Morkų chalva su kondensuotu pienu, riešutais ir razinomis

2021-12-21 Autorius Mukatanas

Morkų chalva su kondensuotu pienu, riešutais ir razinomis
Šios deserto pirmą kartą paragavau po pasaulį. Ir labai užsinorėjau išmėginti. Vieną vakarą sėdėdama su draugais vienoje kavinukėje, juokais restorano šefo paklausiau kaip jis gaminama šią chalvą. Ir mano nuostabai jis ramiai papasakojo apie procesą, nieko neslėpdamas. Nereikia neigti, kad grįžusi iš kelionės, ėmiausi savo morkų chalvos gaminimo eksperimentų. Po kelių ne visai sėkmingų bandymų, praleistų virtuvėje tarkuojant ir maišant, atsirado šis, mano skoniui, fantastiškas receptas, kuriuo netrukus su jumis visais ir pasidalinsiu: gausis tikrai skani, drėgna, minkšta, kiek saldi morkų chalva su teisinga riešutų ir razinų porcija. 

Morkos ir saldintas kondensuotas pienas, praturtinantis natūralų morkų saldumą, ir kardamonas nepaprastai tinka su razinomis bei paskrudintais anakardžių riešutais. Taip, taip, saldintas kondensuotas pienas tikrai nėra nekaltas maistas. Bet net skaičiuojant kalorijas kartais galite sau tai leisti, nes iš tiesų skanus kąsnelis, sušildantis sielą, visada yra vertas tos nuodėmės. 

Beje, morkose gausu karotino, iš kurio organizme sintetinamas vitaminas A, padidinantis atsparumą įvairioms infekcinėms ligoms. Taigi, valgykite sau ramia sąžine morkų chalvą ir nesirkite. O jei rimtai, einame lepintis jau dabar! :)

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  • nuskustos morkos: 500 gramų (5-6 vid. dydžio)
  • sviestas: 4 valgomųjų šaukštų (arba lydytas sviestas ghee)
  • saldintas sutirštintas pienas: 250 mililitrų
  • pienas: 125 mililitrų
  • anakardžiai: ketvirtadalio puodelio
  • smulkios auksinės razinos: ketvirtadalio puodelio
  • maltas kardamonas: 0,5 arbatinio šaukštelio

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia susiruošiame ingredientus, kurių mums prireiks gamybai.
 2. morkų chalva - ingredientai
 3. 2. Morkas sutarkuojame smulkia tarka (jeigu jos savo virtuvėje neturite, tinka ir burokinė tarka, tik ne bulvių tarka) ir atidedame į šalį.
 4. sutarkuotos morkos chalvai
  Reklama
 5. 3. Tada suberiame razinas į mažą dubenėlį, užpilame verdančiu vandeniu ir atidedame į šalį maždaug 10-iai minučių.
 6. 4. Per tą laiką sukapojame anakardžių riešutus į nedidelius gabaliukus - vieną anakardį aš pati dalinu maždaug į 3 dalis.
 7. 5. Po to nukošiame razinas ir gerai nusausiname popieriniu rankšluosčiu. Atidedame į šalį.
 8. 6. Prikaistuvyje ant vidutinės kaitros išlydome vieną valgomąjį šaukštą sviesto ir pakepiname anakardžių riešutus, kol pradeda rusti.
 9. 7. Kiaurasamčiu išgraibome riešutus ir atidedame į šalį.
 10. 8. Tuomet į prikaistuvį įdedame dar du valgomuosius šaukštus sviesto, ištirpiname, suberiame morkas ir, vis pamaišydami, kepame maždaug 10-12 minučių, kol morkos suminkštėja, tampa gelsvos, bet išlieka standžios.
 11. 9. Per tą laiką supilame pieną, kondensuotą pieną, išmaišome ir užverdame.
 12. 10. Sumažiname kaitrą iki mažos ir vis maišydami verdame (be dangčio) maždaug 25-30 minučių, kol visai nelieka skysčio ir gauname labai tirštą morkų masę. Svarbiausia maišyti, kad morkų masė nepriliptų prie prikaistuvio dugno. Ypatingai į proceso pabaigą.
 13. 11. Kai jau morkų masė tampa sausa, suberiame riešutus, razinas, kardamoną ir įdedame likusį sviestą. Nuolatos maišydami, kepame dar maždaug 3-5 minutes.
 14. 12. Sukrečiame morkų chalvos masę į nedidelį kepimo indą arba kitą indą, išklotą su kepimo popieriumi, atidžiai išlyginame paviršių.
 15. 13. Paliekame atvėsusią chalvą per visą naktį sutvirtėti šaldytuve.
 16. 14. Kitą supjaustome kvadratiniais gabaliukais ir skanaujame!
 17. morkų chalva receptas
 18. 15. Rekomendacija: Daugiau chalvos receptų rasite: Chalvos receptai.
Morkų chalva su kondensuotu pienu, riešutais ir razinomis

Virginija

Nuostabu, tikrai pamėginsiu.😉
Atsakyti

Maryte

Aš jau bandau,tik vietoj anakatdžių dedu graikiškus
Atsakyti
Bananų duona su varške ir ananasais
(1)
Pyragaičiai Kinder Délice
(4)