Žalių burokėlių salotos su obuoliais ir porais

2018-06-01 Autorius WorldRecipes.lt

Žalių burokėlių salotos su obuoliais ir porais
Aš įprastai šias burokėlių salotas valgau su savo mėgiama juoda sveikuolių duonele. Salotos gaunasi gaivios bei traškios. Mano namiškiai jas labiau mėgsta su įvairiausiais mėsos arba žuvies patiekalais.

Burokėliai žinomi žmonijai nuo labai labai laikų Europos, Azijos ir Afrikos žemynuose. Valgomos įprastai yra visos burokėlių dalys: ropelės formos šaknis, stiebai bei lapai. Burokėliai gali būti valgomi tiek žali, tiek virti arba garinti, tiek marinuoti.

Burokėliai yra turtingi vitaminais B bei C ir žmogaus sveikatai labai reikalingais mineralais: folio rūgštimi, kalciu, geležimi, magniu, fosforu, kaliu bei cinku. Sportininkai renkasi valgyti burokėlius dėl juose esančių nitritų. Dėl oksalio rūgšties, esančios burokėlių lapuose, juos daug sveikiau valgyti žalius, arba termiškai apdorotus vos 1 ar 2 minutes. Neorganinė oksalio rūgštis yra pagrindinė inkstų akmenligės priežastis.

Aš pati asmeniškai pažįstu daug žmonių, kurie labai mėgsta šią daržovę, bet pažįstu ir tokių kurie ja tiesiog šlykštisi. Greičiausiai viskas labai priklauso nuo įpročio, kuris buvo suformuotas dar vaikystėje. Lietuvių tautinių patiekalų stalą visais keturiais metų laikais neišvengiamai papuošia nors vienas patiekalas su burokėliais. Pavyzdžiui vasaros metus gaminame šaltibarščius, o žiemos metu, pasirenkame gaminti silkę su burokėliais. Taip pat kitais metų laikais valgome marinuotus burokėlius.

Bet pavyzdžiui. JAV - tai yra ganėtinai egzotiška daržovė. Kai buvau Amerikoje ir pirkau burokėlius, pardavėjai manęs dažnai klausė kas čia yra ir vartė savo nustebusias akis, kad kažkas valgo tokį ganėtinai keistą į akmenį panašų daiktą.

Burokėliai gali būti įvairių spalvų: balti, geltoni, oranžiniai, vienspalviai ar dryžuoti, bet įprastai - gilios bordinės spalvos. Maiste raudoni burokėliai savo sultimis nudažo ir kitus patiekalo ingredientus. Šalti virti burokėliai įprastai yra pagardinami aliejumi, rūgštimi (actu arba citrusų sultimis) bei krienais. Burokėlių sultimis dažomi miltiniai kepiniai, kreminiai desertai, uogienės, žele, Velykų margučiai arba virtų kiaušinių baltymas.
Reklama

O dabar grįžtam prie labai skanių žalių burokėlių salotų.

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  • burokėliai: 1 (didesnio)
  • rūgštūs obuoliai: 2
  • porai: 0,5
  • mėlynieji svogūnai: 0,5
  • mėgstami prieskoniai: žiupsnelio (naudoti mairūnas, rozmarinas, raudonėlis)
  • druska: žiupsnelio
  • aliejus: šlakelio

  Recepto paruošimas

 1. 1. Iš pradžių žalią burokėlį nuplauname.
 2. 2. Tada burokėlį sutarkuojame
 3. sutarkuotas burokėlis
  Reklama
 4. 3. Obuolius, porą ir svogūną nuplauname bei susmulkiname. Aš pati įprastai smulkinu tiesiog su elektriniu smulkintuvu, bet galite ir per labai smulkią tarką.
 5. 4. Tuomet daržoves apibarstome prieskoniais, druska bei užpilame šlakelį aliejaus. Viską išmaišome bei skanaujame!
 6. 5. Rekomendacija: Daugiau burokėlių salotų receptų rasite: Burokėlių salotos.

Aldona Skamarakienė

Patiko. Bet mano obuoliai buvo nerūgštūs, todėl įpyliau šaukštą citrinos sulčių.
Atsakyti
Skumbrės ir ryžių salotos
(4)
Tikras cezario salotų padažas - cezario salotos su vištiena / krevetėmis ar lašiša
(7)
Ispaniškos bulvių salotos su tunu
(3)
Špinatų salotos su nektarinais
(1)