Itališkos salotos "Caprese salad" su mocarela ir pomidorais

2022-07-19 Autorius WorldRecipes.lt

Itališkos salotos "Caprese salad" su mocarela ir pomidorais
Šviežios itališkos salotos su visiškai klasikiniu deriniu: pomidorais, mocarelos sūriu ir bazilikais.

Šį kartą dalinuosi labai paprastu salotų receptu. Mano pačios mėgstamiausios salotos - "Caprese salad". Jau daugiau kaip pusę metų niekaip negaliu jų atsivalgyti. Būtent dėl šių salotų ant mano virtuvės palangės privalo visuomet žaliuoti bazilikas, o šaldytuve mocarela ir pomidorai yra privalomi bet kuriuo sezonu.

Salotas visada valgau vienas ir tiesiog mėgaujuosi klasikiniu itališku skonių deriniu. Šis patiekalas - absoliutus favoritas, kai noriu ko nors lengvo ir itin skanaus. Įprastai valgomas vėlyvais vakarais arba naktimis, kai užsisėdžiu iki išnaktų ir labai išalkstu. Nevalgysi gi kepsnio arba kotleto 12 valandą nakties (nors kartais nutinka visko). Kad Jūs žinotumėte, koks nusivylimas kartais aplanko, kai taip išalkus, tingiai išsiropštus iš šiltos lovos, nulipus į pirmą vėsų namo aukštą ir atidarius šaldytuvą, pamatai, kad mocarelos sūrio arba pomidorų nebėra. Tuomet atsidūstu, tyliai uždarau šaldytuvo dureles ir einu atgal į lovą mintyse sau tardama: "Ir gerai, nėra gi ko naktimis valgyti". Nors širdyje tai nuskamba kaip pats didžiausias melas.

Turiu prisipažinti, kad ne visada mano santykiai su šiomis salotomis buvo tobuli. Pirmą kartą kai jas gaminausi, galvojau tik vieną - kas čia per salotos, juk tik pomidoras ir mocarela. Skonis buvo gan paprastas, bet tuo pačiu įdomus. Raudonėlio tada visai nemėgau, bazilikas taip pat nebuvo mano mėgstamiausias prieskonis. Tačiau po tos pirmos porcijos kažkas apsivertė mano galvoje ir skonyje. Dabar baziliką labai ir raudonėlis patapo skanus.

Patarimai, pastebėjimai: Vienintelis patarimas yra naudoti šviežius ir aukštos kokybės produktus. Kadangi salotose yra mažai sudedamųjų dalių, labai svarbu naudoti šviežius bazilikus, kokybišką alyvuogių aliejų. Mocarelos ir pomidorų kokybė - savaime suprantama.

Aš labai mėgstu valgyti gražiai atrodantį, estetišką maistą. Aišku, patiektą pagal savo galimybes ir sugebėjimus. Vaizdas ir tvarka lėkštėje man svarbu, nes šitaip skaniau. Man šios salotos skaniausiai valgosi patiektos griežinėliais.

Sudėtingumas. Nesunkiai paruošiama.

Mano recepto ir skonio vertinimas. 5/5. Tobula, būtinai kartosiu ir ateityje. Gaminau daug kartų ir dar gaminsiu. 

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  • pomidorai: 2 vidutinio dydžio
  • mocarela: 1 kamuoliuko (~125 gramų)
  • druska
  • pipirai
  • džiovintas raudonėlis: šiek tiek
  • alyvuogių aliejus: trupučio
  • šviežio baziliko lapeliai

  Recepto paruošimas

 1. 1. Iš pradžių pomidorus ir mocarelą supjaustome griežinėliais.
 2. 2. Sudedame į lėkštę.
 3. Reklama
 4. 3. Pabarstome druska, pipirais ir raudonėliu.
 5. 4. Apšlakstome alyvuogių aliejumi ir papuošiame baziliko lapeliais.
 6. 5. Patiekiame ir skanaujame!
 7. 6. Rekomendacija: Daugiau itališkų salotų receptų rasite: Itališkų salotų receptai.