Kiaušinių marginimas dar taip kaip niekada nebandėte! TOBULAI!

Kiaušinių marginimas dar taip kaip niekada nebandėte! TOBULAI!

Kasmet artėjant Velykoms ieškau ir bandau pačius įvairiausius kiaušinių marginimo būdus, bet tokius, kurie būtų neįprasti, netikėti bei patiktų ir tiktų vaikams, todėl, aišku, jie turi būti kuo paprastesni, lengvai atliekami ir įdomus turi būti pats procesas, o rezultatas - tik šalutinis produktas. Kitaip tariant, net ir marginant kiaušinius stengiuosi, kad tai būtų taip mano mėgiamas - procesinės kūrybos procesas! Vienas iš šiųmetinių būdų - toks paprastas ir primityvus, tačiau rezultatas - išties nuostabus ir neatkartojamas bei pavykstantis be išitmties visiems! Kalbu apie kiaušinių marginimą vienkartiniame rankšluostyje!

Reklama
 

Vienkartinis rankšluostis, dėl savo sugeriamosios sąvybės, yra be galo puiki kūrybinė priemonė daugeliui veiklų, tad šį kartą jais marginome ir kiaušinius. Tai labai greitas, paprastas, visada nuostabiu rezultatu pasibaigiantis marginimo būdas, todėl marginant juo kiaušinius, tikrai turėsite kuo kūrybiškai ir išskirtinai papuošti velykinį stalą - nepasisekti čia tiesiog negali! Taigi, kiaušinių marginimui vienkartiniuose rankšluosčiuose reikės:


  • Virtų kiaušinių, geriausiai baltų
  • Vienkartinio rankšluosčio lapelių
  • Maistinių arba kiaušinių dažų
  • Kanceliarinės gumytės ar siūlo
  • Pipetės arba tiesiog mažo buteliuko dažams
  • Purkštuko su vandeniu

Reklama
 

Procesas labai paprastas, bet kartu labai įdomus ir vaikus smagiai įtraukiantis. Virtą kiaušinį reikia įvynioti į vienkartinio rankšluosčio lapelį, viršuje kanceliarine gumyte ar siūlu gerai sutvirtinant - kiaušinis viduje turi būti labai gerai apspaustas servetėlės. Tuomet pipete ar tiesiai iš buteliuko lašinate skirtingų spalvų dažus mažais taškeliais, kol padengiate visą servetėlę.

Tuomet viską dar lengvai padengiate vandeniu - tą geriausiai padaryti smulkia dulksna purškiančiu vandens purkštuvėliu.

Reklama
 

Ir tuomet belieka šiek tiek palaukti, kol dažai įsigers - priklausomai nuo to, kokio ryškumo ir koncentracijos dažus naudosite, gali užtrukti nuo 5 minučių iki pusvalandžio, nors galima laukti ir kol servetelė visai išdžius. Tačiau iš patirties pasakysiu - tiek tikrai bus sunku išlaukti, nes kiaušinio išvyniojimas iš servetėlės yra ne ka mažiau smagi ir jaudinanti proceso dalis, todėl vaikai ilgai tikrai neišlauks.


Reklama
 

Kaskart išvyniojant vis kitą kiaušinį vaikai su jauduliu laukia, kas gi gavosi šį kartą ir tuoj čiumpa dažyti dar vieną!O kiaušiniai gaunasi tikrai gražūs, netikėti, įvairių raštų - galite paeksperimentuoti vienus suspaudžiant labiau servetėlėje, kitus mažiau, vienus dažyti ryškiau, kitus blankiau, dar vienus padengti dažais be sausų tarpų, kituose jų palikti - ir kaskart gausite vis kitokį, vis įdomų ir vienetinį variantą. Kadangi procesas tikrai greitas, tokiu būdu be vargo pridažysite galybę skirtingų kiaušinių per trumpą laiką. Ir kas svarbiausia, net ir pačiam mažiausiam dažytojui negali nepasisekti ar nesigauti, o tai, be abejo, pridės papildomo džiaugsmo ir džiugių velykinių prisiminimų!

Reklama
Marmuriniai kiaušiniai. Kai atradau šį būdą, marginu tiktai taip


Kiaušinių marginimas dar taip kaip niekada nebandėte! TOBULAI!

Prieš trejus metus atradau šį kiaušinių marginimo būdą. Šiais metais tikrai taip pat dažysiu“, – labai puošniais marmuriniais margučiais džiaugiasi WorldRecipes.eu skaitytoja Asta.

Marmuriniai kiaušiniai

Pirmiausia svogūnų lukštus sumalame kavamale. 
Reklama


Tada kiaušinius sušlapiname vandens dubenyje. 

Kiaušinius apvoliojame svogūnų lukštuose.

Jeigu nelabai nori lipti – lipiname paspausdami stipriau. 

Po to kiaušinį dedame ant marlės gabaliuko ir dar truputį apibarstome svogūnų lukštais. 

Marlę stipriai užrišame ir išlyginame vietas, kuriose lukštai sukrito į krūvą. 

Tuomet marlės perteklių nukerpame.
Reklama


Paskui dedame kiaušinius virti, į vandenį įberiame vieną šaukštą druskos.

Įpilame šiek tiek briliantinės žalumos (vadinamosios "zelionkės") - tikrai nebijokite, po to puodas išsiplaus, bet rankas reikia pasaugoti.

Kai vanduo užvirs, verdame 7 minutes.

Išvirtus kiaušinius nuplauname drugnu vandeniu. 

Nurišame marlę ir pašaliname svogūnų lukštus. 

Paskui dar kartą perplauname vandeniu. 

Galiausiai sausus kiaušinius patepame aliejumi. Grožimės savo meno kūriniu.

Gabrielius

Puiku, bet per daug chemijos
Atsakyti

As

Tas pats receptukas tik vietoi zelionkos kinroziu arbata. Be hemijos
Atsakyti