Keto noodles - Shirataki nūdlai su grybais

2021-12-19 Autorius Stirnaitė

Keto noodles - Shirataki nūdlai su grybais
Noodles (nūdlai), makaronai ir ryžiai keto mityboje? Pagalvosite, kad tai neįmanoma. Tikrai taip, miltiniai arba net ryžių makaronai netinka keto mitybos propaguotojams. Bet dabar jau yra išeitis.

Aš pati visai atradau Shirataki makaronus ir ryžius. Jų jau tikrai įmanoma atrasti parduotuvėse, nors dar ir ne visuose! Anksčiau tekdavo užsisakinėti tik internetu, bet dabar jau galima rasti ir prekybos centruose.

Kas yra Shirataki makaronai?

Nesumaišome su shiitake grybais (kuriuos irgi panaudojau gamindama šį patiekalą). Tai iš azijos kilęs produktas, pagamintas iš stebuklingosios (tikrai stebuklingosios, jei aš keto mityboje galiu valgyti makaronus!) konjac šaknies. Jie savyje visiškai neturi keto angliavandenių, tai yra beveik 100% susidaro iš maistinių skaidulų ir turi itin nedaug kalorijų. Iš pradžių pagalvojau, kad tai per gerai, kad būtų tiesa, bet panaršiusi internete, radau informacijos, jog Japonijoje žmonės vartoja kaip normalų sveiką produktą ir jį labai vertina. Tai pritarsiu jiems ir vartosiu ir aš.

Ką reikėtų žinoti?

Tai nėra visiškai tas pats kaip tikri makaronai arba nūdlai. Skonis, žinoma, kiek kitoks ir savo ne keto draugų tikriausiai sužavėti nepavyks. Bet tai tikrai itin artima ir labai priklauso, kaip juos pasigaminsi. Jie dažniausiai (arba geriausiai) būna supakuoti su skysčiu viduje. Išpakavus jus gali aplankyti ne itin malonus toks jūros dumblių kvapas. Neapsigauname! Privalu gerai praskalauti vandeniu ir laikytis ant pakelio nurodytų instrukcijų (kai kuriuos reikia pavirti ir panašiai). Jie ganėtinai vandeningi, todėl rekomenduoju būtinai kepti sausoje keptuvėje, kad pašalintumėte kiek įmanoma daugiau skysčio ir šitaip būtų sumažinamas glitumas. Dar labai svarbu atkreipti dėmesį, kad dėl aukšto skaidulų kiekio, kai kam gali būti nemalonių skrandžio reakcijų, bet tai galioja visiems aukštos skaidulų sudėties produktams ir prie to yra priprantama (ir tai sveika žarnynui ir viskam kitam!). Todėl, jeigu abejojate, pradedame nuo mažesnių kiekių ir po truputį didiname ateityje.

Maistinė vertė: 272 kalorijų; 13 gramų angliavandenių (skaidulų 11 gramų, keto angliavandenių 2 gramai); 20 gramų riebalų; 14 gramų baltymų;

Ingredientai

  • Shirataki noodles: 1 pakelio (200 gramų)
  • kiaušiniai: 2
  • kokosų aliejus: 3 arbatinių šaukštelių
  • shiitake grybai: 100 gramų (galite pakeisti ir paprastais)
  • sojos padažas
  Pasirinktinai:
  • ciberžolė
  • čili pipirai

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pastebėjimas: Šitaip atrodo mano Shirataki noodles pakuotė.
 2. shirataki noodles - nūdlai
 3. 2. Pirmiausia gerai praskalaukite nūdlus, nekreipdami dėmesio į nelabai apetitą keliantį kvapą.
 4. Reklama
 5. 3. Tada dėkite į keptuvę ir pakepkite kol skysčio nebeliks. Nūdlai gali pradėti šiek tiek apkepti ir pradėti ruduoti - šitaip bus tik skaniau.
 6. 4. Tuomet pridėkite supjaustytus shiitake arba kitus grybus ir pakepkite iki norimo jų iškepimo lygio.
 7. 5. Įmeskite kokosų aliejų ir gerai išmaišykite keptuvėje.
 8. 6. Įplakite jau prieš tai paplaktus tarsi omletui kiaušinius ir maišykite, kad kuo labiau išsimaišytų tarp noodles, kol kiaušinis bus pilnai iškepęs.
 9. 7. Dėkite į dubenėlį, pasigriebkite lazdeles ir skanaukite!
 10. 8. Patarimas: Šį receptą tikrai galite pasimodifikuoti kaip tik norisi, pagal savo pageidavimus. Man pačiai tai pats paprasčiausias ir greičiausias būdas tikrai skaniai pasidaryti azijietiško stiliaus nūdlus.
 11. keto noodles su grybais
 12. 9. Rekomendacija: Daugiau grybų receptų rasite: Grybų patiekalai.
Trinta grybų sriuba su bri sūriu
(3)
Super skanūs įdaryti pievagrybiai su sūriu
(3)
Grybų sriuba su sorų kruopomis
(1)