Beatos labai skanūs plikyti sausainiai - mini pyragėliai

2020-03-02 Autorius WorldRecipes.lt

Beatos labai skanūs plikyti sausainiai - mini pyragėliai
Šie plikyti sausainiai - pyragėliai pirmiausia man visad asocijuojasi su vaikyste ir su mama. Šie sausainiai yra mano mamos mėgstamiausi. Vis prisimenu, kaip ji juos mėgo pati, nepraleisdavo progos nusipirkti jų sau prie kavos pasimėgavimui ir be abejonės man ir mano jaunėlei sesei paskanauti. Tačiau kiek esu pirkusi šiuo metu, sausainiai visada būna kieti, kažkokie beskoniai ir nei iš tolo neprimena tų senųjų gardžiųjų plikytų sausainukų. Ši priežastis ir buvo pagrindinė įkvėpėja pabandyti man pačiai iškepti šiuos skanėstus.

Tikriausiai nieko nenustebinsiu, nes manau, kad ne aš viena tokia, tačiau anksčiau visuomet galvojau, kad pasigaminti plikytus sausainius pačiai yra ilgas, sunkus, faktiškai neįmanomas darbas. O pasirodo, kad aš klydau! Plikytus sausainius - mini pyragėlius pasigaminti yra lengva, greita, paprasta, o ir be galo skanu. Gavosi kaip tik tokie, kokius juos atsimenu iš vaikystės - minkšti, saldūs ir truputėlį "šlapoki" viduje. 

Ingredientai

  • sviesto: 75 gramai
  • cukraus: 120 gramų
  • miltų: 170 gramų
  • pieno: 350 mililitrų
  • kiaušinių: 3 arba 4 (priklauso nuo dydžio)

  Recepto paruošimas

 1. 1. Sudedame į puodą sviestą, cukrų bei pieną ir verdame ant nedidelės ugnies kol užvirs.
 2. 2. Užvirus išjungiame viryklę ir į masę suberiame miltus (daugiau nebekaitiname).
 3. Reklama
 4. 3. Maišome kol susidarys tešlos "guzas", tai tikrai ilgai neužtruks.
 5. 4. Dabar į tešlą sumušame kiaušinius ir išmaišome - geriausiai su mikseriu, bet galima ir ranka.
 6. 5. Tešlą sudedame į konditerinį maišelį ir ant sviestiniu popieriumi išklotos skardos išspaudžiame nedidelius pyragaičius - sausainius (jei neturite konditerinio maišelio, galite juos tiesiog formuoti šaukšteliu). Tik nepadarykime jų per didelių, nes paviršius apskrus ir iškeps, o vidus liks neiškeptas.
 7. 6. Sausainius-pyragaičius dedame į iki 190 laipsnių temperatūros įkaitintą orkaitę ir kepame apie 15-20 minučių, kol viršus gražiai paruduos ir apskrus. Be abejonės, kepimo laikas priklauso nuo pyragaičių dydžio. Skanaus!!
 8. 7. Rekomendacija: Daugiau plikytų sausainių receptų rasite: Plikyti sausainiai.
Kakaviniai espresso sausainiai
(1)
Kalėdiniai sausainiai be imbiero
(1)
Sausainukai su cinamonu
(7)