Mini pavlova receptas - pyragėliai su maskarponės ir žaliųjų citrinų kremu

2020-01-14 Autorius 2 virėjai

Mini pavlova receptas - pyragėliai su maskarponės ir žaliųjų citrinų kremu
Pavlova - tai visame pasaulyje labai sparčiai išpopuliarėjęs morenginis desertas. Ne išimtis ir mūsų šalis: jau keletą metų vis daugiau mūsų tautiečių šį skanėstą gamina namuose ir skanina sezoninėmis uogomis. O ko gi daugiau reikia? Pavlova lengvas ir saldus skanėstas, vainikuojantis vasaros nuotaikas pačiomis gražiausiomis spalvomis bei skoniais.

Turiu prisipažinti, kad iki šios vasaros tokio dalyko kaip Pavlova mūsų namuose net nebuvo. Na ir kavinėse su šeima besirinkdami desertus prie kavos raukydavomės ir pasirinkdavom vis kažką kito. O, dabar dėl to gailimės!

Vasaros sezonu pavlova yra tai, kas išgelbės kiekvieną, kuris jau pavargo nuo biskvitinių tortų, su sodresniais ir sunkesniais šokolado, karamelės ar riešutų skoniais.

Šiek tiek istorijos.

Kas jau esate gerai susipažinę su pavlova, tikriausiai puikiai žinote, kad šis morenginis tortas yra pavadintas Anos Pavlovos, žymiosios rusų balerinos, garbei, kai ji turo metu keliavo po Australiją bei Naująją Zelandiją. Nėra nuostabu, kad pavlova ir tapo būtent šių dviejų šalių nacionaliniu desertu, kuris yra gaminamas ne tik vasaros metu, bet ir per tokias šventes kaip Kalėdoss. Tradicinis tortas yra papuošiamas plakta grietinėle bei vaisiais ir uogomis (įprastai braškėmis, kiviais ir pasiflorais).

Pavlova taipogi nėra senas desertas. Beveik identiškas į šiais laikais gaminamą modernią pavlovą torto receptas pirmąkart buvo išpublikuotas 1922-aisiais metais australės Emily Futter išleistoje kulinarinėje knygoje. Bet ar ji ir yra deserto autorė iki galo nėra žinoma.

Galima taipogi pabrėžti, kad įvairiausi maisto kritikai nesutinka su faktu, jog pavlovos tortas yra autentiškas Australijos bei Naujosios Zelandijos kūrinys. Mat yra teigiama, kad morengai jau nuo seno buvo žinomi ir gaminami, todėl pavlova yra tiesiog kitokia morenginio deserto versija. Kaip bebūtų, šis skanumynas yra gaminamas kitaip nei įprasti morengai, o toks gaminimo būdas tortą paverčia žymiai trapesniu kūriniu.
 
Pavlova taipogi atrodo ganėtinai lengvai pagaminamas desertas. Galima iš dalies su tuo sutikti, nes pačio morengo receptūra tikrai nėra nei sudėtinga, nei reikalaujanti daug įmantrių ingredientų. Bet pats gamybos procesas turi daug "kabliukų", ant kurių itin lengva "užkibti". Pati gamindama klydau, o kad jūs bandydami pasigaminti mano klaidų iškart išvengtumėte, pasidalinsiu patarimais kaip išsikepti pavykusią ir labai skanią pavlovą.
Reklama

Svarbiausi Pavlovos gaminimo patarimai:

