Basturma - vytinta jautiena armėniškai

2023-09-28 Autorius WorldRecipes.lt

Basturma - vytinta jautiena armėniškai
Basturma - tai vytinta jautiena, kurios receptas yra atkeliavęs iš Armėnijos arba Kaukazo virtuvės. Tai įdomus ir nerealiai gardus reikalas, kurį visai nesunkiai galima pasigaminti ir savo virtuvėje. Paskutinė mano gaminta basturma gavosi tiesiog tobula - fantastiško ir idealaus skonio, vos vos aštroka, kvapni bei burnoje tirpstanti. Tokios mėsytės tikrai niekada nebūna per daug. 

Būtent tokiam receptui įprastai yra naudojamas jautienos kumpis, bet šįkart itin tiko ir jautienos filė atraižos. Vytinimo procesas tikrai užtrunka ilgokai (maždaug mėnesį), bet galiu užtikrintai patikinti, kad tikrai verta laukti!

Ingredientai

  • jautienos kumpis: 1 kilogramo (arba filė atraižos)
  • druska: 200 gramų
  Prieskonių mišinio ingredientai:
  • ožragė: 6 šaukštų (būna pirkti prieskonių parduotuvėse)
  • maltos paprikos milteliai: 60 gramų
  • druska: 1 šaukštelio
  • malti juodieji pipirai: 1 šaukštelio
  • maltas kuminas: 1 šaukšto
  • malti kvapieji pipirai: 1 šaukšto
  • česnakas: 6 skiltelių
  • vanduo: šlakelio

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia pasirinktą jautienos mėsą (kumpį arba filė) perpjaukite išilgai, kad būtų maždaug 3-4 centimetrų storio.
 2. 2. Gabaliukų plotis nėra labai svarbus, bet rekomenduoju nedaryti itin plačių, kad būtų patogu valgyti.
 3. Reklama
 4. 3. Mėsos gabalus sudėkite į indą ir gausiai apipilkite druska. Vienam kilogramui mėsos prireikia maždaug 200 gramų. Itin svarbu jautiena gerai ištrinti druska, kad nepasiliktų nei vieno nepadengto lopinėlio.
 5. 4. Tada sūdykite tris dienas. Kiekvieną dieną mėsą apverskite.
 6. 5. Kai jau išsisūdo, itin kruopščiai nuplaukite ir užmerkę į indą su šaltu, švariu vandeniu palaikykite dar maždaug 10-12 valandų, kad nebeliktų druskos pertekliaus.
 7. 6. Nuplautą bei gerai nusausintą mėsą suvyniokite į audeklą arba marlę ir suslėgę palaikykite dar tris dienas. Suslėgimui idealiausiai tiktų pjaustymo lentelė ant kurios uždėtos kelios konservų skardinės.
 8. 7. Pasiruošta prieskonių pasta ištrinkite jautienos gabaliukus, suvyniokite i marlę arba audeklą ir apvynioję virvele pakabinkite vėsioje, drėgnoje vietoje (sausas sandėliukas netinka).
 9. 8. Basturmą laikykite pakabinę dvi savaites.
 10. 9. Kai jau išlaukiate, jautieną supjaustykite itin plonomis juostelėmis ir lepinkitės!
 11. 10. Patarimas: Jokiu būdu nebijome, kad jautiena suges. Jeigu ją kruopščiai išsūdysite - druska tikrai apsaugo nuo sugedimo, o prieskoniuose (jeigu tiksliau ožragėje) esančios kvapiosios medžiagos atbaido vabzdžius.

Valentina

Ačiū labai už receptą ❤. Jau užsūdžiau vakar🙂😉O kada slėgsime ir džiovinsime, tai kiekviena gabaliuką reikia suvynioti i marlę, ar visa mėsytę? užsūdžiau 2 kg❤❤❤
Atsakyti
Įdaryti makaronai kriauklės su faršu ir daržovių padažu
(3)
Greiti tinginių balandėliai kitaip - keptuvėje
(39)
Vytinta dešra
(19)
Orkaitėje kepta jautiena su avinžirniais
(2)
Shish kebab - Šis kebabas | Receptas
(5)