Skaniausia turkiška baklava

2018-11-13 Autorius Lithuanian in the USA

Skaniausia turkiška baklava
Baklava yra toks nerealus gardumynas, kurio atsivalgyti tiesiog yra neįmanoma. Ji tokia gardi, kad apsiriboti pora gabaliukų būtų tiesiog nuodėmė. Daugeliui iš mūsų baklavos skanumynas yra gerai žinomas iš kelionių po Graikiją, Turkiją, ir kitas to krašto šalis. 

Ingredientai

  • Filo tešla (Phyllo pastry): 454 gramų (~24 tešlos lapų)
  • Ghee sviestas: 250 gramų
  Įdarui:
  • graikiniai riešutai: 210 gramų
  • pistacijos: 160 gramų (nesūdytos, be lukšto)
  • cinamonas: 1,3 arbatinio šaukštelio
  Sirupui:
  • cukrus: 400 gramų
  • vanduo: 420 mililitrų
  • citrinos sultys: 2 valgomųjų šaukštų

  Recepto paruošimas

 1. 1. Jei pirkote šaldytą Filo tešlą, tada rekia ją palikti atitirpti šaldytuve per naktį (neišimkite iš pakuotės). Paskui, išimame iš šaldytuvo mažiausiai 1-2 valandas prieš gaminant baklavą (neišimkite iš pakuotės), kad tešla būtų kambario temperatūros.
 2. 2. Sirupas: Į puodą storesniu dugnu supilkite vandenį ir cukrų, išmaišykite bei kaitinkite ant vidutinio kaitrumo ugnies, kol užverda, vis pamaišykite. Kai sirupas jau užvirs, sumažinkite ugnį iki silpnos, supilkite citrinos sultis bei vis maišydamos kaitinkite maždaug 15 minučių, kol sirupas šiek tiek sutirštėja. Po to nukelkite nuo ugnies, palikite visiškai atvėsti.
 3. Reklama
 4. 3. Įdaras: – Graikinius riešutus sudėkite į plastikinį maišelį bei sudaužykite virtuviniu plaktuku, kol lieka tik smulkūs riešutų gabaliukai. Su pistacijomis padarykite tą patį. Paskui riešutus sudėkite į vieną indą bei sumaišykite su cinamonu.
 5. 4. Tuomet kepimo formą, kurioje kepsime, patepame Ghee sviestu. Aš pati šį kartą naudojau 2 kepimo formas, bet kepimo forma priklausys nuo to, kokio dydžio yra Jūsų turimi Filo tešlos lapai. Maniškiai pasitaikė dideli, todėl lapus perpjoviau perpus. Galima naudoti ir vieną didelę kepimo formą.
 6. 5. Orkaitę įkaitinki iki 175 laipsnių temperatūros.
 7. 6. Baklavos formavimas: Imkite du Filo tešlos lapus, dėkite ant kepimo formos vieną ant kito (jeigu lapai per dideli, galima apipjauti kraštus), todėl naudodamos konditerinį teptuką aptepkite tik antrąjį lapą, paskui dėkite vėl du tešlos lapus, vėl aptepkite sviestu, vėl du lapai, vėl sviestas, šitaip sudėkite 12 Filo tešlos lapų. Nepamirštame kiekvieną kartą imdamos naujus tešlos lapus uždengti likusius truputį drėgnu virtuviniu rankšluostėliu, kitaip jie itin greitai sudžius bei pradės trupėti. Sudėjusios 12 lapų bei aptepusios sviestu 12-ąjį ant jo tolygiai paskirstykite riešutus. Paskui vėl dėkite du tešlos lapus, aptepkite sviestu bei sudėkite likusius Filo tešlos lapus, kas antrą lapą patepdamos sviestu. Antrajai baklavos daliai turime sudėti vėl 12 lapų. Iš viso turi būti 24 lapai. Paskutinįjį lapą taip pat patepkite sviestu.
 8. 7. Baklavą supjaustykite į kvadratėlius arba deimanto formos gabaliukus bei kepkite įkaitintoje orkaitėje maždaug 40-45 minutes, kol baklava šiek tiek apskrunda. Jeigu norisi, galima pabaigoje kepimo padidinti temperatūrą, kad baklavos viršus šiek tiek labiau apskrustų.
 9. 8. Iškepusią baklavą išimkite iš orkaitės bei iš karto apšlakstykite šaltu sirupu. Idealiausia apšlakstyti pamažu, naudojant šaukštą. Tuomet baklavą dėkite atgal į orkaitę maždaug 3 minutėms, kad įsigertų sirupas.
 10. 9. Paskui išimkite iš orkaitės bei palikite baklavą visiškai atvėsti. Skanaukite jau atšalusią!
 11. 10. Pastebėjimas: Jeigu Jūsų Filo tešla turės mažiau negu 24 lapus, tada nieko tokio, tiesiog dedame pusę pagrindui bei pusę ant viršaus, kad tarp riešutų sluoksnio būtų vienodas skaičius Filo tešlos lapų.
 12. 11. Pastebėjimas: Baklavą laikome kambario temperatūroje, jos nereikia papildomai uždengti. Jeigu laikysite šaldytuve, baklava prisigers drėgmės bei pataps minkšta, įmirks ir praras traškumą.
 13. 12. Pastebėjimas: Gaminant baklavą pagal šį receptą svarbiausia yra pamažu aplieti karštą kepinį šaltu sirupu, o ne atvirkščiai. Jeigu norisi galima dėti daugiau riešutų, bet mano parašyta pistacijų bei graikinių riešutų proporcija man asmeniškai buvo ideali. Nepamirštame panaudoti cinamono, jis baklavai suteikia subtilų poskonį, kuris idealiai tinka šiam desertui. Riešutus galima dėti ir keliais sluoksniais, bet vėlgi, laikantis tradicijų - dedamas yra tik vienas sluoksnis.
 14. 13. Pastebėjimas: Šiai baklavai galima panaudoti ir paprastą sviestą, tik jį išlydome mikrobangų krosnelėje, bet jeigu atvirai, man pačiai baklava gardesnė su Ghee sviestu.
 15. 14. Pastebėjimas: YouTube radau panašų receptą (anglų kalba), kuris patiko mūsų šeimai. Jei ir Jums būtų įdomu pasigaminti, prisegiau video įrašo pabaigoje.
 16. 15. Rekomendacija: Daugiau desertų receptų rasite: Desertai.


Skaniausia turkiška baklava
Skaniausia turkiška baklava
Skaniausia turkiška baklava
Skaniausia turkiška baklava
Skaniausia turkiška baklava

Aurelija

Viską dariau pagal šį receptą. Pavyko idealiai. Ačiū už taip detaliai aprašytą eigą.
Atsakyti
Skaniausia turkiška baklava
Jogurtiniai vafliai su džiovintomis mėtomis
(4)
Varškės tinginys su uogomis
(15)