Japoniškas omletas Tamagoyaki - pikantiškas ir sluoksniuotas su baltojo ridiko salotomis

2021-10-20 Autorius Mukatanas

Japoniškas omletas Tamagoyaki - pikantiškas ir sluoksniuotas su baltojo ridiko salotomis
Ar Jums kada teko girdėti japonišką omletą, kuris yra vadinamas Tamagoyaki? Japonijoje tai yra vienas populiaresnių pikantiškų patiekalų - saikingai saldus bei sūrus viename. Iš visiškai paprastų ingredientų - kiaušinių, sojų padažo ir cukraus arba saldaus ryžių vyno, jis yra kepamas namų virtuvėse sotiems pusryčiams, kol valgytojai dar žiovauja ir trina užmiegotas akis, o nuo pusryčių atlikę gabaliukai būna dedami į priešpiečių dėžutes ("Bento"), kaip labai lengvai pasisavinamų baltymų šaltinis.

Japonijos restoranuose, belipdant sušius, šio omleto (paprastai pagardinto "Dashi" sultiniu) riekelėmis būna užklojami ryžių ritinėliai. Jei valgytojai nori išsiaiškinti, ar restorano virtuvė yra labai aukštos kokybės, įprastai pirmiausia užsisako būtent šių sušių. Išties gardus japoniškas omletas - minkštas bei sultingas, sudarytas iš plonų purių sluoksnelių, tarp kurių yra patekę vos truputėlis oro ir nėra likusių ertmių, tai yra didelių oro burbulų.

Japoniškas omletas įprastai būna patiekiamas su tarkuotu baltuoju ridiku bei sojų padažu. Mums labiau įpratusiems kiaušinius valgyti su duona, tai gali pasirodyti šiek tiek keistoka ir neįprasta, bet šis omletas labai tinka su gaiviu bei traškiu šviežių daržovių garnyru. Tokį derinį skrandis lengvai suvirškins ir pavalgius organizmas visai neapsunks. Man asmeniškai, tai yra vienas mėgstamiausių kiaušinių paruošimo ir patiekimo būdų, o, jūs juk patys gerai žinote, kaip yra malonu, kai maistas, kurį labai mėgsti, dar tuo pačiu yra ir sveikas. 

Omletas gaunasi geriausias, kai naudojami kiaušiniai būna naminiai ir yra naudojama varinė keturkampė keptuvė. Aš pati specialios keptuvės dar kol kas neturiu, tad galiu patvirtinti, kad šiek tiek pasipraktikavus, kuo nuostabiausiai tinka ir apskrita įprasta keptuvė. 

Iškepti tokį omletą tikrai nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio ir ilgo gamybos aprašymo - svarbu tik kantrybė ir dėmesys bei atidžiai persiskaityti pilną receptą, o su praktika ateis ir įgūdžiai. Todėl pirmyn į naujų skonių pasaulį!

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  Japoniškam omletui Tamagoyaki:
  • kiaušiniai: 3 (vid. dydžio)
  • saldus ryžių vynas "Mirin": 0,5-1 arbatinio šaukštelio (jeigu neturite šio vyno, galite pakeisti tokiu pat kiekiu cukraus)
  • druska: žiupsnelio 
  • "Dashi" sultinio granulės: ketvirtadalio arbatinio šaukštelio (galima ir nenaudoti, bet suteiks pikantiško, autentiško "umami" skonio ir drėgnumo; taip pat didelio nusikaltimo nebus, jeigu vietoje jo, įmaišysite vieną arbatinį šaukštelį majonezo)
  • sojų padažas: 1-1,5 arbatinio šaukštelio
  • smulkiai pjaustytos šviežios petražolės: 1 valgomojo šaukšto (~3 gramų; galima ir nenaudoti - galima pasirinkti ir kitus šviežius žalumynus, tarkim vieną ryšelį svogūnų laiškų)
  • aliejus: kepimui (vynuogių sėklų ar saulėgrąžų)
  Baltojo ridiko salotoms:
  • baltieji ridikai: 0,5 (nedidelio)
  • sojų padažas