-  Indas, kuriame maišome morengą privalo būti švarus. Morengas visai nedraugauja su riebalais, todėl galima iš pradžių indą gerai nusausinti ir išvalyti acte arba citrinos sultyse suvilgytu popieriniu rankšluosčiu.
- Kiaušinių baltymai privalo būti kambario temperatūros.
- Geriau būtų naudoti senesnių kiaušinių baltymus, nei šviežesnių. Šitaip pavlovos morengas gausis standesnis.
- Jokiu būdu negalima perplakti kiaušinių baltymų. Idealiausia, kad pradėję su elektriniu maišytuvu plakti morengo masę, užsistatytume 10 minučių laikmatį. Iki 8 minutės jau privaloma būti lėtai po šaukštą supylus cukrų.
- Naudojame kuo smulkesnį cukrų, bet ne cukraus pudrą. Užsienyje desertų gamyboje gan dažnai yra naudojamas itin smulkus caster cukrus, bet jo neradau nusipirkti neteko. Kaip bebūtų, dėl to liūdėti tikrai nereikia - galima elektriniu smulkintuvu susmulkinti įprastą cukrų. Kam šito reikia? Pavlovos morenge cukrus privalo būti ištirpęs. Ar cukrus jau pilnai ištirpo patikrinti galima truputį morengo masės patrynę tarp pirštų. Dideli likę cukraus kristalai gali savyje sukaupti drėgmę ir pavlovai džiūvant ją išleisti.
- Rūgštis visada yra dedama po to, kai į baltymus supilamas cukrus.
- Krakmolas įmaišomas atsargiai mentele ir nėra tiesiog beriamas į maišytuvu maišomą kiaušinių baltymų bei cukraus masę. Tobuliausia, jei po pusės cukraus dalies sudėjimo į besiplakančius baltymus nustotume plakti, įmaišytume krakmolą ir toliau tęstume cukraus pylimą bei maišymą. Ir krakmolas, ir rūgštis veikia kaip morengo stabilizatoriai. Yra sakoma, kad būtent krakmolas padeda išlaikyti pavlovos išorę traškią, o vidų minkštą, bet tiek kiek teiginių, tiek yra ir juos paneigiančių faktų. Kaip bebūtų, krakmolas tikrai nepakenkia.
- Formuodami pavlovą morengo mase pritvirtiname kepimo popierių prie skardos. Kitaip, užtikrinu, turėsite vargo!
- Kokių tik tų pavlovų nebūna - žemų, aukštų, apvalių, stačiakampių ir taip toliau, bet nepamirškite, kad formuodami morengą privalote pagalvoti, jog teks jį ir papuošti kremais bei uogomis. Tad morengo paviršių formuokite lygų arba šiek tiek įdubusį. Šitaip visos vaisinės grožybės lieka savo vietoje bei nenuslysta.
- Morengas yra ganėtinai inoringas reikalas ir itin nemėgsta drėgmės bei staigių temperatūros svyravimų. Tad jokiu būdu neatidarinėjame orkaitės! Kepkame morengą, o jam iškepus tiesiog paliekame orkaitėje visiškai atvėsti. Tobuliausia morengą kepti vėlai vakare, palikti orkaitėje per visą naktį ir ryte dekoruoti arba kepti ryte, o dekoruoti vakare. Nepapuošta pavlova gali būti laikoma sandariai uždarytame inde net kelias dienas. Taipogi vyrauja nuomonės, kad pavlovai gaminti reikia gero oro, nes per lietų labai sunku morengą išdžiovinti ir teks laukti saulėtų dienų. Ką galiu pasakyti? Tame tikrai yra nemažai tiesos (bent jau šitaip rodo ir mano asmeninė praktika).
- Nebijome įtrūkimų. Tikra pavlova jų tikrai turi. Viršaus įtrūkimus uždengsitme kremu bei uogomis, todėl jų nesimatys. Na, o jei bandant perdėti pavlovą į lėkštę ji sugriuvo, kremą ir uogas dedame į lėkštutes su pavlovos trupiniais ir patiekiame dekonstruotą deserto variantą. Nuo to skonis tikrai nenukenčia!

Apie kremus:

Maskarponės kremas. Maskarponės kremas yra labai labai paprastai pagaminamas. Jį paruošite vos per keletą minučių. Vis dėlto reikoa kremo neperplakti iki sušokusios grietinėlės konsistencijos. Tegul jis gaunasi švelnus, purus ir šiek tiek skystesnis. Šis kremas bus tarsi atsvara saldžiam morengui, nes jis gaivus ir pakankamai neutralus.

