Burnoje tirpstančios naminės kanelės - cannelés

2023-08-01 Autorius Gamina Vanagai

Burnoje tirpstančios naminės kanelės - cannelés
Tai vienas iš mano pačių mėgstamiausių desertų, ganėtinai dažnai gaminamas ir visai lengvai pagaminamas. Tai kanelės (cannelés) - tokie burnoje tirpstantys išorėje šiek tiek traškūs (tarsi karamelizuoti), o viduje minkšti ir drėgni prancūziški pyragėliai (nors gal net labiau ne pyragėliai, o tiesiog vieno-dviejų kąsnių skanumynai). Visi, kas jų ragavo, neliko abejingi. Ir nors kai kurioms mano draugėms jų iškepti nepavykdavo, po mano recepto visoms pavyko puikiai! Tad labai noriu juo pasidalinti ir su Jumis!

Iš nurodytų ingredientų kiekių man gaunasi 30 cannelių (2 silikoninės didesnių cannelių formos po 15 vienetų).

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  • miltai: 100 gramų
  • cukrus: ~150-200 gramų
  • druska: žiupsnio
  • pienas: 0,5 litro
  • vanilinis cukrus: 4 arbatinių šaukštelių
  • romas, brendis arba kitas alkoholis: 1-2 valgomųjų šaukštų
  • sviestas: 50 gramų
  • kiaušiniai: 2 (+2 kiaušinių tryniai)
  • rudas cukrus (formelėms pabarstyti)

  Recepto paruošimas

 1. 1. Tešlos paruošimas: Į dubenį (patogiau jei dubuo bus su snapeliu išpilstymui) suberkite sausus ingredientus miltus, cukrų bei žiupsnį druskos ir gerai išmaišykite.
 2. 2. Į kaitinimui skirtą indą supilkite pieną, dėkite vanilinį cukrų ir romą (alkoholio teoriškai galite ir nepilti, bet praktiškai aš nerizikuoju) ir pakaitinkite pieną iki užvirimo.
 3. Reklama
 4. 3. Kitame inde išlydykite sviestą.
 5. 4. Kol pienas kaista ir sviestas lydosi, į miltų ir cukraus mišinį įmuškite kiaušinius ir trynius bei gerai išmaišykite.
 6. 5. Išlydytą sviestą supilkite į gautą tešlą ir išmaišykite.
 7. 6. Užvirusį pieną palaipsniui pilkite į tešlą ir vėl viską gerai maišykite.
 8. 7. Nenustebkite, jeigu tešla pasirodys per skysta - tokia kaip lietinių tešla arba dar skystesnė - taip ir turi būti!
 9. 8. Paruoštą tešlą uždenkite ir dėkite šaltai, kad atvėstų. Tai yra esminis cannelių recepto punktas - tešlą šaltai (šaldytuve) laikyti bent jau vieną valandą, o kai kurių šaltinių duomenimis mažiausiai 12 valandų (arba net 24 - 48 valandas). Aš pati neretai tešlą užmaišau iš vakaro, o kartais ir prieš porą dienų (drąsiai galite ją laikyti šaldytuve 2-3 dienas). Tešla per tą laiką "subręsta" ir vos vos sutirštėja, o kepant geriau iškyla. Prieš kepant reikėtų ją vėl gerai išmaišyti, nes paviršius būna pasidengęs plutele.
 10. 9. Kepimas: Įkaitinkite orkaitę iki 250 laipsnių temperatūros.
 11. 10. Į silikonines formeles įberkite po truputį rudojo cukraus. Bet tai nėra būtina.
 12. 11. Kadangi tešla yra skysta, patogiausia ją supilti į formeles iš indo su snapeliu, tik pilkite ne iki pat viršaus, o palikite iki kraštelių maždaug 0,5-1 centimetrą, nes kepdama ji kyla.
 13. 12. Prieš supilstant tešlą, silikonines formeles patogiausia statyti ant grotelių, nes forma minkšta, o tešla skysta. Groteles statykite orkaitės apatinėje dalyje.
 14. 13. Kepkite maždaug 5 minutes 250 laipsnių temperatūroje, kol tešla formelėse pradeda burbuliuoti - virti.
 15. 14. Tuomet po 5 minučių temperatūrą staigiai sumažinkite iki 170-180 laipsnių ir kepkite dar maždaug 50-60 minučių. Bet šiaip tai laikas ir temperatūra priklauso nuo orkaitės. Aš pabandžiau vienaip ir kitaip kol atradau savo orkaitės laiką ir temperatūrą. Jei per greitai kepa (tamsėja), įpusėjus kepimo laikui groteles perkelkite į orkaitės apatinę pakopą, jei netamsėja (per blyškios), kelkite aukštyn. Reikia nebijoti ir pareguliuoti kepimo temperatūrą. Iškepusių cannelių paviršius privalo būti lengvai paskrudęs.
 16. 15. Išėmus formeles iš orkaitės reikia palaukti kol šiek tiek atvės ir tik tuomet išimti canneles.
 17. 16. Mėgaukitės neskubėdami, nes kitaip nepastebėsite kaip jų greit neliks! Skanaus!
 18. 17. Rekomendacija: Daugiau kanelių receptų rasite: Kanelių receptai.
Burnoje tirpstančios naminės kanelės - cannelés
Burnoje tirpstančios naminės kanelės - cannelés

Irena

Labai labai gerai gavosi pagal šį receptą. Ačiū! ;)
Atsakyti
Burnoje tirpstančios naminės kanelės - cannelés
Krafinai | Receptas
(5)
Sveiki avokado ir kivi pyragaičiai
(9)