Dabar pats metas kepti Kalėdų pyragą, kuriam bręsti reikės visą mėnesį… Kad ir kaip norėsis atsignybti gabaliuką, teks kovoti su savimi (ir ypač su namiškiais…), kad pyragas išlauktų didžiausių metų švenčių! Ir niekaip neišeis pasislėpti jo į toliausią spintos ertmę, nes laikas nuo laiko dėžutę su šiuo bręstančiu lobiu teks atsidaryti ir pašlakstyti keliais šaukštais romo arba brendžio…
Tokie brandinti kalėdiniai pyragai labai populiarūs Anglijoje. Pirmą kartą tokį ragavau, kai dukros draugas atsivežė į svečius tokį, paties keptą, lauktuvių. Sodraus skonio keksas – tikrai toks, kurio paragavus visą kūną užlieja saldi palaima… Be to, šis keksas – puiki Kalėdinė dovana, kurią galite pasiruošti gerokai iš anksto.
Keksą galima kepti nedidelėse formelėse arba didelėje apvalioje torto formoje. Tačiau turėkite omenyje, kad nuo kekso dydžio (ir tešlos kiekio) labai priklausys ir jo kepimo laikas. Kadangi tešla sunki, pilna rome išmirkusių džiovintų vaisų, mažą pyragą iškepsite maždaug per 40 minučių, o štai dideliam gali reikėti ir poros valandų. Tiesiog turėkite po ranka medinį pagaliuką ir tikrinkite, ar ištrauksite iš kepinio jį sausą.
Brandinimui geriausiai tinka koks nors maistui laikyti tinkamas sandariai užsidarantis indas. Jokiais būdais nepalikite pyrago atvirtoje vietoje (ne, ne todėl, kad susigundysite jo paragauti), kitaip keksas išdžius, bus netinkamas valgyti. Nebijokite, kad per mėnesį keksas suges, supelys ar kitaip taps netinkamas valgyti – jo sudėtyje pakankamai cukraus , o šis ingredientas yra puikus konservantas. Tik štai drėgme teks pasirūpinti jums patiems, ir palaistymui negailėkite gero romo. Nežinau, tiesa, ar Kalėdų pyragas bus tinkamas vaikams, tačiau suaugusiems jis tikrai labai patiks. Išbandykite.
Katė
Atsakyti