Trinta kumpio kaulo sriuba

2020-12-26 Autorius Segebutės užrašai

Trinta kumpio kaulo sriuba
Daugeliui tikriausiai yra gerai žinoma kumpio kaulo sriuba su lęšiais. Bet bėda yra tame, kad dauguma šiuolaikinių labai išlepintų vaikų, maniškiai - nėra išimtis, nemėgsta lęšių ir tokią sriubą valgyti gauna tik vaikų tėveliai, kai tuo tarpu vaikams belieka tik "badauti". Šį kartą mano receptas - be lęšių, skirtas tiek mažiems, tiek dideliems. Kumpio kaulo sriubos virimas itin užkvepina visus namus bei suteikia jaukų pojūtį šaltą žiemos dieną.

Tokiai sriubai virti labiausiai tinka rūkytos kiaulienos kumpio kaulas, kremzlės, odos, palikę apdžiūvę kumpio galiukai, rūkytos dešros likučiai ir panašiai.

Pagaminimui reiktų turėti mažiausiai 3 litrų talpos puodą, taip pat praverstų koštuvas bei blenderis.

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  • kiaulienos kumpio kaulai: 1 didelio
  • rūkyta kumpio mėsa: 400 gramų (gali būti likučiai)
  • lauro lapeliai: 1
  • svogūnai: 1
  • bulvės: 4
  • morkos: 4
  • saliero stiebai: 4
  • česnakas: 4 skiltelių (nėra būtina)
  • druska: 2 arbatinių šaukštelių
  • šviežiai malti juodieji pipirai: 0,5 arbatinio šaukštelio

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia kaulą su kumpio mėsos likučiais dėkite į puodą, pilkite vandens tiek, kad apsemti kaulą mažiausiai 5 centimetrus, pridėkite lauro lapelį ir virkite maždaug 60 minučių.
 2. kiaulienos kumpio kaulas
 3. 2. Tada nuskuskite bulves, morkas, išlukštenkite svogūną bei česnaką. Visas daržoves, įskaitant salierą, smulkiai supjaustykite.
 4. Reklama
 5. 3. Ištraukite ant sriubinės lėkštės apvirusį kaulą ir lauro lapelį. Mėsa jau turėtų lengvai atsiskirti nuo kaulo. Lauro lapelį ir kaulą išmeskite. Mėsą palikite kambario temperatūroje atvėsti maždaug 10 minučių.
 6. 4. Visas pjaustytas daržoves sudėkite į sriubą. Virkite maždaug pusvalandį, kol visos daržovės tampa labai minkštos. Pagardinkite druska bei pipirais.
 7. 5. Mėsą supjaustykite mažais kubeliais. Aš šiam reikalui naudoju kulinarines žirkles ir neteplioju lentelės.
 8. 6. Sriubą nukelkite nuo kaitros, perkoškite per koštuvą, tirščius suplakite blenderyje porcijomis po 400-500 mililitrų arba šaukštu pertrinkite per koštuvą. Atsargiai, neapsitaškome karštu skysčiu!
 9. 7. Pertrintus tirščius bei skystimą pilkite atgal į puodą, pridėkite kumpio kubelius, užvirinkite ir pavirkite dar maždaug 3 minutes.
 10. 8. Sriubą pateikite moliniuose dubenėliuose apibarstę smulkintais laiškiniais česnakais, prieskoniniais šalavijais, petražolėmis, skrebučiais (krutonais). arba su riekute duonos. Skanaus!
 11. kumpio kaulo sriuba su skrebučiais-krutonais
 12. 9. Rekomendacija: Daugiau sriubų receptų rasite: Sriubos.
Gazpacho - šalta pomidorų sriuba
(8)
Tiršta, soti ir aštri pupelių sriuba su mėsa
(2)