Džiovinti saldūs moliūgų saldainiai be cukraus pagal Beatą

2021-04-22 Autorius WorldRecipes.lt

Džiovinti saldūs moliūgų saldainiai be cukraus pagal Beatą
Tokie moliūgų saldainiai nuostabūs tuo, kad juos pagaminsite visiškai be jokio pridėtinio cukraus. Tai tobula alternatyva įprastiems cukrumi pasaldintiems moliūgo saldainiams ir mano šeimynai itin pasitarnauja tada, kai užsinori kažko skanaus. Mano vaikai juos irgi itin pamėgo. 

Beje, juos galima gaminti nebūtinai su obuolių sultimis, tinka ir bet kurios kitos sultys, pvz., apelsinų arba vynuogių. Tik jei sultys natūraliai turi mažiau rūgštelės (pvz., vynuogių), aš tada pati dar visada papildomai įspaudžiu šiek tiek citrinos sulčių arba su moliūgais užpilu ir keletą susmulkintų svarainių, nes šiek tiek rūgštelės šiems saldainiams tikrai tinka. 

Ingredientai

  • moliūgas: 2 kilogramų (svoris nulupto, be sėklų)
  • obuolių sultys: 4 litrų
  • cinamonas: 2 lazdelių (nėra būtina)

  Recepto paruošimas

 1. 1. Iš pradžių obuolių sultis supilkite į didelį puodą (kuo jis platesnis, tuo geriau), įdėkite cinamono lazdeles ir pavirkite, kol nugaruoja daugmaž pusė kiekio.
 2. 2. Jei jūsų turimos obuolių sultys itin stipraus skonio arba galbūt naminės ir šiek tiek pasaldintos, galite to ir nedaryti arba nugarinti mažesnį jų kiekį, bet šis nugarinimas padės sukoncentruoti sulčių skonį ir tuomet moliūginiai saldainiai su tokiomis pavyksta žymiai skanesni.
 3. Reklama
 4. 3. Per tą laiką, kol obuolių sultys garuoja, supjaustykite gabaliukais moliūgą. Pjaustome ganėtinai stambiai, nes džiūdamas moliūgas itin smarkiai susitrauks (kokius 3-4 kartus, gal net daugiau). Aš įprastai supjaustau maždaug 3x3 centimetrų dydžio kubeliais arba daugmaž 5x2 centimetrų dydžio šiaudeliais. Aišku, stambesnio supjaustymo yra dvi medalio pusės - stambiau pjaustyti saldainiai ilgiau džiūva už pjaustytus šiek tiek smulkiau. Bet man asmeniškai ir mūsų visai šeimai būna skanesni.
 5. 4. Karštomis (galite ir verdančiomis arba beveik verdančiomis) nugarintomis obuolių sultimis užpilame moliūgų gabaliukus.
 6. 5. Išmaišome, kad visi gabaliukai tolygiai būtų sultyse (cinamono lazdelę irgi paliekame, tegul būna kartu su moliūgais skystyje).
 7. 6. Tuomet uždengiame puodą ir paliekame moliūgus maždaug parai šitaip pastovėti kambario temperatūroje, kad jie įsigertų skonio.
 8. 7. Po to moliūgus su visomis sultimis užviriname ir paverdame neilgai, maždaug 5 minutes. Tik iki tos akimirkos, kol moliūgai šiek tiek pakeis spalvą, bet jokiu būdu nesutiš.
 9. 8. Skysčio neišpilame. Perkošus jį per sietelį galite panaudoti tą patį skystį kitai saldainių partijai pagaminti. Tik jame jau bus labiau juntamas moliūgų skonis, todėl aš paprastai ragauju to skysčio ir, jei reikia, šiek tiek nugarinu, taip pat įspaudžiu šiek tiek citrinos sulčių arba dar įpilu obuolių sulčių.
 10. 9. Moliūgų gabaliukus nusunkiame, perliejame šaltu vandeniu (tai padės jiems išlikti tvirtesniems), nuvarviname ir dedame džiovinimui.
 11. 10. Džiovinti galite specialioje vaisių džiovyklėje arba padėjusios šiltai šalia krosnies arba radiatoriaus, bet aš įprastai džiovinu orkaitėje - tiesiog paskleidžiu moliūgo gabaliukus ant kepimo popieriumi išklotos kepimo skardos ir džiovinu maždaug 50-60 laipsnių temperatūros orkaitėje truputį pravertomis durelėmis. Džiūva jie tikrai netrumpai, panašiai kaip ir kiti džiovinti vaisiai. Priklausomai nuo gabalėlių dydžio man jie įprastai išdžiūva per maždaug 6-12 valandų.
 12. 11. Išdžiūvusius saldainius laikome popieriniuose maišeliuose. Skanaujame!
 13. 12. Rekomendacija: Daugiau saldainių receptų rasite: Saldainiai.

Raimonda

Su šeima valgėm ir sutartinai kartojom, kad gaminsimės dar!
Atsakyti
Džiovinti saldūs moliūgų saldainiai be cukraus pagal Beatą
Tartaletė su vaisiais
(62)
Mielinė boba su rūgpieniu
(3)
Senovinis naminis trapus skruzdėlynas
(35)
Naminis jogurtas
(7)
Pyragaičiai Kinder Délice
(4)