Geriausia arbata nuo viduriavimo

2021-10-04 Autorius WorldRecipes.lt

Geriausia arbata nuo viduriavimo
Kokia arbata geriausia nuo viduriavimo? Į šį klausimą ir pabandysime atsakyti šiandien.

Pati pirminė ir būtiniausia pagalba viduriuojant - teisinga mityba (lengvai virškinamas maistas), kurie kartu su viena iš šių arbatų nuo viduriavimo labai greitai padeda atstatyti žarnyno sveikatą bei Jūs labai greitai pasijusite kur kas geriau.

Šiame straipsnyje nepaminėsime kmynų arbatos, nes jos teigiamas savybes jau aprašėme, ji taip pat viduriuojant yra labai naudinga, tad daugiau apie ją skaitykite šiame straipsnyje.

Ingredientai

    Juoduoji arbata nuo viduriavimo:
    • šviežias vanduo (prieš tai neužvirtas)
    • juoda arbata: 2-3 gramai
    Ramunėlių arbata nuo viduriavimo:
    • pirktinė arbata: 2-3 arbatiniai šaukšteliai džiovintų arba 6-8 arbatiniai šaukšteliai šviežių
    • verdantis vanduo

    Recepto paruošimas

  1. 1. Juodoji arbata nuo viduriavimo: Juoda arbata labiausiai padės tais atvejais kai skysti viduriai nėra sukelti bakterijų. Šioje arbatoje esantis taninas turi tarsi sutraukiantį poveikį žarnyno sienelių vidinei pusei, tad sumažina uždegimą bei tokiu būdu padeda sėkmingai atstatyti normalią žarnyno funkciją.
  2. 2. Įvairiausi tyrimai kuriuose buvo panaudojama juoda arbata kaip priemonė stabdyti viduriavimą parodė itin teigiamus ir gerus rezultatus. Buvo nustatyta, kad tiriamų asmenų grupėje (vaikų nuo 2 iki 12 metų amžiaus) ši arbata prisidėjo prie teigiamo efekto po 24 valandų lyginant testo rezultatus su kontroline grupe asmenų kurie arbatos visiškai negėrė.
  3. 3. Bet nors Juodos arbatos (Konkrečiai Camellia sinensis L. Kuntze) teigiamas poveikis yra patvirtintas moksliniais eksperimentais, šiuo atveju tai taip pat gali būti ir ne pats geriausias pasirinkimas Jūsų arbatų lentynoje. Kadangi Juodoje arbatoje yra natūraliai susidarančio kofeino (iki 5-6%) kuris turi stimuliuojantį poveikį, tai gali pradėti trukdyti Jūsų ramiam nakties poilsiui. Atsižvelgiant į šią priežastį, reikia negerti Juodosios arbatos prieš miegą ir apriboti išgertų arbatos puodelių skaičių iki 1-2 per dieną.
  4. 4. Juodosios arbatos paruošimas: Naudojame vandentiekio ar stalo vandenį. Pagrindinė taisyklė - vanduo privalo būti šviežias, nenaudojame vandens kuris anksčiau buvo viręs.
  5. 5. Vanduo juodai arbatai privalo būti tarp 90 ir 100 laipsnių temperatūros. Jei arbatžoles užpilsite per daug šaltu vandeniu, tai jis nesugebės tinkamai ištraukti arbatos, o per karštas vanduo pritrauks per daug taninų dėl kurių pagamintos arbatos gėrimo skonis gali būti per daug aitrus.
  6. 6. Naudojame maždaug 2-3 gramus arbatžolių vienam puodeliui (~200 mililitrų) paruošti.
  7. 7. Leidžiame arbatai pastovėti maždaug 3-5 minutes. Per šį nurodytą laiką, stebime kaip keičiasi arbatos spalva bei atkreipiame dėmesį, kad arbatos stiprumas priklausys ne tik nuo arbatžolių kiekio, bet ir nuo lapelių rūšies ir jų smulkumo.
  8. 8. Jei norisi pagaminti skanią stipresnę arbatą, geriau naudojame daugiau arbatžolių, o ne duodame "ilgiau pritraukti", nes šitaip pagaminta arbata bus kartesnė.
  9. 9. Naudodami arbatos sietelį (infuzorių) atsižvelgiame į tai, kad užplikytos arbatžolės išsiskleidžia ir padidėja net kelis kartus, tad atitinkamai privalu palikti laisvos vietos.
  10. 10. Ramunėlių arbata nuo viduriavimo: Norėdami išvengti tonizuojančio kofeino poveikio galima rinktis kitą arbatą kuri jau nuo senovės Egipto laikų yra naudojama tarsi universalus vaistas nuo įvairiausių ligų, įskaitant ir virškinimo sutrikimus, skrandžio ligas ir atlaisvėjusius vidurius. Tos ramunėlių arbatos poveikis yra patvirtintas ir Jungtinės Karalystės universitetų laboratorijose ir yra pažymima, kad ši arbata ne tik turi teigiamą poveikį žmogaus sveikatai, bet ir itin retai pasireiškia kokie nors šalutiniai ramunėlių arbatos vartojimo poveikiai.
  11. 11. Arbatai naudoti galima šviežias arba vaistinėje ir prekybos centre parduodamas ramunėlių arbatas. Pastebime, kad šios arbatos skonis šiek tiek skiriasi priklausomai nuo apdorojimo būdo ir gamintojo. Arbata užpilamuose maišeliuose būna smulkiausia, bet tuo pačiu patogiausia naudoti. Kiek kitokia bus džiovintų ramunėlių žiedų arbata, o šviežių ramunėlių arbata turi daugiausiai natūralaus saldumo ir mažiausiai kartumo kuris paprastai yra jaučiamas džiovintose arbatose.
  12. 12. Ramunėlių arbatos paruošimas: Nusprendus rinkti ramunėles patiems, labai pravartu žinoti, kad kepurėles privalu skinti be kotelių.
  13. 13. Nuskintus žiedus geriausiai yra suvartoti dar tą pačią dieną.
  14. 14. Apžiūrime žiedelius, nes dažnai juose yra pasislėpę įvairūs vabaliukai ir vabzdžiai.
  15. 15. Prieš gamindami savo arbatą nuo viduriavimo, nuplauname šviežius ramunėlių žiedus po tenkančia šalto vandens srove.
  16. 16. Vienam arbatos puodeliui paruošti naudojame maždaug 2-3 arbatinius šaukštelius džiovintų ramunėlių arba maždaug 6-8 šaukštelius šviežių.
  17. 17. Užpilame verdančiu vandeniu ir duodame laiko arbatai pritraukti (maždaug 2-5 minutes). Skanaujame!
  18. 18. Rekomendacija: Daugiau sveikos mitybos receptų rasite: Sveika mityba ir receptai.
Kiek laiko virti avinžirnius?
(1)