Naminiai sviestiniai kruasanai | Video receptas

2023-09-09 Autorius WorldRecipes.lt

Naminiai sviestiniai kruasanai | Video receptas
Naminiai sviestiniai kruasanai, man visada atrodė, kaip sudėtingiausiai pagaminamas maistas. Bet po kelių bandymų, galiu pasakyti, kad taip tikrai nėra. Reikėjo tik užsiimti ir pavyko tobulai. Dabar net nebenoriu pirkti parduotuvėje! 

Jeigu ir Jūs sugalvojote šį iššūkį priimti (pasigaminti tobulų kruasanų), tai čia Jums keli, bet labai svarbūs patarimai iš mano asmeninės patirties:

1. Naudokite tikrą kokybišką sviestą, o ne riebalų mišinį - tuomet pyragėliai bus puikaus skonio bei kvapo, o sviestas ne taip greitai lydysis.
2. Minkydami tešlą nesiblaškykite bei darykite tai ganėtinai greitai: kuo greičiau ją minkome, tuo mažesnė tikimybė, kad pradės lipti prie rankų. Neleidžiame tešlai sušilti.
3. Pasiliekame nemažai vietos šaldytuve, kur sudedame kruasanus stovėti per naktį. Negaminame paskubomis, viską pasiruošiame iš anksto.
4. Pažiūrėkite pateiktą vaizdo įrašą recepto pabaigoje - įsitikinsite, kad viskas ganėtinai paprasta ir ne taip sunku, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  • šaltas pienas: 250 mililitrų
  • verdantis vanduo: 125 mililitrų
  • cukrus: 50 gramų
  • miltai: 750 gramų (gali prireikti ir truputį daugiau)
  • šaltas sviestas: 250 gramų
  • sausų mielių milteliai: 1 valgomojo šaukšto
  • smulki druska: 1 arbatinio šaukštelio
  • aliejus
  • paplaktas kiaušinis
  • maistinė plėvelė

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pradžioje šaltą pieną sumaišykite su verdančiu vandeniu bei cukrumi. Miltus sumaišykite su druska ir mielėmis bei suberkite į pieno mišinį.
 2. 2. Suminkykite minkštą, gana lipnų tešlos rutulį, dėkite jį į dubenį, išteptą aliejumi, apdenkite maistine plėvele bei 60 minučių pastatykite į šaldytuvą.
 3. Reklama
 4. 3. Tuomet sviestą užtarkuokite ant didelio maistinės plėvelės lapo bei rankomis suformuokite kvadratą (maždaug 20×20 centimetrų dydžio).
 5. 4. Apdenkite kitu plėvelės sluoksniu ir 30 minučių pastatykite šaltai, kad sviestas tokia forma ir sustingtų (aš saviškį įdėjau tiesiog į šaldymo kamerą).
 6. 5. Tada atšaldytą tešlą ant miltuoto stalviršio iškočiokite į stačiakampį (maždaug 50×20 centimetrų), per vidurį dėkite sustingusio sviesto lakštą bei iš abiejų pusių jį užklokite tešla.
 7. 6. Pradėdami nuo vidurio, kad tolygiai pasiskirstytų sviestas, tešlą iškočiokite (turėtų girdėtis lengvi pokštelėjimai) iki jos buvusio dydžio, kelis kartus perlenkite, suvyniokite į plėvelę ir 60 minučių pastatykite į šaldytuvą.
 8. 7. Po valandos tešlą ištraukite bei iškočiojusios stačiakampį sulankstykite tokiu pačiu principu kaip anksčiau. Vėl padėkite į šaldytuvą. Šį žingsnį kas 60 minučių pakartokite dar tris kartus.
 9. 8. Paskutinį kartą sulankstytą tešlą peiliu padalinkite į tris lygias dalis (kol dirbate su viena tešlos dalimi, kitos ilsisi šaldytuve), iškočiokite maždaug 4 milimetrų storio skritulius ir padalinkite juos į trikampėlius.
 10. 9. Kiekvieno trikampėlio plačiąją dalį per vidurį truputį įpjaukite peiliu bei susukite ragelius.
 11. 10. Paruoštus pyragėlius išdėliokite ant padėklo, aptepkite paplaktu kiaušiniu, apdenkite maistine plėvele ir 10–12 valandų laikykite šaltai.
 12. 11. Ištraukę iš šaldytuvo, dar maždaug 60 minučių pakildinkite kambario temperatūroje.
 13. 12. Pašaukite į orkaitę, įkaitintą iki 220 laipsnių temperatūros, nedelsdamos temperatūrą sumažiname iki 200 laipsnių temperatūros bei kepkite maždaug 10 minučių, temperatūrą sumažinkite iki 180 laipsnių temperatūros ir dar pakepkite, kol pyragėliai tolygiai paruduoja. Skanaukite! Skonis tobulas. :)


Naminiai sviestiniai kruasanai | Video receptas

Vilma Kriaučiūnienė

Iš pirmų kelių kartu man šių kruasanų pagaminti niekaip nepavyko. Bet iš ketvirto bandymo jie išėjo tiesiog puikūs.
Atsakyti

Irena

Tobulas pusryčių receptas. Ačiū. :)
Atsakyti
Naminiai sviestiniai kruasanai | Video receptas

Aldona

Esu nustebusi, bet tobulai pavyko iš pirmo karto. Ačiū už visus patarimus. Tikrai fantastiškai skanūs. Išsisaugau receptą ir ateičiai!
Atsakyti
Naminiai sviestiniai kruasanai | Video receptas
Mielinės spurgos su džemu
(12)
Grietininis mėlynių pyragas
(5)