Neurologai jau dabar skambina pavojaus varpais! Visos moterys privalo atkreipti dėmesį į šiuos patarimus JAU DABAR …

Neurologai jau dabar skambina pavojaus varpais! Visos moterys privalo atkreipti dėmesį į šiuos patarimus JAU DABAR …
Miegas ir visas miego režimas yra gyvybiškai svarbus kiekvieno žmogaus kūno procesas, kuris padeda atsigauti po sunkios dienos.

Kiek laiko žmogui reikia miegoti? Koks skirtumas yra tarp vyrų ir moterų poreikio gerai išsimiegoti? Apie tai šiame straipsnyje.

Kiek reikia miegoti?

Moterys, pasiruoškite miegui!

Moterų, skirtingai nei vyrų, smegenų veikimo sudėtingumas reikalauja daugiau papildomos poilsio. 
Reklama


Jim Hornas, labai garsus Anglijos Loughborough universiteto profesorius, teigia: "Moterims miego stoka yra itin susijusi su aukštu psichologiniu stresu, taipogi reikšmingu nesaugumo, depresijos ir pykčio jausmu. Vyrai neturi tokio ryšio."

8 valandos? Tikrai ne visada...

Tai kiek gi žmogui reikia miegoti? Įprasta aštuonių valandų miego trukmė nėra tinkama visiems - daugybei žmonių pakaks ir septynių valandų. 

Nepaisant šito, profesorius Hornas visiems primena, kad moterų smegenys "turi skirtingą, sudėtingesnę struktūrą nei vyrai, tad jų poreikis miegoti yra šiek tiek didesnis ir kūną privalu pailsinti kiek daugiau."
Reklama


Kodėl moterų smegenys sunkiau dirba ?

Jeigu palyginsime su vyrais, moterys yra labiau linkusios į daugiafunkcinius darbus ir savo smegenis įprastai naudoja aukštesniame režime. Iš to kyla ir pasekmės, jog moterims reikia daugiau laiko atsigavimui, o miegas, kaip joks kitas poilsis, tai daro geriausiai.
Reklama


Jeigu kyla klausimas, kada reiktų eiti miegoti, kiekvienas atsako už save. Rekomenduotina eiti miegoti iki 21:30. Eidami miegoti taip anksti, jūs pailsite puikiai ir kitą dieną tai idealiai paveikia jūsų kūno būseną.

Kaip apie pavargusius vyrus?

Profesorius Horn pastebi kad vyrai, kurių darbas yra susijęs su daugelio sprendimų priėmimu, taipogi gali pareikalauti kiek daugiau miego. Bet net ir tokiu atveju moteriai reikės daugiau poilsio. 
Reklama


O ar Jūs turite laiko visiškai atsipalaiduoti? Nepamirškite paklausti ir savo artimųjų, kaip jie jaučiasi ir būtinai pasidalinkite šia naudinga ir svarbia informacija su draugais.

Aš esu kardiologas, todėl neleidžiu nė vienam iš mano artimųjų valgyti šių 8 produktų!
JAV kasmet miršta apie 600 tūkst. Žmonių nuo širdies ir kraujagyslių sistemos ligų.
Viena iš priežasčių yra netinkama mityba.
Reklama

Tačiau maistas, pagal Hipokratą, turėtų būti skirtas išgydyti, o ne nuodyti žmones. Tose šalyse, kur sėdimas gyvenimo būdas ir perdirbti maisto produktai nėra tokie dažni kaip JAV, mirtis nuo širdies ligų yra retas atvejis.

Jei atsisakote valgyti blogą maistą, turėtumėte bent jau apriboti jo naudojimą. Viskas apie balansą. Viena pica ar sūrio pyrago gabaliukas jus nežudys, jei jūs tik gyvensite aktyviai.

Čia pateikiamas sąrašas maisto produktų, kurių reikėtų vengti ar vartoti kiek įmanoma mažiau, kad nereikėtų lankytis kardiologijos skyriuje:

1. Šoninė, dešros, perdirbta mėsa.
Atsižvelgiant į kenksmingumo laipsnį, PSO ekspertai lygina dešrą ir šoninę su cigaretėmis. Naujausi tyrimai parodė, kad mėsos perdirbimas padidina žarnyno vėžio riziką.
Reklama

Perdirbtoje mėsoje yra kenksmingų cheminių junginių, kurie gali padidinti lėtinių ligų riziką: aukštą kraujospūdį (hipertenziją), širdies ligas, lėtinę obstrukcinę plaučių ligą.

