolių ir šoninės apkepas
(3)
Cukinijų ir varškės apkepas
(7)