Orkaitėje keptas kiaulienos kepsnys su pesto padažu

2021-01-06 Autorius Jurgitos virtuvėlė

Orkaitėje keptas kiaulienos kepsnys su pesto padažu
Galiu tik pasakyti, kad geriausias dalykas ką galite padaryti kepdami įvairiausius kepsnius orkaitėje, tai nusipirkti kepimo termometrą. Šitaip mėsą visada iškepsite ir neperkepsite. Šitaip ji išliks sultinga ir labai skani. Dabar net nebegaliu įsivaizduoti be šio dalyko, jokio didesnio kepinio. Ką jau kalbėti, jei namuose turite kepsninę ar kamado. Šį kartą pateiksiu vieną iš kiaulienos kepsnių, kuris gaunasi tobulai! :)

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  • kiaulienos sprandinė: ~1,8-2 kilogramo
  • druska
  • mėgstami prieskoniai mėsai
  • pirktinis arba namų gamybos pesto padažas
  • aliejus

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia ištraukite kiaulienos sprandinę iš šaldytuvo ir palikite bent valandą arba kiek ilgiau pabūti, kad "atšiltų".
 2. 2. Po to ištepkite kiaulieną druska ir palikite maždaug 60 minučių, kad suminkštintų mėsą.
 3. Reklama
 4. 3. Tuomet druską būtinai nuplaukite, ištepkite mėgstamais prieskoniais (geriausia nelabai druskingais) ir kruopščiai ištepkite pesto padažu.
 5. 4. Palikite dar maždaug 60 minučių pastovėti.
 6. kiaulienos sprandinės kepsnys su pesto
 7. 5. Šį kiaulienos kepsnį galite kepti dviem būdais: arba mėsą dėkite ant grotelių, o apačioje į skardą pripilkite vandens, arba mėsą dėkite į kepimo indą (prieš tai įpylę aliejaus) ir šalia pastatykite indą su vandeniu. Kepkite 180 laipsnių temperatūros orkaitėje tol, kol vidinė mėsos temperatūra pasieks 75 laipsnius (visiškai iškeptam arba "well done" kepsniui). Beje, jeigu namie neturite termometro, 2 kilogramus mėsos reikia kepti apytiksliai 1 valandą 40 minučių.
 8. 6. Išėmus mėsą iš orkaitės, ją būtinai uždengiame su folija, ir paliekame "pailsėti". Šitaip sultys kepsnyje pasiskirsto tolygiau ir mėsa būna skanesnė.
 9. 7. Patiekti galite su salotomis, ant grotelių keptomis bulvėmis, baltu grybų padažu arba kitu mėgstamu garnyru. Paskanaujam!
 10. kiaulienos kepsnys su pesto ir garnyru
 11. 8. Rekomendacija: Daugiau kepsnių receptų rasite: Kepsniai.
Karbonadai kitaip
(91)
Chašlama su kiauliena
(6)
Kiaulienos troškinys su marinuotomis voveraitėmis ir šonine
(2)
Maltos kiaulienos iešmeliai su šonine
(8)