BLT sandwich - skrudintos duonos sumuštinis su šonine

2023-09-21 Autorius WorldRecipes.lt

BLT sandwich - skrudintos duonos sumuštinis su šonine
BLT sandwich (sumuštinis) - yra bene pats populiariausias sumuštinis pasaulyje. Jo pavadinimas daugumai lietuvių nevalingai išspausti šypseną, bet po šiuo raidžių deriniu neslypi visiškai nieko blogo ir jame nėra jokio keiksmažodžio, o tiesiog esminės jo sudedamosios dalys:

Bacon, Lettuce, Tomato (šoninė, salota bei pomidoras). Šio sumuštinio ingredientai iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visai neįspūdingi ir paprasti, bet itin svarbu gaminant naudoti aukštos kokybės šoninę, kuri būtų skirta skrudinimui, ir kaip šviežesnes daržoves. Taip pat labai svarbu surasti savo mėgstamą duoną - man, asmeniškai, labiausiai čia tinka kvietinė. 

Ingredientai

  • skrudinamoji duona: 4 riekelių
  • pomidorai: 1 nedidelio
  • romaninės arba iceberg salotos: šiek tiek
  • šoninė (bacon): ~6-8 juostelių
  • garstyčios: šiek tiek (arba majonezas)
  • kiaušiniai: 2 (nėra būtina)

  Recepto paruošimas

 1. 1. Iš pradžių pasiruoškite šoninę. Į iki vidutinės kaitros įkaitintą keptuvę sudėkite šoninės juosteles bei pakepkite iki kol gražiai apskrunda.
 2. 2. Iškepusią šoninę sudėkite ant popierinio rankšluosčio, kad susigertų visiškai mums nereikalingas riebalų perteklius.
 3. Reklama
 4. 3. Tada pasiskrudinkite duonos riekeles, paskui jas pertepkite garstyčiomis ir/arba majonezu.
 5. 4. Ant jau pasirinktu padažu užteptos duonos sudėkite salotų lapus, griežinėliais supjaustytus pomidorus, skrudintą šoninę ir uždenkite antra skrudintos duonos riekele.
 6. 5. Man asmeniškai idealus BLT sumuštinis turi būti be kiaušinių, o mano vyrui jis privalomas su kiaušiniais. Geriausia kiaušinius kepti, jeigu jų norisi, over easy metodu. (kepkite keptuvėje kiaušinį skystu tryniu, bet kepimo pabaigoje labai trumpam apverskite, kad apkeptų ir viršus).
 7. 6. Patiekite ir skanaukite! :)
 8. 7. Rekomendacija: Daugiau sumuštinių receptų rasite: Sumuštiniai.
Suvožtinis su kepta vištiena ir mocarela
(1)
Sumuštiniai su šprotais
(3)