Žaliųjų citrinų kremas. Kadangi morengas yra saldus, maskarponės kremas neutralus, todėl žaliųjų citrinų kremas yra tai, kas suteikia desertui papildomą "cinkelį". Idealiai prie uogų derantis kremas yra sodraus skonio, bet labai daug kur panaudojamas - prie sausainių, eklerų ir panašiai.
Reklama

Žaliųjų citrinų kremas pagaminamas šiek tiek sudėtingiau nei maskarponės, bet jis išlieka vienu lengviausiai paruošiamų konditerinių kremų, kuriuos esu mėginusi. Ir tikrai, esu ruošusi tokių kremų, kuriuos gaminant įdėjau daug pastangų, bet jums siūlomo žaliųjų citrinų kremo rezultatas buvo daug kartų geresnis. O ir pagaminti tikrai lengviau!
Reklama

Apžvelgiau pavlovos gaminimo klaidas bei jų sprendimus. Mūsų ištobulintas pavlovos receptas pakeitė mano šeimos gyvenimą ir vasariško deserto suvokimą. Tikimės, kad paliks įspūdį ir jums! Galite bandyti gaminti vieną didelę pavlovą (bet patartina ne aukštesnę nei 5 centimetrų) arba rinktis 8 mažas mini pavlovas ir mėgautis individualiais desertais (kaip visada darau aš). O dabar prie recepto! 

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  Pavlovai:
  • kiaušinių baltymai: 4 vidutinio dydžio
  • cukrus: 225 gramų
  • vyno akmens milteliai: 0,5 arbatinio šaukštelio (arba šaukštelio acto ar citrinos sulčių)
  • kukurūzų krakmolas: 1,5 arbatinio šaukštelio
  • druska: žiupsnio
  • vanilės ekstraktas: 1 arbatinio šaukštelio
  Žaliųjų citrinų kremui:
  • žaliųjų citrinų žievelė: iš 3 vnt.
  • žaliųjų citrinų sultys: 70 gramų (iš ~2 citrinų)
  • kiaušiniai: 100 gramų (~2 vidutinio dydžio kiaušiniai)
  • cukrus: 110 gramų
  • sviestas: 150 gramų
  • druska: žiupsnelio
  Maskarponės kremui:
  • maskarponė: 120 gramų
  • 36% riebumo grietinėlė: 200 gramų
  • cukraus pudra: 40 gramų
  Papuošimui:
  • sezoninės uogos
  • pipirmėtės lapeliai
  • cukraus pudra