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia į vidutinio dydžio dubenį įmušame kiaušinius, supilame saldų ryžių vyną "Mirin", sojų padažą, įberiame nedidelį žiupsnelį druskos ir lazdelėmis (arba šakute) lengvai viską išplakame, kol kiaušinių baltymai gerai susimaišo su tryniais. Stengiamės plakti nestipriai, kad kiaušiniai labai nesuputotų.
 2. 2. Jeigu naudosite "Dashi" sultinio granules, mažame dubenėlyje jas sumaišome su vienu arbatiniu šaukšteliu drungno vandens, kol granulės ištirpsta. Gautą sultinį supilame į kiaušinių plakinį.
 3. Reklama
 4. 3. Tada į kiaušinių plakinį suberiame petražoles ir išmaišome (neplakame, kad nesusidarytų daug putų!), kol pastarieji tolygiai pasiskirsto plakinyje.
 5. 4. Po to ant vidutinės kaitros įkaitiname nedidelę keptuvę (maždaug 20 centimetrų skersmens).
 6. 5. Kai jau keptuvė gerai įkaista, į keletą dalių sulankstytą popierinio rankšluosčio lapelį dosniai suvilgome aliejuje ir juo gerai ištepame keptuvę, bet nereikia naudoti per daug aliejaus.
 7. 6. Į paruoštą keptuvę plona srovele supilame plakinį, kol plonu jo sluoksniu pasidengia keptuvės dugnas, tai yra supilame maždaug ketvirtadalį plakinio. Pasukiojame keptuvę, kaip tai darome, kepdami įvairiausius lietinius blynus, kad plakinys tolygiai pasiskirstytų po keptuvės dugną. Tai bus mūsų pirmasis omleto sluoksnis.
 8. 7. Kepame, kol pirmo omleto sluoksnio apatinė pusė parus, o viršus atrodys dar kiek minkštas ir skystokas, tarsi neiškepęs. Lazdelėmis arba mentele atsargiai atkrapštome omleto kraštus, tuomet sukame jį į maždaug 5 centimetrų pločio ritinėlį, pradėdami nuo tolimiausio keptuvės krašto, tai yra priešingo keptuvės rankenai.
 9. 8. Paskui popierinio rankšluosčio lapeliu gerai ištepame likusią tuščią keptuvės vietą ir nustumiame omleto ritinėlį į tolimiausią keptuvės kraštą.
 10. 9. Išliejame antrą ploną omleto sluoksnį, šiek tiek lazdelėmis arba mentele pakeldami ritinėlį, kad plakinio patektų ir po juo. Kai jau antrojo omleto sluoksnio apatinė pusė parus, o viršus atrodys skystokas, dar kartą, pradėdami nuo tolimojo keptuvės krašto, susukame ritinėlį. Verčiamas storesnis sluoksnis ant plonesnio, tai yra pirmasis ritinėlis įsivynioja į antrąjį ritinėlį. Šitaip dar kartą kartojame procesą nuo pradžių, kol nelieka kiaušinių plakinio.
 11. 10. Kai jau omletas iškepa, nukeliame keptuvę nuo viryklės ir švelniai iškrečiame omletą ant maistine plėvele apvynioto bambukinio kilimėlio, kuris būna skirtas sukti sušiams. Jo pagalba formuojame omletą stačiakampio formos, tai yra tiesiog susukame omletą į kilimėlį.
 12. 11. Po to omletą supjaustome nedideliais gabaliukais ir sudedame į lėkštę šalia baltojo ridiko salotų "pusnies".
 13. 12. Baltojo ridiko salotos: Smulkiai sutarkuojame baltąjį ridiką ir šiek tiek jį nusunkiame. Patiekiame su sojų padažu.
 14. 13. Rekomendacija: Daugiau omleto receptų rasite: Omleto receptai.
Japoniškas omletas Tamagoyaki - pikantiškas ir sluoksniuotas su baltojo ridiko salotomis
Japoniškas omletas Tamagoyaki - pikantiškas ir sluoksniuotas su baltojo ridiko salotomis
Japoniškas omletas Tamagoyaki - pikantiškas ir sluoksniuotas su baltojo ridiko salotomis
Spelta miltų pyragas su salierais, lašiša ir putpelių kiaušiniais
(2)
Pusryčių bagetė su kiaušiniais
(1)