Manų košė tikriausiai bene geriausiai iš vaikystės pažįstamas patiekalas (na, bent jau iš košių tai tikrai). Bet šiomis dienomis daugelis suaugusių jos vengia.
Gal tiesiog nemokame jos skaniai paruošti? Tai gali būti dėl to, kad manų košei reikia daug daugiau atidumo, nei greit paruošiamiems dribsniams.
Dėl manų kruopų naudos yra abejojama: Manų kruopos - tai šalutinis kietųjų rūšių kviečių malimo produktas. Nepaisant tos priežasties, kad manuose neišlieka daug vitaminų, ląstelienos ir mikroelementų, manų košėje yra maždaug 70 procentų itin lengvai pasisavinamų angliavandenių ir daug baltymų, bet šis patiekalas yra labai sotus ir suteikia daug energijos.
Taip pat, manų košė yra ganėtinai greit pagaminama, tad joje esančios maistingosios medžiagos, nors jų ir nėra itin daug, nuostabiai išsilaiko ir nesuyra.
Dar labiau jos maistingumą gali padidinti pienas, taipogi vaisiai ir uogos, kuriais galite gausiai paskaninti košę. Tiems, kas nori numesti svorio, manų vartoti visai nereikėtų. Bet sergantiems virškinamojo trakto ligomis manų košė gali tapti nuostabiu išsigelbėjimu: ji apramina gastrito simptomus, padeda šalinti skausmą sergant opalige arba esant žarnyno kolikams.
Įdomu: Manų kruopų skersmuo įprastai siekia 0,25-0,75 milimetrų. 100 gramų šių kruopų yra maždaug 350 kcal. Lyginant su kitomis kruopomis, manuose daugiausia angliavandenių - net 75 %. Manuose itin mažai ląstelienos - vos 0,2 %.
Penki manų košės virimo ypatumai:
1. Svarbiausia paslaptis verdant skaniausią manų košę - tai, kad jos negalima virti ant vandens. Kitaip košė gausis ganėtinai prėska ir beskonė. Tiesa, prieš pilant pieno truputį vandens į puodą įpilti vis dėlto yra būtina - šitaip verdama košė ne taip kimba prie dugno ir nesvylą.
Reklama
2. Pati įprasčiausia klaida gaminant manų košę - neteisingai pasirinktas skysčio ir kruopų santykis. Orientuojamės pagal tokią proporciją: vienam litrui skysčio - 6 šaukštai manų kruopų. Pirmiausia košė gali pasirodyti akivaizdžiai per skysta, bet palaukite šiek tiek ir ji netrukus bus tinkamos konsistencijos.
3. Trečia taisyklė, kurios laužyti nereikėtų: kruopas beriame tik į verdantį vandenį, ir tik itin plona srovele, taip pat labai svarbu nuolatos maišyti.
4. Kad košė būtų dar gardesnė, pagardiname ją druska, cukrumi ir sviestu. Cukrus ir druska turi būti beriami prieš košei užverdant, o sviestas - jau užvirus.
5. Neverdame manų košės ilgai: užvirė, pagardinome sviestu, išmaišėme, ir išjungiame kaitrą, paliekame košę brinkti uždengtame puode dar maždaug 5-10 minučių.
Šį kartą su Jumis pasidalinsiu savo skaniausios manų košės receptu, taip pat dar dviem variantais, kuriais paįvairinu savo manų košes, kad ta vienintelė taip greit neatsibostų. Pamėginkite ir Jūs!
Iveta
Atsakyti