2. Bulvių traškučiai ir kiti užkandžiai.
Šiuolaikinėje visuomenėje komfortas yra vertinamas. Tačiau tai nereiškia, kad jums reikia valgyti perdirbtus maisto produktus pridėjus cukraus ir druskos vietoj pilnų pusryčių, pietų ar vakarienės.

Valgykite daugiau šviežių vaisių ir daržovių, turinčių daug ląstelienos. Paprasti angliavandeniai lustuose, krekeriuose ir kituose užkandžiuose kenkia mūsų organams.
Reklama

Vietoj baltųjų miltų užkandžių ar daug krakmolo pasirinkite sveikus grūdus.

3. Saldumynai.
Visi žino, kad cukrus yra balta mirtis. Ji turėtų būti vengiama arba net visiškai pašalinta iš dietos. Pasimėgaukite pyragais, ledais ir saldumynais ne daugiau kaip vieną kartą per savaitę, delikateso dalis turi būti maža. Jūs nenorite gauti papildomų kalorijų?

4. Per daug baltymų.
Žmonės neseniai tapo apsėsti nuo baltymų. Labai dažnai jie suvartoja daugiau baltymų nei reikia per dieną. Tačiau tai papildoma našta inkstams, baltymų kokteilių mėgėjai gali lengvai surasti ligoninės lovoje.
Reklama

Kita problema yra ta, kad dažniausiai gauname baltymų iš mėsos, turinčios didelį kiekį sočiųjų riebalų. Pastarasis padidina blogo cholesterolio kiekį kraujyje.

Gydytojai pataria daugeliui baltymų gauti iš augalų maisto produktų, o ne piktnaudžiauti.

5. Greitas maistas.
Gydytojai padarė išvadą, kad greito maisto vartojimas sukelia įvairių uždegimų atsiradimą kraujagyslėse ir padidina trigliceridų kiekį organizme.

Po valgio, kuriame yra daug riebalų, organizme prasideda vidiniai uždegiminiai procesai ir endotelio disfunkcija. Tai neišvengiamai sukelia širdies sutrikimus.

6. Energetiniai gėrimai.
Jie turi daug cukraus, taip pat medžiagų, kurios gali padidinti kraujo spaudimą arba sukelti aritmiją. Tai nereiškia, kad reikia visiškai pašalinti kofeiną iš dietos.
Reklama

Arbata ir kava turi savo privalumų ir naudingų savybių. Pirmenybė teikiama kokybiškai arbatai ir natūraliai kavai, o ne energetiniams gėrimams. Gerkite šiuos gėrimus be cukraus, plaktos grietinėlės, karamelės ir kitų priedų. Tada jie jums bus naudingi.

7. Per daug druskos.
Druska dažnai pagardiname savo maistą, nors jos būna pakankamai. Keletą kartų dažnai viršijame rekomenduojamą druskos normą.

Druska jau yra visuose tradicinio amerikietiško sumuštinio ingredientuose: duonoje, marinuotuose agurkuose ir netgi kalakutienos filė.

Prieš pasirinkdami, perskaitykite etiketėje esančią informaciją. Sužinokite, kiek natrio yra gaminyje. Didelis natrio kiekis padidina kraujospūdį.

8. Kokosų aliejus.
82 proc. Kokoso aliejaus riebalų yra prisotinta. Tai daugiau nei saulėgrąžų aliejuje, jautienos taukuose ir riebaluose. Tyrimai rodo, kad jis gali padidinti „blogo“ cholesterolio kiekį.
Reklama

Ribokite sočiųjų riebalų suvartojimą, pakeiskite juos neprisotintais augaliniais aliejais – alyvuogių ir saulėgrąžų.

Augustina

Pas mane yra miego problemos vis sau prisižadu eiti anksčiau miegoti bet nenueinu gėriau valerijonų ir melisų arbatą sakiau kad padeda bet išgėrus vakarais tą arbatą vis tiek nenueinu miegoti o žinau kad miegoti reikia 8 valandas
Atsakyti

Rasa

Gerkite melatonino preparatus,1val.pries miega

Rolandas

50 procentu savo gyvenimo miegame 50 procentu nemiegame Tai kuris laikotarpis yra tikrasis Gyvenimas ?????
Atsakyti

Regina

Melatoninas padeda pradžioje apiesavaite o kai pripranta organizmas priejo ir šeši gr.nebepadeda
Atsakyti

Jolanta

Senai kankinuosi dėl miego trūkumo. Nepadėjo nei melatoninas, nei valerijonų lašai/šaknų arbata, visus bereceptinius vaistus ir ko tik nesu išbandžiusi, niekas nepadeda. Dieną vaikštau "grybaudama" net nežinau, ką daryti...
Atsakyti

Genovaitė

Ačiū Jums labai.
Atsakyti