Didžioji dauguma apie briuselio kopūstų skonį kalba negatyviai, bet neapsigaukite ir išdrįskite jų paragauti. Jų skonis yra artimas mums gerai pažįstamiems gūžiniams kopūstams, tik briuselio kopūstai dar turi kartumėlio ir riešutiškumo.
Kalbant apie briuselio kopūstų naudą sveikatai privalu paminėti, kad jie yra labai turtingi vitaminais K, C, B, folio rūgštimi ir daugybe kitų sveikatai reikalingų mikroelementų. Šių kopūstų mėgėjai yra apsaugoti nuo kraujo nekrešėjimo problemų, pajuodusių paakių, blogo cholesterolio pertekliaus ar daugelio žarnyno ligų; yra netgi studijų, kurios įrodo šios daržovės nepaprastas priešvėžines savybes.
Asmeniškai man, labiau patinka orkaitėje apskrudinti briuselio kopūstai, lyginant su garintais ar virtais. Šis patiekalas ypač tinka veganiškam/vegetariškam stalui paįvairinti, arba gali būti garnyru šalia mėsos kepsnių.
Jei norisi paįvairinti patiekalą, prieš kepant galite juos apiberti rūkytos šoninės gabaliukais, į juos įmaišyti šviežių spanguolių ar kitų rūgščių vaisių gabaliukų. Apkeptus vis dar karštus briuselio kopūstus galite apiberti smulkintais riešutais, džiūvėsėliais ar jūsų mėgstamo sūrio trupiniais.
Briuselio kopūstus patariu pirkti ant stiebo - tokie jie bus traškesni, nesuvytę ir neapdžiuvę. Nuo vieno 80 cm stiebo aš nuskabau maždaug apie 600-700 gramų kopūstėlių.
Šiame recepte kopūstėliai yra perpjaunami pusiau - taip jie labiau prisigeria padažo. Klevų sirupas ar cukrus padeda kopūstams karamelizuotis, tačiau šis ingredientas nėra būtinas. Jie puikiai iškeps pagardinti vien aliejumi, druska ir pipirais.
Paruošimui reikėtų turėti didelį dubenį, puodelį, mentelę, maždaug 2 cm gilumo blėkutę, kuri tiktų kepimui orkaitėje.
Janina
Atsakyti