RAW - Anakardžių "sūrio" pyragas su avietėmis

2020-03-23 Autorius Voras tinkle

RAW - Anakardžių "sūrio" pyragas su avietėmis
Svarbiausia čia paminėti, kad pyragas yra nekeptas, nevirtas, be gliuteno, be pieno produktų ir be cukraus! Jois yra gyvas / žalias - raw pyragas. 

Jau nėra naujiena, kad pieną galime išgauti iš riešutų. Tik kad puikus varškės augalinis dubleris gali būti padarytas iš anakardžių riešutų - man buvo naujiena. Kadangi esu priklausoma nuo varškės ir labai ją mėgstu man tai buvo metų atradimas. Ir kas buvo nuostabus sutapimas - mano gimtadienis buvo visiškai čia pat, kai sužinojau šią naujieną, tad pagalvojau, kad būtų smagu pabandyti, kokia varškė čia gaunasi. Ir visiškai nenusivyliau! 

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  Pagrindui:
  • datulės: 150 gramų (7-8 didelės datulės)
  • migdolai: 100 gramų
  • jūros druska: 0,25 arbatinio šaukštelio
  Įdarui:
  • anakardžių riešutai: 240 gramų (prieš tai pamerkite juos nakčiai vandenyje)
  • citrinos sultys: iš 2 vienetų
  • vanilės ankšties sėklos: 1 
  • tirpintas kokosų aliejus: 5-6 valgomųjų šaukštų
  • medus: 5-6 valgomųjų šaukštų
  • avietės: 1 puodelio

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausiai, anakardžius pamerkiame nakčiai (ar bent kelioms valandoms).
 2. 2. Aš taip pat pusvalandžiui pamerkiau ir migdolus, bei kelioms minutėms datules (prieš tai iš jų išėmusi kauliukus).
 3. užmerkti migdolai
  Reklama
 4. 3. Migdolus, datules bei druską sumalame virtuviniu kombainu iki tokio smulkumo, kokio norisi. Man norėjosi kuo smulkiau, kad primintų tikrojo sūrio pyrago sausaininį pagrindą.
 5. sumalti migdolai
 6. 4. 18 centimetrų skersmens tortinę (arba tik jos apačią) išklojame maistine plėvele. Jei neturime tokio dydžio tortinės su nuimamais kraštais, tortą galime formuoti ir apvaliame dubenyje. Mano mažiausia turėta forma buvo 21 centimetrų dydžio, todėl vietoj torto gavosi žemas pyragas. Bet kitą kartą darysiu toje pačioje formoje, tik dvigubai daugiau įdaro, kad būtų tikras tortas.
 7. šaldymo skarda
 8. 5. Maltus migdolus-datules sukrečiame į išklotą tortinę ir šaukštu suformuojame pyrago pagrindą.
 9. 6. Mažame puodelyje (kavinuke) ant mažos ugnies ištirpiname kokosų aliejų bei medų. Kokoso aliejus tirpsta gan žemoj temperatūroj, tačiau su medumi teks kiek pasikankinti.
 10. 7. Ištirpusius medų bei aliejų sumaišome. Išspaudžiame citrinas, iš vanilės ankšties išskobiame vidurį.
 11. 8. Medaus-aliejaus mišinį, citrinos sultis, vanilę bei anakardžius sudedame į virtuvinį kombainą ir viską sumalame didžiausiu greičiu. Kuo smulkesnė masė, tuo geriau, todėl malame bent kelias minutes.
 12. medus kokosų aliejus ir citrinos sultys
 13. 9. Anakardžių masė turėtų priminti varškę. 2/3 anakardžių masės sukrečiame ant migdolų-datulių pagrindo. Į likusią 1/3 anakardžių masę supilame avietes (jei naudojate šaldytas, jas būtinai atšildykite ir nupilkite skystį) ir vėlgi viską sumalame.
 14. 10. Aviečių masę supilame ant pirmojo sluoksnio, išlyginame, uždengiame maistine plėvele ir įdedame į šaldiklį iki pyragas sukietės. Aš pati palikau formą šaldiklyje per naktį.
 15. anakardžių varškė su avietėmis
 16. 11. Pusvalandį prieš patiekdami, pyragą išimame iš šaldiklio ir leisdžiame jam atitirpti. Jei kažkiek pyrago liks, likučius sudedame atgal į šaldiklį (kadangi tiek avietės, tiek datulės/migdolai turi savybę dažyti aplink esančias medžiagas, t.y. baltąją "varškės" masę, todėl neįdėjus į šaldiklį, viskas "pasileis" ir nebeatrodys taip gražiai).
 17. patiektas anakardžių sūrio pyragas su avietėmis
 18. 12. Pastabos. Riešutus būtinai išmirkykite - tai padės mūsų skrandžiams lengviau tvarkytis su riešutų virškinimu. Taip pat aš nenaudojau vanilės ankšties, kadangi jos neturėjau ir neradau niekur šalia pirkti, bet patarčiau naudoti. Tai suteikia pyragui skonio ir panašumo į įprastinį sūrio pyragą. Taip pat įsitikinkite, jog dviejų citrinų sultys nepadarys pyrago per daug rūgštaus jūsų skoniui (t. y. iš pradžių galite supilti tik pusę sulčių, o vėliau, paragavę gautos masės - ir likusias). Pyragą galite ir puošti, ir ne, bet vis gi gyvos žalios avietės suteiks gyvumo tiek papuošimui, tiek skoniui.
 19. gabalėlis anakardžių sūrio su avietėmis pyrago
 20. 13. Rekomendacija: Daugiau pyragų su avietėmis receptų rasite: Pyragai su avietėmis.
RAW - Anakardžių "sūrio" pyragas su avietėmis
Trupininis pyragas su šilauogėmis ir maskarponės įdaru
(6)
Trupiniuotas rabarbarų pyragas
(1)
Amerikietiškas pekano riešutų pyragas
(1)