Keptuvėje kepti karšti sumuštiniai su antiena arba vištiena ir šonine

2018-02-02 Autorius Oditėlės blogas

Keptuvėje kepti karšti sumuštiniai su antiena arba vištiena ir šonine
Karštus sumuštinius man itin smagu gaminti savaitgalio pusryčiams, kai niekur nereikia skubėti ir šitaip galiu palepinti savo šeimą. Be to, tai dar gali būti labai gera idėja po Kalėdų ar kitos šventės likusiems anties arba vištienos likučiams sunaudoti, pagaminant naują, bet tobulą patiekalą.

Aš įprastai šiuos sumuštinius gamindavau su vištienos kulšelių mėsa, bet šį kartą šaldytuve turėjau antienos ir nusprendžiau paeksperimentuoti. Abu variantai puikūs. Gaminkite su ta mėsa, kurios tuo metu turite, arba kuri Jums asmeniškai yra skanesnė. Vyras sakė, kad tai tobuliausi karšti sumuštiniai pasaulyje. Dėl šoninės jie gavosi itin sultingi. Vienas iš tų patiekalų, kuriuos tiesiog privaloma išmėginti.

Iš nurodyto ingredientų kiekio man gavosi 4 sumuštiniai.

Ingredientai

  • šviežia antienos arba vištienos kulšelių mėsa su oda: 340 gramų
  • druska
  • malti juodieji pipirai
  • forminis batonas: 8 riekelių
  • minkštas sviestas: 4 arbatinių šaukštelių
  • majonezas: 8 arbatinių šaukštelių
  • pjaustyti švieži svogūnų laiškai: 1 saujelės
  • pjaustytos šviežios petražolės: 1 saujelės
  • fermentinis sūris: 4 riekelių
  • šaltai rūkytos kiaulienos šoninė: 8 juostelių
  • plonai pjaustytos agurko juostelės: 16

  Recepto paruošimas

 1. 1. Iš pradžių antienos kulšelių mėsą iš abiejų pusių apibarstome druska bei maltais juodaisiais pipirais.
 2. 2. Tuomet keptuvėje įkaitiname šiek tiek aliejaus.
 3. Reklama
 4. 3. Sudedame antieną bei kepame iš abiejų pusių po maždaug keletą minučių, kol mėsa bus iškepus. Iškeptą mėsą perdedame į lėkštę.
 5. 4. Tada kiaulienos šoninės juosteles iš abiejų pusių apskrudiname sausoje keptuvėje bei dedame ant popierinio rankšluosčio, kad susigertų nereikalingų riebalų perteklius.
 6. 5. Po to imame batono riekelę, aptepame vieną pusę sviestu, apverstą žemyn padedame į lėkštę, viršutinę pusę aptepame 1 arbatiniu šaukšteliu majonezo, užberiame žiupsnelį svogūnų laiškų bei petražolių.
 7. 6. Dedame riekelę sūrio, keletą gabaliukų supjaustytos iškeptos antienos, vieną šoninės juostelę ir 4 agurko juosteles.
 8. 7. Paskui imame kitą batono riekelę, užtepame 1 arbatinį šaukštą majonezo, užverčiame ant sumuštinio, o viršų aptepame sviestu.
 9. 8. Viską pakartojame bei padarome likusius tris sumuštinius.
 10. 9. Įkaitiname keptuvę bei įpilame labai mažą kiekį aliejaus.
 11. 10. Dedame pasiruoštus sumuštinius bei ant mažos ugnies apskrudiname iš abiejų pusių, kol sūris išsilydys. Skanaujame!
 12. 11. Rekomendacija: Daugiau karštų sumuštinių receptų rasite: Karšti sumuštiniai.

Receptų mylėtoja

Na visokiausių sumuštinių esu per savo gyvenimą gaminusi, bet su antiena niekados. Tiesiog privalėjau pasigaminti ir išmėginti, nes nuotrauka atrodo taip, tarsi ją pačią būtų galima suvalgyti. Rezultatas gavosi tobulai tobulas, labai rekomenduoju bent kartą pasilepinti ir nusipirkti antienos tokiems sumuštiniams, manau pagirs ne tik šeimai ir draugai, kuriems duosite paragauti. :)
Atsakyti
Sumuštiniai su šprotais
(3)
Karštas čiabatos sumuštinis su kiauliena
(2)