1. Iš pradžių medų, sviestą bei cukrų išlydome puode ant nedidelės ugnies. Neužviriname! Į atvėsusią masę įmaišome kiaušinį, miltus bei visą įvairovę prieskonių (jų kiekis priklauso nuo kūrybinio įkvėpimo). Tešlą gerai išminkome, uždengiame bei "paslepiame" šaldytuve mažiausiai porai savaičių (taip, porai savaičių).
2. Prieš meduolių formavimą, kokiai 30 minučių, ištraukiame paruoštą tešlą iš šaldytuvo. Iš tešlos gabaliukų tarp rankų kočiojame maždaug piršto storio volelius, o ką iš tų volelių, blynelių ar rutulėlių pavyks sukurti, priklausys nuo Jūsų fantazijos bei įgūdžių.
Reklama
3. Meduolius kepame iki 180-200 laipsnių temperatūros įkaitintoje orkaitėje ir stebime, kad nesudegtų (geriausia, kai visos meduolio dalys būna vieno storio, tada kepa tolygiai). Kepa tikrai ganėtinai greitai.
4. Iškeptus meduolius paliekame atvėsti kepimo skardoje, nes bekeliant lengvai lūžta. Vėsdami meduoliai kietėja, bet pastovėję keletą dienų, o dar geriau visą savaitę, sugėrę namų drėgmę ir šventines nuotaikas, "katarinkos" suminkštėja.
5. Šių meduolių galite ir visai nepuošti, o jeigu norisi, pasigaminame norimą glajų.
6. Cukrinis glaistas: Vietoje baltymo galite naudoti pieną, sultis, brendį arba paprasčiausią vandenį. Tiesiog cukraus pudrą išsukame su norimu glaisto "rišikliu" iki baltumo, vientisos, šiek tiek tąsios masės. Darbuojamės mediniu šaukštu mažiausiai 10 minučių, kitaip vis atrodys, kad masė per skysta, o maišoma ji tirštėja bei darosi plastiška. Naudojant kiaušinio baltymą, glajus bus lygus, blizgus, juo galite "suremontuoti" sutrupėjusius kepinius arba suklijuoti meduolines žvaigždutes į bokštą ar eglutę. Glaistas su sultimis arba alkoholiu bus trapesnis, ne toks baltas ir ne toks saldus.
7. Į baltą glaistą įmaišiusios kakavos miltelių bei šiek tiek praskiedusios brendžiu arba vandeniu, turėsite jau 2 spalvas meduolinei "tapybai". Taip pat galite naudoti ir juodą šokoladą.
8. Pastebėjimas: Pagrindinis "katarinkų" bruožas – tai rankomis lipdomi meduoliai, vadinasi, jų tešla turi kaip plastilinas, itin lengvai formuojama. Dar viena technologinė gudrybė – tešlai net keletą savaičių privaloma "ilsėtis" vėsiai, kad prieskoniai įsigertų ir meduolių skonis būtų vientisas. Beje, ir iškeptos "katarinkos" palaikomos bent keletą parų, kad sviesto kvapą "permuštų" imbieras, pipirai, gvazdikėliai, kardamonas, muskatas, cinamonas bei medus.
9. Rekomendacija: Daugiau meduolių receptų rasite: Meduoliai.
Lukas
Super! Labai mėgstu imbierą, labai gerai sveikatai, o kartu su meduoliais-sausainiais bus kaip tik. :)
Atsakyti
Lukas
Atsakyti