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pavlova: Pavlovai paruošti bus reikalingas kuo smulkesnis cukrus, bet ne cukraus pudra. Įprastą cukrų rekomenduotina supilti į elektrinį smulkintuvą ir pulsuojančiais judesiais pasmulkinti.
 2. 2. Į švarų didelį indą supilkite kiaušinių baltymus. Elektriniu maišytuvu plakite juos didesniu (bet ne didžiausiu) greičiu iki tol, kol gerai suputoja.
 3. Reklama
 4. 3. Į suputojusius baltymus (toliau bemaišant) lėtai pilkite po šaukštą cukraus. Kai supilsite pusę cukraus, maišytuvą išjunkite ir mentele atsargiai į masę įmaišykite kukurūzų krakmolą. Tai padarę vel įjunkite maišytuvą ir baikite iš lėto pilti cukrų.
 5. 4. Po cukraus supilkite rūgštį - akmens vyno miltelius arba šaukštelį obuolių acto / citrinų sulčių. Toliau maišykite kelias minutes, kol morengo masė bus standi, blizgi, o cukrus ištirpęs. Patikrinti galima šiek tiek masės patrynus tarp pirštų.
 6. 5. Bet nepamirškite - nevalia perplakti baltymų, nes iš pavlovos liks tik didelis blynas.
 7. 6. Ant kepimo popieriaus markeriu brėžkite norimo dydžio apskritimą (jei kepsite vieną didelę pavlovą) arba 8 mažus apskritimus (jei kepsite kelias mažas pavlovas).
 8. 7. Popierių apverskite, kad nebūtų maisto sąlyčio su rašalu ir nedideliais morengo gabaliukais "priklijuojame" jį prie skardos.
 9. 8. Gerai prilipinkite, kad tikrai matytumėte apskritimus ir popierius būtų prilipęs.
 10. 9. Ant besimatančių apskritimų dėkite morengo masę. Itin svarbu neskubėti, o pavlovos viršų formuoti arba lygų, arba įdubusį, kad ant iškepto torto laikytųsi uogos ir kremai.
 11. 10. Įkaitinkite orkaitę iki 150 laipsnių temperatūros.
 12. 11. Įdėję į orkaitę pavlovą, temperatūrą sumažinkite iki 125 laipsnių ir kepkite iki 1 valandos 15 minučių. Kepimo laikas gali svyruoti, bet itin svarbu neatidarinėti orkaitės, kad morengas nesutrūkinėtų bei nesukristų.
 13. 12. Iškepus pavlovai orkaitę išjunkite, o morengą palikite joje pilnai atvėsti per visą naktį arba bent kelios valandoms.
 14. 13. Atvėsusį morengą šaukštu puoškite maskarponės kremu, ant jo purškite šiek tiek žaliųjų citrinų kremo (aš būtent šį variantą ir rinkausi, tad žemiau pateiksiu kaip šiuos kremus paruošti). Dėliokite norimas uogas ar vaisius, į tarpus dar pridėkite žaliųjų citrinų kremo. Papuoškite mėtos lapeliais ir lengvai pabarstykite cukraus pudra.
 15. 14. Žaliųjų citrinų kremas: Į puodą pilkite cukrų ir sudėkite žaliųjų citrinų žieveles. Pirštais jas gerai įtrinkite į cukrų.
 16. 15. Sudėkite kiaušinius ir gerai išplakite.
 17. 16. Tada pilkite žaliųjų citrinų sultis, dėkite žiupsnį druskos. Išmaišykite.
 18. 17. Dėkite puodą ant kaitlentės ir kaitinkite ant vidutinės kaitros nuolatos maišydami, kol masė pasiekia 83 laipsnių temperatūrą ir sutirštėja. Vos tai nutinka, patraukite puodą nuo kaitros.
 19. 18. Kremą perkoškite per metalinį sietelį į kitą, švarų dubenį. Kelias minutes leiskite kremo masei atvėsti iki 60 laipsnių temperatūros.
 20. 19. Tada sudėkite kambario temperatūros sviestą. Maišykite tol, kol sviestas pilnai išsilydo ir gaunate blizgų, vientisą kremą.
 21. 20. Kremą atvėsinkite, sudėkite į konditerinį maišelį ir naudokite puošiant pavlovą. Laikykite šaldytuve.
 22. 21. Maskarponės kremas: Kambario temperatūros maskarponės sūrį elektriniu maišytuvu sumaišykitsu cukraus pudra.
 23. 22. Į dubenį su maskarpone supilkite grietinėlę. Maišykite kol susidarys purus kremas. Nepermaišykite!
 24. 23. Prieš patiekiant, kremą laikykite šaldytuve.
 25. 24. Iškepusią pavlovą galima puošti iškart, arba laikyti sandariai uždarytą inde kelias dienas. Tačiau jei morengas gaus bent kiek drėgmės, jis praras savo traškumą. Skanaus!
Mini pavlova receptas - pyragėliai su maskarponės ir žaliųjų citrinų kremu
Mini pavlova receptas - pyragėliai su maskarponės ir žaliųjų citrinų kremu
Mini pavlova receptas - pyragėliai su maskarponės ir žaliųjų citrinų kremu
Mielinės spurgos su įdaru
(28)
Mielinė boba su rūgpieniu
(3)
Morkų saldainiai vaikams
(3)
Šokoladinis pyragaitis su putėsiais
(1)