Kiekvieniems namams būdingas tam tikras aromatas. Vieni kvepia kvepalais arba kava, kiti – naminiu maistu arba šiltu pienu. Bet pasitaiko namų, kuriuose kvepia švara ir gaiva, ir ne dirbtinio oro gaiviklio, tad tokiuose namuose jaučiatės labai jaukiai ir patogiai.
Visai gali būti, kad šie žmonės žino būdą, kuriuo naudojosi senovės graikai ir romėnai. Jie naudojo laurų lapus ne tik kulinarijoje, bet ir bandydami atsikratyti nemalonių kvapų bei drėgmės patalpose. Tam jie degindavo laurų lapus.
Beje, jeigu šią procedūrą kartosite dažnai, galite atsikratyti ne tik blogų kvapų, bet ir užkirsti kelią kai kurioms ligoms bei pagerinti savijautą. Įrodyta, kad laurų lapų kvapas ramina organizmą ir malšina skausmus.
Laurų lapai gali sustabdyti epilepsijos priepuolius, padeda įveikti stresą, nuovargį ir nemigą. Taip nutinka dėl to, kad jų sudėtyje yra cineolio ir specifinių eterinių aliejų, kurie atlaisvina kvėpavimo takus ir atpalaiduoja visą organizmą.
Norėdami jau po 10 minučių pajusti raminamąjį poveikį, ant tinkamo paviršiaus uždekite kelis sausus laurų lapus. Po kurio laiko pajusite, kaip malonus kvapas užpildo visą kambarį.
Beje, lauro lapas laikomas švaros, sėkmės ir pergalės simboliu. Magiškos augalo savybės buvo pastebėtos dar senovėje. Laurų lapai buvo naudojami įvairiems ritualams, skirtiems pildyti norams. Iki šiol kai kas lauro lapą laiko prie durų kaip apsaugos simbolį.
Kaip sakoma, po gulinčiu akmeniu vanduo nebėga, tad nepatingėkite ir pabandykite išpildyti savo norą pasitelkdami šį augalą.
Ant lauro lapo užrašykite savo norą ir jį sudeginkite.
Noras būtinai išsipildys, jeigu būsite teigiamai nusiteikę. Minties jėga daro stebuklus, tikėkite jais ir jūsų svajonės taps realybe.
Būtų sunku suskaičiuoti visas naudingas laurų lapų savybes. Jie naudojami kulinarijoje, medicinoje, buityje ir kitose srityse. Štai kodėl šį prieskonį verta laikyti namuose!