Pati skaniausia Tom Yum Goong sriuba su tom yum pasta

2022-11-15 Autorius WorldRecipes.lt

Pati skaniausia Tom Yum Goong sriuba su tom yum pasta
Aš tikrai nežinau, ar kur nors pasaulyje jau yra organizuojami Tom Yum sriubos valgymo čempionatai (kaip kad Amerikoje labai populiaru varžytis, kas suvalgys daugiau mėsainių), bet jeigu toks būtų, galimai aš jį sugebėčiau laimėti.:) Labai gerai pamenu, kaip per dviejų savaičių atostogas pernai Tailande šį nuostabų nacionalinį tajų patiekalą valgiau bene kiekvieną dieną, o kartais net ne po vieną kartą dienoje. Ir nors taip nesaikingai vartojant kokį nors patiekalą jis paprastai ilgainiui nusibosta, mano meilė Tom Yum'ui niekaip nedingsta. O kaip galėtų, kai šioje sriuboje yra viskas, ko reikia fantastiškam skonių deriniui? Aštrumo ugnelė, nugesinama švelnaus kokosų pieno, persipinantys saldumas ir rūgštelė, azijietiškų prieskonių aromatai, ir, žinoma, keliones po tolimus kraštus primenančios kalendros ir krevetės.

Norėdama atkurti tokios sriubos skonį, kuo panašesnį į tą, kurį galima rasti Tailando restoranuose arba restoranėliuose, nemažai kartų eksperimentavau su įvairiausiomis sriubos bazėmis, prieskonių pastomis, ingredientų santykiais. Ir galiausiai man pavyko atrasti tai, kas mano pačios receptoriams yra tobuliausias rezultatas, kokį tik gali pasiekti su produkcija, randama Lietuvos prekybos centruose. 

Beje, aš į Tom Yum'ą dedu udon makaronus. Nors autentiškai ši sriuba būna patiekta su dubenėliu ryžių šalia, kurių pagal savo poreikį valgytojas gali įsidėti, man būtent šie makaronai čia tinka net dar geriau. Bet, jeigu norisi lengvesnio varianto, udon'us galite tiesiog praleisti arba padidinti daržovių kiekius. Taip pat, man pats skaniausias Tom Yum'as - tik lengvai pabalintas kokosų pienu ir sriubai suteikiantis šilkinio kremiškumo. Šis klausimas - visiškai skonio reikalas, tad, jeigu mėgstate riebesnes sriubas arba tiesiog norisi labiau užgesinti aštrumą, kurio šioje sriuboje tikrai esama, kokosų pieno pilame daugiau arba ieškome riebesnio kokosų pieno (ant pakuotės turėtų būti užrašas extra creamy, extra smooth arba extra rich).

Ingredientai

  • vanduo: 1,5 litro
  • Tom Yum pasta: 3 pakuočių (90 gramų; KANOKWAN prekės ženklo; naudojant kito gamintojo pastą, kiekis gali kiek skirtis, bet man asmeniškai po ilgų ieškojimų būtent ši pasta yra arčiausiai autentiško sriubos skonio, todėl ją labiausiai rekomenduoju)
  • imbiero šaknis: ~2 centimetrų gabaliuko
  • citrinžolės stiebai: 1 (nėra būtina)
  • konservuoti lupti pomidorai be skysčio: 1 mažos skardinės (400g ramų)
  • pievagrybiai: 6-8 didelių
  • šalotiniai svogūnai: 1 (arba paprasti geltonieji)
  • kokosų pienas: ~250 mililitrų (jeigu norisi kremiškesnės sriubos, kiekį galite padidinti)
  • žuvies padažas (fish sauce): 1 valgomojo šaukšto
  • rudas cukrus: 1 arbatinio šaukštelio
  • tigrinės krevetės: 12-16 (galima dėti ir daugiau)
  • udon makaronai: 400 gramų
  • šviežia kalendra: 1 didelės saujos
  • žaliosios citrinos: 1

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia užvirkite vandenį ir į jį supilkite Tom Yum pastą, išmaišykite.
 2. 2. Imbiero šaknį (nulupę odelę) kartu su citrinžolės stiebu dėkite į puodą. Prisukite kaitrą iki vidutinės.
 3. Reklama
 4. 3. Pomidorus pasmulkinkite maždaug vieno kąsnio dydžio gabaliukais, pievagrybius taip pat supjaustykite į 4-6 dalis. Berkite į sriubą. Pavirkite pridengę puodą maždaug 5-7 minutes, kol grybai suminkštėja.
 5. 4. Po to supilkite kokosų pieną ir išmaišykite. Svogūną supjaustykite nemažais gabaliukais, taip pat dėkite į puodą, pavirkite dar kelias minutes, kol suminkštėja.
 6. 5. Berkite rudąjį cukrų, įpilkite žuvies padažą ir paragaukite, ar išgavote norimą rūgštaus-saldaus-sūraus santykį.
 7. 6. Suberkite krevetes, udon makaronus ir pavirkite dar 3 minutes.
 8. 7. Iškart patiekite su skiltele laimo ir saujele susmulkintos kalendros. Skanaus!
 9. 8. Rekomendacija: Daugiau tom yum receptų rasite: Tom yum receptai.

Aušra

Nesu tokių patiekalų gamybos ekspertė, bet šį kartą tikrai viskas pavyko tobulai gerai. Gaminsiu šitaip dažniau! :)
Atsakyti
Pati skaniausia Tom Yum Goong sriuba su tom yum pasta
Harira - tradicinė marokietiška sriuba
(1)
Pomidorinė kopūstų sriuba su vištiena
(4)