Įdarytos bulvės folijoje su kumpiu ir pievagrybių padažu, ruoštu su pienu

2019-02-20 Autorius Jurgitos skanumai

Įdarytos bulvės folijoje su kumpiu ir pievagrybių padažu, ruoštu su pienu
Tikriausiai įdarytas bulves ragavę ir gaminę yra daugelis. Ir su jomis galima labai daug ir sėkmingai eksperimentuoti, išgaunant vis naujus ir dar neragautus skonius. Aš šį kartą noriu pasidalinti savo bene labiausiai pamiltu variantu, kai įdarinėju rūkytu kumpeliu arba dešra. Tačiau pats pagrindas čia bus labai prie bulvių tinkantis pievagrybių padažas, kurį aš ruošiu su pienu. Skanūs šeimos pietūs bus garantuoti. Beje toks padažas puikiai tinka ir cepelinams. Einame gaminti! :)

Ingredientai

  • bulvių: 8
  • aliejaus: 1 valgomojo šaukšto
  • rūkyto kumpelis: gabaliuko (arba dešra)
  • grietinės
  • druskos
  • juodųjų pipirų
  • prieskoninių žolelių (naudoju persiladą)
  Pievagrybių padažui:

  Recepto paruošimas

 1. 1. Iš pradžių bulves kruopščiai nuplauname.
 2. kruopščiai nuplaunamos bulvės
 3. 2. Galite kepti arba įkaitintoje orkaitėje maždaug 45 minutes (prieš kepant reikia ištrinti aliejumi), arba apvirti puode maždaug 10 minučių (jeigu šviežios, tai užteks ir kokių 7 minučių).
 4. Reklama
 5. 3. Po to bulves perpjauname perpus bei šaukštu išskobiame vidų (dar paliekant ir minkštimo). Bulvių minkštimą sumaišome su sviestu bei grietine.
 6. 4. Pagardiname druska, pipirais ir prieskoninėmis žolelėmis. Įmaišome kubeliais supjaustytą kumpelį arba dešrą. Šiuo įdaru įdarome bulvių puseles.
 7. 5. Tuomet bulvėms iš folijos padarome lizdelius. Ir kepame dar orkaitėje maždaug 15 minučių. Per tą laiką, kol kepa bulvės, pasiruošiame padažą.
 8. 6. Pievagrybių padažas su pienu: Pakaitiname pieną kartu su druska ir pipirais bei jį atidedame maždaug 10 minučių. Perkošiame. Vienoje keptuvėje pakepiname susmulkintus pievagrybius su druska bei pipirais.
 9. 7. Tada kitoje keptuvėje miltus pakepiname svieste, kol gražiai pagels. Plona srovele, nuolatos maišydamos pilame pieną į miltų ir sviesto mišinį. Kaitiname kol užvirs ir nuo to laiko maždaug 7-10 minučių. Į padažą sukrečiame kepintus pievagrybius bei išmaišome. Įdedame dar druskos, jeigu reikia.
 10. 8. Padažu apliejame apkeptas bulvių skilteles. Patiekiame ir skanaujame!
 11. 9. Rekomendacija: Daugiau bulvių receptų rasite: Bulvių receptai.
Geriausi cepelinai su faršu
(2)